اخبار

استخراج

تجارت

انتقال ۸ میلیون دلار از بیت کوین‌ های هک‌شده‌ی صرافی بایننس با افزایش قیمت این ارز دیجیتال به بیش از ۱۲٫۰۰۰ دلار!

سرمایه‌گذاران قیمت بیت کوین بازار بایننس بیت کوین

گروهی که از طریق هک صرافی بزرگ بایننس در ماه می توانسته بودند، ۷٫۰۰۰ بیت کوین را به سرقت ببرند، به نظر می رسد که با افزایش قیمت این ارز دیجیتال به بالاتر از ۱۲٫۰۰۰ دلار مقداری از آن را جابجا کرده اند.

انتقال ۸ میلیون دلار از بیت کوین های سرقت شده از صرافی بایننس

همانطور که توسط TNW گزارش شد، بیش از ۸ میلیون دلار از بیت کوین هایی که از صرافی بایننس سرقت شده بود، انتقال داده شده است. گفتنی است که طبق اعلام ربات تراکنش ارزهای دیجیتال در توئیتر به نام وال آلرت (@whale_alert) در مجموع ۷۰۷٫۱ بیت کوین طی تراکنش هایی از این آدرس منتقل شده است.

این وجوه از یک کیف پول هکر به دو آدرس به صورت جداگانه منتقل شده است و جالب است که این انتقال به دنبال عرضه جدید توکن تتر و افزایش قیمت بیت کوین به ۱۲٫۷۵۰ دلار صورت گرفته است.

در ابتدا و زمانی که حمله به صرافی بایننس در ماه می رخ داد، چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل بایننس به طور آشکار از امکان بازگشت بلاک مربوط به این حمله در بلاک چین صحبت کرد، اما پس از این که جامعه ارزهای دیجیتال با ایده حمله۵۱ درصدی به شبکه مخالفت کرد، سریعا از حرف خود بازگشت.
بر اساس تحقیقات شرکت تحلیلی Coinfirm که در لندن مستقر می باشد، هکرها در ماه ژوئن، ۷٫۰۷۹ بیت کوین را بدون هیچ گونه سر و صدایی به هفت کیف پول منتقل کردند.

در همان زمان، پاول الکساندر، رئیس اطلاعات Coinfirm، در گفتگو با رویترز عنوان کرد:

صرافی ها موظف هستند تا فرآیند احراز هویت هویت مشتری (KYC) را در پلتفرم خود قرار دهند. در عمل، بسیاری از آنها این کار را درست انجام نمی دهند. افراد می توانند حساب های جعلی ایجاد کرده و دارایی خود را به این حساب ها منتقل کنند.

تا به امروز، ۱۰ درصد از پول های سرقت شده از صرافی بایننس، انتقال داده شده است و تحلیل گران و طرفداران ارزهای دیجیتال نگاه های خود را به آدرس های انتقال دوخته اند تا ببینند این ارزها به کدام صرافی منتقل می شود. زیرا هکرها احتمالا به دنبال جایی برای سپردن ارزها و نقد کردن آنها می باشند.

قبلی «
بعدی »

10 دیدگاه ها

  1. از این صرافی بزرگ کلاهبرداری کردن بعد انتظار دارین ما خیالمون راحت باشه ؟

  2. افزایش قیمتی که گفتین چیه ؟ یعنی موقعی که فروختن گرون شده ؟

  3. آقا برای امنیت دادن به ارز هامون باید چیکار کنیم ؟

  4. امنیت ارز های دیجیتالی مگه محگم کار نشده ؟ چرا پس این اتفاقات رخ میده ؟

  5. این افزایش قیمت به همین علت بوده ؟

  6. آره دیگه راحت میتونن دستگیرشون کنن . بالاخره باید بفروشن یا جایی بزارن به امانت

  7. الان با این کلاهبرداری قیمتا رفت بالا یا پایین ؟

  8. من نفهمیدم قیقا چی شد !!!

  9. این کلاهبرداری ها چچوری صورت میگیره ؟ مگه سیستم صرافی ها امنیتشون بالا نیست ؟

  10. اوه اوه چه کلاهبرداری بزرگی شده !!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.