اخبار

استخراج

تجارت

سختی شبکه بیت‌ کوین به بالاترین میزان خود از سال ۲۰۱۸ تاکنون رسید!

بیت کوین سرمایه‌گذاران

سختی استخراج بیت کوین که معیاری برای اندازه‌گیری سختی رقابت برای استخراج و دریافت پاداش استخراج در شبکه بلاک چین بیت کوین است، در طی دو هفته به بالاترین میزان خود در طول دوازده ماه گذشته رسید.

با توجه به داده های BTC.com، درجه سختی استخراج بیت کوین در بلاک با ارتفاع ۵۸۴٫۶۴۰، به ۹٫۰۶ تریلیون در ساعت ۹:۱۷ دقیقه ۹ ژوئیه به ‌وقت گرینویچ رسیده است که نسبت به رکورد پیشین خود ۷٫۹۳ تریلیون بود، ۱۴٫۲۳ درصد افزایش پیدا یافته است. این صعود قیمت، بزرگ‌ ترین جهش در بازه‌ی دو هفته‌ای از ماه آگوست سال ۲۰۱۸ بوده است. می‌توان گفت این مسئله نه تنها نشان از بالا گرفتن رقابت میان استخراج‌ کنندگان دارد، بلکه بیانگر افزایش سرعت سختی این رقابت نیز می باشد.

شبکه بیت کوین به‌ گونه‌ای طراحی شده است که در هر ۲٫۰۱۶ بلاک (تقریبا هر ۱۴ روز)، درجه سختی بیت کوین بر اساس میزان قدرت پردازشی موجود در هر چرخه اصلاح می ‌شود که این عمل به‌ منظور ثابت نگه‌ داشتن زمان تولید هر بلاک در حدود ده دقیقه می باشد.

هنگامی‌ که دستگاه‌های کمتری برای دریافت بیت کوین‌ های ایجادشده به تولید بلاک و حل معادلات موجود در شبکه و توابع هش بپردازند، سختی شبکه کاهش می‌یابد اما با افزایش تعداد این استخراج‌ کننده‌ها، میزان سختی نیز افزایش می یابد.

میزان رقابت در شبکه، در حال حاضر به اندازه ای بالاست که سختی استخراج با جهشی بزرگ، به بازه‌ی ۸ تریلیون وارد شده و در حال نزدیک‌ شدن به ۹ تریلیون است. BTC.com تخمین زده که بازه‌ی اصلاح بعدی، حول بیشینه سختی ۱۰٫۳۵ تریلیون صورت خواهد گرفت؛ که در این صورت، بار دیگر شاهد یک جهش ۱۴٫۱۷ درصدی در میزان سختی استخراج خواهیم بود.

سختی استخراج بیت کوین

طبق سایت BTC و محاسبات کوین دسک، درست به‌مانند سختی استخراج، میزان قدرت پردازشی که برای تامین امنیت شبکه بیت کوین اختصاص داده شده نیز، از ماه آگوست سال ۲۰۱۸ تاکنون، به بیشترین میزان خود در بازه‌ی دو هفته‌ای چرخه‌ی اصلاح رسید.

شور و اشتیاق برای استخراج بیت کوین سبب شده تا از تاریخ ۵ ژوئیه تاکنون، نرخ هش این ارز دیجیتال به ۷۴٫۵ کوینتیلیون هش در ثانیه برسد. چنین رقمی به دلیل ورود دستگاه‌های مزارع استخراج چین که از برق تولیدشده توسط نیروی آب در تابستان استفاده می‌کنند، پیش‌بینی شده است.

انتظار می رود که قدرت هش شبکه همچنان با افزایش همراه باشد، زیرا تا شروع فصل پرباران در مناطق جنوب غرب چین که نیمی از استخراج دنیا را بر عهده دارد، چند ماهی باقی‌ مانده است.

رونق و رکود

مشکل استخراج بیت کوین در سال های اخیر، در طول رکود بازار، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. به گونه ای که این میزان از ماه اکتبر تا ماه دسامبر تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است و به ماه قبل به بیشترین میزان گذشته‌ی خود رسید.

با این حال، افزایش نرخ هش بیت کوین و سختی استخراج این شبکه هنوز با افزایش قیمت بیت کوین همگام نشده است، حداقل می‌توان گفت که این میزان، هنوز به میزان نیمه دوم سال ۲۰۱۷، سال بازار گاوی بیت کوین، نرسیده است.

با توجه به داده های شاخص قیمت بیت کوین در سایت کوین دسک، قیمت این ارز دیجیتال بین ماه های ژوئن و دسامبر سال ۲۰۱۷ به میزان ۴۰۰ درصد افزایش یافت و از حدود ۴۰۰۰ دلار به حدود ۲۰،۰۰۰ دلار رسید. در همان دوره، قدرت پردازش شبکه حداقل ۲۰۰ درصد رشد کرد

با این حال، در ماه ژوئن سال جاری، قیمت بیت کوین با جهشی سیصد درصدی، از ۳ هزار دلار در اوایل سال، به ۱۲ هزار دلار رسید، اما نرخ هش شبکه در این مدت، تنها ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

علت این تاخیر، عدم عرضه ی کافی تجهیزات استخراج بیت کوین برای رفع نیاز بازار است؛ زیرا سازندگان تجهیزات استخراج در معرض کاهش ظرفیت تولید قرار دارند که ناشی از عرضه محدود تراشه از جانب فروشندگان نیمه رساناست.

قبلی «
بعدی »

25 دیدگاه ها

 1. درآمدزایی بالا و سرمایه گذاری مطمئن رمز موفیقت ارز های دیجیتالی

 2. سخیت بیت کوین یعنی چی ؟

 3. سرمایه ای دارم در حد متوسط میخواستم بدونم تو بین ارز های دیجیتالی کدوم ارز بیشترین سود رو میده ؟

 4. یه سوال دارم . چچوری باید به ارز های دیجیتالی اعتماد کنیم ؟

 5. یه روش ایمن برای گرفتن ارز معرفی کنین

 6. با ارز دیجیتالی میشه چیکار کرد ؟ فقط به درد خرید فروش میخوره ؟ یا میشه به عنوان پول ازش استفاده کرد ؟

 7. سرمایه گذارای معروف و موفق رو تو این عرصه رو هم معرفی کنین . بدونیم قدرت دست کیه

 8. بهترین ارز دیجیتالی که میشه توش سود زیادی کرد چیه ؟

 9. سلام خسته نباشید شما خبری از کیف پول بیت کویین ،ایرانی بیت والت ندارید

 10. بزرگترین شرکتی که میشه قدرت بزرگ بیت کوین و ارز دیجیتالی معرفی کرد کدومه ؟

 11. man kheili jaha shenidam in kif polae majazi hack mishan inja mige amne jarian chie

 12. سلام مدلهای لجر رو کدومش رو پیشنهاد میکنید

 13. برای خرید و فروش ارز باید بعدش چیکار کرد ؟

 14. قفل زمان دار ارز یعنی چی ؟

 15. بیت کوین رو من کجا نگه دارم ؟

 16. بهترین کیف پول اینترنتی که سراغ دارین چیه ؟

 17. کسی که وقت میزاره برای بیت کوین قطعا برای امنیتش هم فکر کرده

 18. وضعیت خرید و فروش بیت کوین ها الان چچوریه ؟

 19. لینکی معرفی کنین که بشه از توش همه اطلاعات در مورد کیف پول اینترنتی رو مطلع شد

 20. ممنون از راهنمایی خودتون

 21. ارزی مثل بیت کوین رو باید خیلی مواظب باشیم

 22. قفل رمز دار رو چچوری میشه گذاشت ؟

 23. سخت شدن رو برای استخراج میگه ؟

 24. رونق خیلی خوووووووووووبی داشته به نظرم

 25. مرسی از نمودار های دقیقتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.