اخبار

استخراج

تجارت

شکست برگزیت می‌تواند جایگاه بیت کوین را در اقتصاد جهانی بهبود بخشد!

بیت کوین

برخی از تحلیلگران بر این باورند که شکست در طرح «برگزیت» قیمت بیت کوین (BTC) را به سمت یک رکورد بی سابقه در سال ۲۰۱۹ سوق خواهد داد.

نیکلاس گرگوری (Nicholas Gregory)، مدیر عامل شرکت بلاک چینی CommerceBlock، شکست طرح برگزیت حتی می ‌تواند جایگاه بیت کوین را در اقتصاد جهانی بهبود بخشد.

برگزیت باعث آشفتگی بازار شده است

چشم‌ انداز شکست برگزیت سبب شده تا ارزش پوند انگلیس در برابر سایر ارزهای فیات با کاهش روبرو شود. همچنین انتخاب بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر بریتانیا، که عنوان کرده در انتهای ماه اکتبر بریتانیا را از اتحادیه اروپا جدا می‌کند، بر تنش‌های موجود اضافه کرده است. گرگوری در این باره عنوان کرد:

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نه‌ تنها باعث ایجاد آشفتگی و بی ثباتی و تضعیف پوند به‌ نسبت ارزهای بزرگ دیگر می ‌شود، بلکه با توجه به آسیب ‌پذیری ارزهای فیات، می‌ تواند باعث ایجاد یک بحران مالی در سیستم جهانی شود.

به گفته برخی، این مسئله می‌تواند بیت کوین را به پناهگاه امنی برای سرمایه‌گذاران تبیدل کند و باعث افزایش چشمگیر قیمت آن نیز می شود.

عدم قطعیت های ژئوپلیتیکی و پوپولیسم رو به رشد است

گرگوری معتقد است که ترس کنفدراسیون صنایع بریتانیا از خروج این کشور از اتحادیه اروپا می‌تواند موجب هرج و مرج اقتصادي شود و این بحران مالی جرقه ‌ای برای تغییر جایگاه بیت کوین در نظام مالی جهانی خواهد بود.

وی در ادامه می‌افزاید:

با آمدن سال ۲۰۲۰، انتظار می ‌رود که پوپولیسم و بی‌ ثباتی سیاسی بیشتر شود و این موضوع می ‌تواند بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را به پناهگاهی امن از لحاظ مالی بدل کند. اگر بانک‌ های مرکزی دوباره برای بهبود اوضاع به چاپ اسکناس روی آوردند، ارزهایی با عرضه محدود مانند بیت کوین می ‌توانند قدرتمندتر از گذشته شوند.

«نایجل گرین» (Nigel Green)، مدیرعامل شرکت مشاور مالی شناخته‌شده‌ی deVerve، پیش از این ادعا كرده بود كه مقررات سازگار با ارزهای دیجیتال می تواند راه نجاتی برای سرمایه ‌گذاران در دوران پسا برگزیت باشد.

دانلود نسخه اندروید و ios اپلیکیشن ارزجو 

قبلی «
بعدی »

11 دیدگاه ها

 1. من خودم سه چهار سال پیش برای خرید بازی استیم بیتکوین میخریدم یه حساب روسی باز میکردم استیم ولت میخریدم چیز جدیدی نیست

 2. آمریکا در حال وارد کردن فشاری بر ملت ایران است که به قول خودشان تاکنون در تاریخ سابقه نداشته….
  حال سوال این است که ما ملت و دولت ایران برای مقابله با این فشار آیا تلاشی که تا کنون در تاریخ سابقه نداشته باشد را انجام داده ایم
  صادق باشیم!!؟ هم ملت و هم دولت! که متاسفانه دولتی ها دلخوش به تحمل مردم شده اند !! و مردم دلخوش به تلاش های دولت !! و تو خود حدیث این مجمل بخوان….؟!!

 3. من از اینجا سایت می زنم بر پایه بیت کوین یا هر چیز دیگر و با سایتی که داخل امریکا است مراوده می کنم و به راحتی تحریم دور می زنم
  چون بلاک چین قابل ردیابی نیست

 4. شما اگر با دالر نجنگید اقتصاد و تولید باز می شود .شما خیال می کنید با هر چیز امریکای یا اروپای باید جنگید .

 5. اینکه آمریکا را به عنوان ارباب دنیا قبول نداشته باشیم شجاعت است، اما انکار این واقعیت که آمریکا قوی ترین و تاثیرگذارترین کشور دنیاست درست نیست کشور ما با این اقتصاد وابسته به نفت که برای تولید بسیاری از محصولات داخلی خود نیازمند واردات مواد اولیه است و… برخلاف گفته بسیاری از مسئولین عزیز ما، تحریمهای آمریکا تا امروز اتفاقا بسیار تاثیرگذار بوده است. تجربه نشان داده که دلخوش کردن به روسیه و چین هم خوشخیالی است و آنها به فکر منافع خودشان هستند. همین فرانسه با وجود درگیریهای لفظی مکرون و ترامپ، در موضوع ایران طرف ترامپ را خواهد گرفت. اما جالب اینجاست که در همین چند ماه که اقتصاد کشور ما دچار بحرانهای شدید شده، اقدام مثبت و قابل دفاعی از سوی مسئولین ما در جهت جلب اعتماد مردم و بهبود وضعیت اقتصادی صورت نگرفته است. آیا باید باور کنیم که در ماههای آینده میتوانیم شاهد دگرگونی چشم گیری در حوزه اقتصادمان باشیم؟ یعنی کار چند ساله یا حتی چند ده ساله، میتواند در طی چند ماه، آن هم با این وضعیت انجام شود؟!!!

 6. خیلی عالیست ولی برای ما اکنون فایده ندارد و بصرفه نیست چون ما فعلا نمیتوانیم یک کامپیوتر بسازیم پس نیاز به خرید دستگاه های گران قیمت هست و اینکه این همه ارز هست این کاربران را جمع میکنند و پشتوانه اون ارز رمز میشند پس ارز رمز دولتی بدر نمیخورد اگر همش به دست مردم(کاربران) کنترل بشه اونقت ارزش پیدا مییکنه چون دولت ها نمیتونند دستکاری کنند برای مثال نمیتونند ارزش ریال را بیارن پایین!

 7. روسیه طرف امریکا رو گرفته به همین خیال باشید…

 8. به نظرت چیزی از تکنولوژی درک میکنند؟؟

 9. جا مقاله نوشتن انجام بدید. کشور از نظر اقتصادی داره از هم می پاشه.

 10. ارزهای مجازی کاربرد زیادی هم در صنعت مواد مخدر قاچاق انسان و پول شویی داره چون اصلا قابل رهگیری و بلاک نیست و کنترل اون در دست هیچ دولتی هم نیست چه امریکا چه چاد!..

 11. اونموقع که ارز تلگرام بهانه فیلتر شد کلی گفتیم متقابلا واردات ارز هم میشه باهاش انجام داد ولی گوش شنوا نبود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.