اخبار

استخراج

تجارت

چرا با وجود افزایش قیمت بیت‌ کوین آلت‌کوین‌ها عملکرد خوبی از خود نشان نمی‌دهند؟

قیمت بیت کوین

گاوهای بیت کوین برگشته اند. هودل کنندگان (HODLers) خوشحال هستند. گفتنی است که در طول ۴۸ ساعت گذشته قیمت بیت کوین با افزایش ۱۱ درصدی روبرو بوده است و طبق گزارش کوین مارکن کپ می‌توان این مورد را اولین افزایش قیمت در چند وقت اخیر دانست.

بیت کوین از طریق این افزایش قیمت، خود را بین دو سطح کلیدی ۱۲،۰۰۰ دلار و ۱۲،۴۰۰ دلار قرار داده است، که در حال حاضر می تواند این دو سطح می توانند برای این ارز دیجیتال به عنوان سطح حمایت و مقاومت عمل کند.

اگرچه این افزایش قیمت، مخصوصا با وجود کاهش ۴ هزار دلاری طی دو هفته گذشته، نشانه مثبتی قلمداد می‌شود، اما یکی از تحلیلگران معتقد است که بیت کوین هنوز به دستاورد مهمی دست نیافته است. وی عنوان کرد که قبل از شکست خرس ها، عملکرد بیت کوین کمی بهتر از خوب بوده است و فاصله زیادی با شرایط ایده آل دارد. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، قیمت ۹٫۹۷۰ دلاری به عنوان سطح کلیدی عمل می‌کند که تحلیلگران آن را نقدینگی حجیم می‌نامند.

در ماه گذشته پس از اینکه قیمت بیت کوین از ۹٫۹۷۰ دلار عبور کرد، قیمت بیت کوین به طور ناگهانی با افزایش شدید روبرو شد و تنها در طی یک الی دو ساعت به ۱۰٫۸۰۰ دلار رسید. این تحلیلگر عنوان می کند که قیمت ۱۲٫۴۶۵ دلار نیز از اهمیت مشابهی برخوردار است، یعنی آنکه انجام هر معامله کوتاه مدتی بالاتر از این رقم باعث افزایش بیشتر خواهد شد و می‌تواند قیمت بیت کوین را به بالاترین سطح خود در سال جاری یعنی ۱۳٫۸۰۰ دلار برساند. این افزایش قیمت به معنای افزایش ۱۰ درصدی قیمت فعلی خواهد بود.

تحت تاثیر قرار گرفتن آلت کوین ها با افزایش قیمت بیت کوین

در نتیجه‌ی نوسان اخیر بازار ارزهای دیجیتال، آلت کوین ها نسبت به افزایش قیمت بیت کوین واکنشی منفی از خود نشان داده اند.

به عنوان مثال، اتریوم طی ۴۸ ساعت گذشته فقط شاهد افزایش قیمت اندک ۲٫۵ درصدی بود. این شرایط علی رغم این واقعیت است که این روژه در هفته‌ی گذشته شاهد تحولات مثبتی بوده است. این توسعه ها عبارتند از مشخص شدن مشخصات فنی کد سرنیتی، تائید بایننس در خصوص تبدیل تترهای خود از توکن های Omni به توکن های ERC-20، کاهش شدید صدورها (که برای عرضه و تقاضای بازار اتریوم اقدامی مثبت است) و قراردادهای آتی از جانب CME.

بر اساس داده های OnChainFX، تسلط بیت کوین و سهم این ارز دیجیتال از ارزش کلی بازار به ۶۷ درصد رسیده است. این رقم طی ۴۸ ساعت گذشته حدود یک درصد افزایش داشته است و با در نظر گرفتن این نکته که ارزش کلی بازار بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار است، این میزان از اهمیت قابل توجهی برخوردار می‌شود.

برای اینکه ارائه‌ی درک بیشتری از این رقم، باید بگوییم که اوایل سال ۲۰۱۸ و افزایش قیمت آلت کوین ها به دلیل فوموی به وجود آمده برای اتریوم و XRP، تسلط بیت کوین حدود ۳۵ درصد و تقریبا نصف مقدار فعلی بود، بنابراین، چرا آلت کوین ها عملکرد خوبی ندارند؟

این عملکرد کمتر از حد انتظار احتمالا محصول جانبی چرخه های ساده بازار است. کریس برنیسک (Chris Burniske) یکی از شرکای صندوق سرمایه گذاری Placeholder در توئیتر عنوان کرد، هنگامی که قیمت بیت کوین با افزایش شدید روبرو می شود، اکثر آلت کوین ها برخلاف بیت کوین عمل می کنند. برنیسک افزود: دلیل این موضوع این است که بیت کوین ارائه دهنده اصلی نقدینگی در حوزه ارزهای دیجیتال است و همین مسئله فروش آن را غیرمنطقی می کند.

قبلی «
بعدی »

59 دیدگاه ها

 1. چرخه که خوبه حتی نمیتونه تکونش هم بده

 2. چرا آلت کوین ها عملکرد خوبی ندارند؟

 3. بیت کوین و لایت کوین فعلا فقط خوبه برای خرید

 4. شرکت هایی که از بیت کوین استفاده میکنن کم نیستن خو

 5. بیت کوین فیزیکی رو کجا میفروشن ؟

 6. صندوق سرمایه گذاری Placeholde از بزرگتریناست . خوبه که شراکت کرده

 7. برای ارائه اظهارات مالیاتی ذکر ارز دیجیتالی هم واجبه ؟

 8. برای ارائه اظهارات مالیاتی ذکر ارز دیجیتالی هم واجبه ؟

 9. الان بیت کوین بخری باز سود میکنی بقیه چیزا فعلا معلوم نیست

 10. الان فقط نباید ریسک کرد

 11. بیت کوین افزایش قیمت داره بقیه رو هم دچار افت قیمت کرده فقط

 12. سلام . ببخشید اگه امکانش هست فاکتور های رمز نگاری رو اگه میشه یه نمونشو بزارین

 13. بازار های کشور های بزرگ از آلت کوین استفاده میکنن ؟

  • بعضی از آلتکوین ها به سطح مشابهی از موفقیت مانند بیت کوین رسیده اند. محبوبترین آلتکوین سال ۲۰۱۷ لایت کوین بود که یک ارز دیجیتال بر مبنای اسکریپت است و ثبات بیشتری از بیت کوین دارد. ا

 14. برای گرفتن ارز دیجیتالی یه جای معتمد معرفی کنین لطفا

 15. دستگاه های استخراج رو میشه از کجا تهیه کرد ؟

 16. سلام
  اگه ممکنه یه ویدئوی آموزشی کامل از نحوه کار با لجر نانو x در سایت قرار بدید.

 17. قیمت بیت کوین تو ایران با بقیه کشور ها فرق داره ؟ مقیاس قیمتیش چیه ؟ ریال یا دلار ؟

 18. برای خرید ارز دیجیتالی باید چیکار کنیم پس ؟

 19. بازارا جهانی که فقط برای نفت یکم ایران رو راه میداد . دیگه جایگاهیی نداره که

 20. استخراج رو تو ایران مفت میشه انحام داد ولی حیف که …

 21. برای خرید وفروش بیت کوین یا هر ارز دیجیتالی دیگه کجا باید برم تو ایران ؟

 22. سلام
  میخاستم بدونم با کامبیوتر خونگی و یک گرافیک ۱۰۸۰TI یا ۱۰۶۰ چقدر میشه بیت کوین در اورد و چقدر نهایتا چند دلار میشه در ماه در اورد؟؟؟؟

 23. بیت کوین اصلی رو از کجا میشه تهیه کرد ؟

 24. وضعیت خرید و فروش هر دو چچوریه ؟

  • این بستگی به شما دارد که کدام یک را برای خودتان بهتر تشخیص می دهید. اگر در جستجوی ثبات هستید بیت کوین را انتخاب کنید که به آسانی در دور و بر خود می توانید آن را معامله کنید. بیت کوین را می توانید به آسانی به آلتکوین مورد نظر خود تبدیل کنید. اگر مشغول ترید باشید، آلتکوین ها می توانند گزینه بهتری باشند.

 25. منفی واکنش داده بیشتر

 26. خریدن آلت کوین حماقت محض بود و هست

 27. آلت کوین قیمتش چنده الان ؟

 28. افزایش قیمتی نداشته که بیت کوین

 29. بیت کوین جهش خوبی خواهد داشت تا آخر سال و برعکس آلت کوین تا آخرسال برعکسش میشه

 30. قیمت بیت کوین که امروز کاهش داشته

 31. بیت کوین چه ربطی به آلت کوین داره ؟ مگه جدا از هم نیستن

 32. قشنگ مخالف هم هستن . الان که بیت کوین کاهش داشته اون افزایش داشته

 33. آلت کوین رو دیگه باید تعطیل شده دونست

 34. کجا رشد کرده باز اومده رو ۱۵۰ که من هروز دارم چک میکنم

 35. تو این آلت کوین ها تتر از همه بهتره

 36. kodomesh khube vas sarmayegozari

  • این بستگی به شما دارد که کدام یک را برای خودتان بهتر تشخیص می دهید. اگر در جستجوی ثبات هستید بیت کوین را انتخاب کنید که به آسانی در دور و بر خود می توانید آن را معامله کنید. بیت کوین را می توانید به آسانی به آلتکوین مورد نظر خود تبدیل کنید. اگر مشغول ترید باشید، آلتکوین ها می توانند گزینه بهتری باشند.

 37. ما غیر از بیت کووین از کدوم ارز سرمایه گذاری کنیم بهتره؟

  • این بستگی به شما دارد که کدام یک را برای خودتان بهتر تشخیص می دهید. اگر در جستجوی ثبات هستید بیت کوین را انتخاب کنید که به آسانی در دور و بر خود می توانید آن را معامله کنید. بیت کوین را می توانید به آسانی به آلتکوین مورد نظر خود تبدیل کنید. اگر مشغول ترید باشید، آلتکوین ها می توانند گزینه بهتری باشند.

 38. الان از کجا لیست قیمتها را ببینیم؟ من تو سایت نمیبینم

 39. خیلی کند داره رشد میکنه ریپل من انتظار بیشتری داشتم با توجه به اینکه بیشتر نظرها اینه که بیت کوین رشد خودش رو کرده و ارزهای دیگه رو به رشدن ولی ما همچنان میبینیم که این بیت کوین که رشد میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.