اخبار

استخراج

اخبار

تصادفی

کاهش حجم مبادلات بازار بیت کوین (BTC)، اتریوم و سایر رمز ارز ها

کاهش ماه به ماه حجم مبادلات ۳۰ روزه در بازار بیت کوین (BTC)، اتریوم و سایر رمز ارز ها

به نقل از پایگاه خبری Bitcoin.com، بازار بیت کوین همچنان رهبری خود را به عنوان پر مبادله ترین بین کریپتو کارنسی ها، با رقم زدن حجم مبادلات ۳۰ روزه بین جفت های مبادلاتی با BTC به ارزش تقریبا ۱۲۵٫۶ میلیارد دلار، در صدر جدول حافظ است. در مقایسه با حجم ۳۰ روزه ماه مه معادل ۱۸۵ میلیارد دلار، بازار بیت کوین از دست رفتن ۳۲ درصد از حجم مبادلات را به خود دیده است.

بر خلاف ماه گذشته، مجموع حجم مبادلات دومین و سومین رمز ارز پر مبادله روی هم از حجم مبادلات BTC پیشی می گیرند – دلار تتر و اتریوم (ETH) در مجموع قریب ۱۳۰ میلیارد دلار حجم مبادلات در ۳۰ روز گذشته رقم زده اند.

توکن USDT بین ۱۰ رمز ارز پر مبادله کمترین باخت ها را متحمل شده است – کاهش ۱۷ درصدی از حجم ۹۳ میلیارد دلاری در ماه گذشته به ۷۷ میلیارد دلار در ماه ژوئن. حجم مبادلات ماهانه اتریوم نیز نزدیک به ۳۰ درصد، از ۷۶٫۶ میلیارد ماه مه به ۵۳٫۸ در ماه جاری.

EOS طی ماه ژوئن مقام چهارم خود را بین پر مبادله ترین ها حفظ نموده، با این حال ریزشی ۳۳ درصدی در حجم مبادلات داشته است – ریزشی از ۴۷٫۵ میلیارد ماه پیش تا حدود ۳۲ میلیارد همین ماه.

رتبه بندی های حجم مبادلات کریپتو کارنسی ها در ماه ژوئن تقریبا ثابت بوده است

حجم مبادلات ۳۰ روزه جفت های مبادلاتی بیت کوین کش (BCH) به ارزش ۱۴٫۷ میلیارد دلار در ماه ژوئن، با افت قابل توجه ۴۷٫۵ درصدی نسبت به حجم ۲۸ میلیارد دلاری ماه مه مواجه بوده است.

با وجود سقوط ۲۱ درصدی حجم مبادلات لایت کوین (LTC) در قیاس با ماه مه، Litecoin جایگاه خود را از مقام هشتم رمز ارز های پر مبادله در ماه گذشته با مجموع ۱۱٫۹ میلیارد دلار حجم مبادلات به رتبه ششم، با حجمی به ارزش ۹٫۳ میلیارد دلار در ژوئن، بالا کشیده است.

توکن XRP شرکت ریپل همچنان جایگاه خود را در مقام هفتم جدول پر مبادله ترین کریپتو کارنسی های این ماه با رقم زدن ۸٫۳ میلیارد دلار در ۳۰ روز گذشته، حفظ نموده است. در قیاس با ماه مه، XRP با ریزش حجم مبادلات خود معادل ۳۹ درصد مواجه بوده که بابت کاهش حجم ماهانه از ۱۳٫۷ میلیارد دلار به ۸٫۳ بوده است.

اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) تنها کریپتو کارنسی در ۱۰ تای پر مبادله بوده که در ماه ژوئن افزایش حجم به خود دیده است. بازار اتریوم کلاسیک این ماه ۶٫۶ میلیارد حجم مبادله رقم زده است – افزایش قریب ۱٫۵ درصد نسبت به ۶٫۵ میلیارد دلار ماه مه.

بین ۱۰ رمز ارز پر مبادله مذکور، ترون (TRON) بزرگ ترین بازنده حجم مبادلات بود. جفت های مبادلاتی با TRX کاهش ۵۷ درصدی فعالیت داشتند که این رمز ارز را از مقام ششم با حجمی به ارزش ۱۴ میلیارد دلار در ماه مه به مقام نهم با ۶ میلیارد دلار سقوط دادند.

در پایان هم QTUM رتبه دهم جدول پر مبادله ها را با حجم ۳٫۵ میلیارد دلار در ۳۰ روز گذشته از آن خود نمود.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نیست و نباید به آن نسبت داده شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.