چند و چون ایجاد شرکت های موفق در حوزه ارزهای دیجیتال

30 200

روند رو به رشد تجارت ارزهای دیجیتال و درآمدزایی بالای آن بسیاری از کارآفرینان را برای ایجاد شرکت اختصاصی خود ترغیب کرده ، اما برای راه اندازی چنین شرکتی باید مانند هر شرکت دیگری نکات مدیریتی را با دقت نظر بیشتری رعایت کرد.
لازمه موفقیت در پروژه های سرمایه گذاری و کارآفرینی ، طراحی یک الگوی تجاری روشن نظیر ارایه تصویر واضح از میزان هزینه های اولیه، بازار مقصد و زمانی است که طول می کشد تا هزینه اولیه خود را جبران کرده و آن را دوباره بدست بیاورید.
در حوزه ارزهای دیجیتال نیز مانند سایر حوزه های سرمایه گذاری قبل از ورود، سرمایه گذاران باید الگوی تجاری خود را طراحی کنند و همه موارد اصلی نظیر میزان هزینه و سرمایه نخستین، بازارهای هدف و همچنین زمان موردنیاز بازگشت سرمایه را دقیق بررسی کنند.
و همچنین مراحل ثبت قانونی شرکت خود را نیز طی کنند و متناسب با کشور و یا منطقه ای که دفترهای فعالیت خود را مستقر کرده اند برای پرداخت مالیات براساس قانون آن منطقه و پیش از آغاز داد و ستد خود، نام نویسی کنند.
پس از آگاهی از چند و چون های مالیاتی منطقه مورد نظر، می توان از منافع مالیاتی که موجود است نیز بهره برد و لازمه این بهره برداری داشتن حسابدار دقیق و معتبر است با وجودی که بروکراسی زیادی در این خصوص وجود داد ولی گذر از این مراحل برای داشتن الگوی مالی قدرتمند و توسعه یافته ضروری است.

ارزهای دیجیتال

در صورت عدم موفقیت برای اخذ مجوز و پروانه فعالیت، خطر جریمه های بسیار سنگین و یا حتی ورشکستگی و توقیف کار شما را تهدید جدی می کند. هرچند که روند اخذ مجوز و پروانه فعالیت در کشورهای مختلف متفاوت است اما تقریبا مراحل بروکراسی زیاد آن تقریبا در همه یکسان است اما استفاده از درخواست خدمات از یک موسسه قانونی را می توان به عنوان مسیری کوتاه تر و ساده تر و هرچند با هزینه بیشتر برای علاقمندان معرفی کرد.
گفتنی است بعد از اخذ پروانه فعالیت ، نوبت باز کردن حسابی در بانک است و چون برخی از بانک ها، موسسه های فن آوری مالی به خصوص ( بلاک چین و کریپتو) را جزو سرمایه گذاری های پر خطر می دانند، ارایه اطلاعات کافی و همچنین پاسخگویی به پرسش های قانونی و مالی آنان ضروری به نظر می رسد. باتوجه به مواردی که مطرح شده می توان کشورهای استونی و سویس را به عنوان بهترین کشورها در زمینه بازکردن حساب بانکی برای این شرکت ها دانست.
به منظور بررسی و تشخیص روند تکامل مالی شرکت خود لازم است فهرستی از هزینه ها و منابع درآمدی خود تهیه کنید چرا که با داشتن حساب مالی دقیق و روشن ، گزارش های مالیاتی پایان سال خود را راحت تر ارایه می دهید. همچنین بیمه همواره به عنوان جبران کننده خسارت احتمالی گزینه مناسبی بوده که در این حوزه نیز باید شرکت ها را بیمه کرد.
برند سازی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است تا آنجا که برند، شرکتتان را به دیگران شناسانده و از رقابت حفظ می کند همچنین خدمات دهی آن لاین نیز حایز اهمیت است بنابراین باید وب سایتی رسمی که حاوی اطلاعات جامع و آگاهی های لازم از نحوه خدمات دهی شما باشد را راه اندازی کنید.
دسترسی مراجعان شما در وی سایت به خدماتی که ارایه می دهید و محصولاتی که عرضه می کنید راحت تر و سریع تر است و برای تسریع بیشتر در معرفی فعالیت هایتان بهتر است اکانت های متعددی در انواع شبکه های اجتماعی داشته باشید گزارش خدمات و محصولات خود را روزانه در اختیار کاربران خود قرار دهید.
گسترش شرکتتان به وجوه مالی برای تسریع فرآیندهایی که انجام می دهید نیازمند است که می توانید از برنامه های شدت دهنده مقدماتی و تخصصی که منجر به تربیب مربی و همچنین افزایش آگاهی استارت آپ ها می شود برای رشد بیشتر می شود و یا از برنامه های ردیابی و مشاوره نیز استفاده کنید.
پس از دریافت وجوه موردنیاز برای سرمایه گذاری شرکتتان می تواند برای افزایش رقم سرمایه گذاری ها از راهکارهایی نظیر صندوق های ذخیره سرمایه استفاده کند و از نمونه های موفقی که در اروپا در این زمینه در حال اجرا است می توان برای شکوفایی بیشتر استارت آپ ها الگو برداری کرد.

بهتر است سرمایه موردنظرتان را از صندوق هایی اخذ کنید که پیش از این در طرح های قبلی در حوزه فعالیتی شما سرمایه گذاری کرده و فعال بوده است. می توان از بهره گیری از سرمایه گذاران به صورت خصوصی نیز به عنوان روش دیگر افزایش سرمایه به صورت مسقیم استفاده کرد و باتوجه به وچود نگرش های سنتی برای سرمایه گذاری در جامعه ، ترغیب آنان برای حضور در فن آوری های جدید برای سرمایه گذاری در استارت آپ ها را با موانع بیشتر مواجه کرده است.
محبوبیت عرضه اولیه کوین ها (ICOs) به خصوص بلاک چین ها در دو سال اخیر به نحو چشمگیری توسعه یافته است از جمله این عرضه اولیه ها می توان از صدور توکن و فروش مستقیمشان به سرمایه گذاران اشاره کرد که در آینده می توان از مبالغ جمع آوری شده در جهت پیشرفت طرح بهره برداری کرد. و سرمایه گذاران به دلیل اینکه توکن ها مثل سهام ها نیستند ، امکان تصمیم گیری ندارند.
از عرضه اولیه کوین ها می توان به عنوان شیوه جدید سرمایه گذاری یاد کرد و هنوز قوانین روشنی در کشورهای مختلف در این خصوص وجود ندارد بنابراین باتوجه به این محدودیت ها شما می توانید از کشورهایی نظیر سوئیس، قبرس، مالتا و لیختن اشتاین که قوانین مناسب تری برای شرکت های بلاک چین دارند استفاده کنید.
برخی کشورها از جمله انگلستان، فرانسه، بلژیک و اسپانیا نیز هنوز قوانین روشن و مشخصی در این زمینه ندارند بنابراین اگر به دنبال ایجاد جریان عرضه اولیه کوین (ICOs) هستید از ثبت آن در اینگونه کشور ها که قوانین شفافی ندارند خودداری کنید.
کسب و کارهایی که تصمیم های خود آشکارا می گیرند و از بیمه سرمایه مناسب برای گارانتی ارزهای دیجیتالی خود بهره می برند مورد علاقه کاربران کریپتو که به دنبال سرویس روشن با حمایت طولانی مدت هستند، واقع می شوند.
علاوه بر این وجود نقشه راه و اهداف مدیریت شده در جریان اجرای عرضه اولیه کوین ها، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چون باتوجه به افزایش کلاه برداری ها و ایجاد نگرانی برای سرمایه گذاران ، وجود این نقشه راه این طرح را در انظار سرمایه گذاران قابل استناد و مشروع می کند. بنابراین باید از تجربه های موفق در این زمینه الگوبرداری کرد.

30
دیدگاه بگذارید

avatar
30 موضوعات نظر
0 پاسخ های موضوع
0 دنبال کننده ها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
موضوعات داغ
0 نویسندگان دیدگاه
میثم عبداله پورشیما داراب پورسود گیرقدرتمهدی احمدوند آخرین نویسنده های نظرات
  عضویت  
جدیدترین قدیمی تیرین بیشترین رای
اطلاع از
میثم عبداله پور
Guest
میثم عبداله پور

بزرگترین شرکتی که میشه قدرت بزرگ بیت کوین و ارز دیجیتالی معرفی کرد کدومه ؟

شیما داراب پور
Guest
شیما داراب پور

یعنی بیت کوین تو رشد و پیشرفت شرکت ها هم اثر گذاشته ؟ خو چرا زود تر به فکر نیفتادن

سود گیر
Guest
سود گیر

بهترین ارز دیجیتالی که میشه توش سود زیادی کرد چیه ؟

قدرت
Guest
قدرت

سرمایه گذارای معروف و موفق رو تو این عرصه رو هم معرفی کنین . بدونیم قدرت دست کیه

مهدی احمدوند
Guest
مهدی احمدوند

با ارز دیجیتالی میشه چیکار کرد ؟ فقط به درد خرید فروش میخوره ؟ یا میشه به عنوان پول ازش استفاده کرد ؟

نازگل رحیمی
Guest
نازگل رحیمی

اتریوم رو من تهیه کردم ولی الان میخوام بفروشمش چچوری میشه با قیمت خوب فروختش ؟

بیتا محمودی
Guest
بیتا محمودی

یه روش ایمن برای گرفتن ارز معرفی کنین

باران کوثری
Guest
باران کوثری

چرا دارن از ارز های دیجیتالی دوری میکنن دولت ها ؟

فرامرز
Guest
فرامرز

علت ممنوعیت خرده فروشی ارز دیجیتالی چیه ؟ چرا دارن ازش جلوگیری میکنن ؟

عرفان یلقوبی
Guest
عرفان یلقوبی

برای این ارز دیجیتالی گارانتی هم تعریف شده یانه ؟

ژیوان
Guest
ژیوان

تو این شرکتا اسمی از شرکتای آسیای مثل ژاپن و چین و کره رو چرا نیاوردین . این شرکتا سطحشون بیشتر نباشه کم تر هم نیست

ناشناس
Guest
ناشناس

شرکت هایی که ذکر کردین بیشتر برای کدوم کشور یا قاره است ؟

قیدار
Guest
قیدار

ارز های دیحتالی کلا رو روند سرعت و پیشرفت شرکت کمک میکنه . ولی چون فعلا اعتماد سازی خوب انجام نشده شاید جوابگو نباشه

سینا علمداری
Guest
سینا علمداری

یه سوال دارم . چچوری باید به ارز های دیجتالی اعتماد کنیم ؟

غباش
Guest
غباش

الان علت موفق بودنشون تو سودشونه ؟

مهین
Guest
مهین

سرمایه ای دارم در حد متوسط میخواستم بدونم تو بین ارز های دیجیتالی کدوم ارز بیشترین سود رو میده ؟

کیانوش
Guest
کیانوش

پروانه فعالیت گرفتن برای ارز های دیجیتالی خیلی سخت شده

سیمین
Guest
سیمین

تو بازرا سرمایه کدومشون موفق تر هستش ؟

مریم
Guest
مریم

برای گرفتن کیف پول اینترنتی باید کدوم سایت برم ؟

آینده نگر
Guest
آینده نگر

برای راه اندازی این شرکتا چه شرایطی رو باید مهیا کرد ؟

سین ر خ
Guest
سین ر خ

حالا تو این شرکت ها موفق ترینشون کی بوده ؟ به چه علتی با بقیه اشون فرق داره ؟

قدیانی
Guest
قدیانی

اسم این شرکت ها رو هم میزاشتین خوب وبد ؟ من خیلی از این آرم ها رو نیمشناسنم

یلدا
Guest
یلدا

شرکت های موفق الان همشون با ارز های دیجیتالی کار میکنن . نباید عقب موند از این چیزا

صیاد
Guest
صیاد

الگوی مالی این شرکت ها چی بوده ؟

مهدی علی محمدی
Guest
مهدی علی محمدی

خو بیت کوین شرکت داره ؟

فیگوری
Guest
فیگوری

اون شکرتی که آرمش شبیه آرم شبکه سه اسمش چیه ؟

اقتصادی
Guest
اقتصادی

درآمدزایی بالا و سرمایه گذاری مطمئن رمز موفیقت ارز های دیجیتالی

بیتا
Guest
بیتا

شرکت های موفقی که گفتین با کدوم ارز پیشرفت کردن و موفق شدن ؟

ناشناس
Guest
ناشناس

تا وقتی که عرضه اولیه ها هستن براش بسه

مهدی
Guest
مهدی

شرکت های داخلی رو هم نام ببرید