تلاش دولت هند برای اعمال ممنوعیت و تحریم علیه ارزهای دیجیتال

11 12

به گزارش خبرگزاری رویترز، گروهی منصوب به دولت هند پیشنهاد وضع مقررات ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال در این کشور را مطرح کرده اند.
بر اساس گزارش مذکور، این گروه از دولت خواسته اند تا ضمن اعمال ممنوعیت های قانونی بر استفاده از ارزهای دیجیتال، تحریم هایی علیه معاملات سرمایه های دیجیتال در این کشور به اجرا بگذارد.
به گفته مقام های دولتی هند، پیشنهاد مطرح شده و پیش نویس قانون وضع شده بر اساس این پیشنهاد توسط نهادهای رگولاتوری مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت این دولت خواهد بود که در خصوص نهایی سازی احتمالی چنین قانونی و شکل اجرای آن تصمیم نهایی را خواهد گرفت.
لازم به ذکر است آنوراگ تاکور، وزیر دارایی هند نیز پیشتر در ماه جاری میلادی طی سخنانی اشاره کرده بود که هنوز هیچ قانون روشن و صریحی در هند، استفاده از ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام نکرده است. گفته می شود پیش نویس طرح وضع ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال در هند، توسط متخصصان در فناوری بلاک چین و فضای مجازی طراحی و تدوین شده است.
در این طرح 18 صفحه ای، ارزهای دیجیتال به عنوان «هر گونه اطلاعات یا کد یا شماره یا توکنی که بخشی از ارزهای رسمی دیجیتال رسمی نبوده و بر اساس سیستم ارزهای دیجیتال عمل کند و شکلی از نمایش دیجیتال ارزش باشد» تعریف شده اند.
در حالیکه استفاده از تمامی ارزهایی که مشمول تعریف بالا از ارزهای دیجیتال شوند، بر اساس طرح مذکور ممنوع اعلام خواهد شد، تنها ارز دیجیتال رسمی در این کشور، روپیه دیجیتال خواهد بود که آن هم توسط بانک مرکزی هند منتشر خواهد شد.
نشریه کوین تلگراف نیز اخیرا گفتگویی از «تیم درپر»، از طرفداران بیت کوین و سرمایه گذار به نام بر روی ارز دیجیتال Tezos با تازگی با انتقاد شدید از رویکرد دولت هند در خصوص ارزهای دیجیتال، رفتار دولت این کشور با ارزهای دیجیتال و تلاش برای اعمال ممنوعیت استفاده از آنها را مایه تاسف و مفسدانه ارزیابی کرده است.

11
دیدگاه بگذارید

avatar
11 موضوعات نظر
0 پاسخ های موضوع
0 دنبال کننده ها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
موضوعات داغ
0 نویسندگان دیدگاه
شابکیرئیسیابراهیم زادارتشیمردمی آخرین نویسنده های نظرات
  عضویت  
جدیدترین قدیمی تیرین بیشترین رای
اطلاع از
شابکی
Guest
شابکی

از شرکت های مبادلات ارزی دیجیتال یکم بگین .نحوه عملکردشون و …

رئیسی
Guest
رئیسی

به نظرم هند میتونس پیشرفت کنه ولی اگه ارز دیجیتالی توش نره خبری از پیشرفت نیست

ابراهیم زاد
Guest
ابراهیم زاد

با سلام . اگه میشه مطلبی در مورد نحوه خریدو فروش بیت کوین ها بزارین

ارتشی
Guest
ارتشی

سایت خیلی خوبی دارین .ممنون از اطلاع رسانی دقیقتون

مردمی
Guest
مردمی

اپلیکیشن این سایت رو از کجا دانلود کنم ؟

آزانش
Guest
آزانش

قیمت بیت کوین ها افزایش رشد داشته یا نه ؟

معدنی
Guest
معدنی

علت این نرسیدن به این کشور بزرگ و سرمایه دار میتونه چی باشه ؟

عزتی
Guest
عزتی

یه مدت که میگفتن ارز داره میرسه به این کشور ها ولی الان کاملا منتفی شده انگار

مهدی رضایی
Guest
مهدی رضایی

هند با اون جمعیت زیادش به این طرح و ویژگی هاش نیاز داشت که که نشد ….

مریم
Guest
مریم

هند درگیر جر وبحث با پاکسانی هاست زیاد انگار نمیخواد پیشرفت کنه

آرزو
Guest
آرزو

در مورد سیاکوین جایی بحث بود ؛ یکی تاکید داشت قیمتش خیلی روئیایی و شارپی رشد میکنه ! صحبت از سه دلار بود! ن سه سنت ، ۳$ !!! یعنی هزار برابر!!! بنظرتون چیزی زده بود یا اینکه امکانش هست؟