۷ روش غیر متعارف برای استخراج بیت کوین

43 230

بیت ‌کوین دیوانه نیست، در حقیقت این سیستم می‌تواند سالم‌ترین و مناسب‌ترین سیستم پولی باشد که نسل فعلی تا به امروز شناخته است. اما برخی از تکنیک هایی که ماینرها برای استخراج این ارز دیجیتال طراحی کرده اند، بسیار غیر متعارف هستند، که این روش ها گاهی دیوانه وار هستند. در این مقاله قصد دارین تا شما را با هفت مورد از عجیب ترین روش های استخراج بیت کوین آشنا کنیم.

استخراج بیت ‌کوین دارای شکل‌ های متفاوتی می باشد

فرآیند اضافه کردن تراکنش بیت ‌کوین به یک بلاک جدید و انتشار آن در شبکه‌ی این ارز دیجیتال تحت عنوان «استخراج» شناخته می ‌شوند. به منظور ایجاد بلاک بعدی، استخراج کنندگان باید یک مسئله ریاضی که پاسخ آن عددی از ۰ تا ۴,۲۹۴,۹۶۷,۲۹۶ است را محاسبه کنند. در عوض انجام این کار، استخراج کنندگان کارمزد انجام تراکنش ها و به علاوه پاداش ایجاد یک بلاک جدید که در حال حاضر ۱۲٫۵ عدد بیت کوین است را دریافت می کنند. این پاداش در سال ۲۰۲۰ نصف خواهد شد و به ۶٫۲۵ بیت‌ کوین خواهد رسید.

با توجه به پاداش قابل توجه‌ بیت‌ کوین (پاداش هر بلاک در حال حاضر ۱۳۰ هزار دلار ارزش دارد) جای تعجب ندارد که تعداد زیادی استخراج کننده به دنبال حل کردن مسئله‌ی ریاضی مذکور هستند تا بتوانند بلاک بعدی را منتشر کنند. فرآیند استخراج بیت‌ کوین در واقع یک مسابقه‌ی تسلیحاتی است، و استخراج کننده ها سعی دارند تا میزان نرخ هش خود را به حداکثر برسانند (تعداد محاسبه‌ی ماینر‌های شما بر حسب ثانیه) و در عین حال هزینه های ثابت مانند هزینه برق را کاهش دهند. همانطور که در مثال های زیر نشان داده شده، همه استخراج کنندگان صرف کسب درآمد این کار را انجام نمی دهند، بلکه برخی می خواهند تا یک سری محدودیت ها را چه فیزیکی و چه عملی تحت فشار قرار دهند.

روش اول: ماینینگ با استفاده گاز‌های زائد

“سوزاندن را متوقف کنید و کسب درآمد را آغاز کنید”، این شعار شرکت Upstream Data است که پایگاه‌ های سیار استخراج را ارائه می‌ کند که می ‌توان آن را در تاسیسات شرکت‌های نفتی که نیاز به خروج گاز‌های اضافی دارند، نصب کرد. بر اساس گزارش News.Bitcoin.com، این دستگاه ‌ها می‌ توانند می توانند درآمدی ۱۵ برابر بیشتر از قیمت بازار نفت را ارائه دهند و بیت کوین پاک تر و سبز تری را از آنچه که رسانه های اجتماعی عنوان کردند، تولید کنند.

روش دوم: استفاده از یک کامپیوتر طراحی شده برای ماه

کامپیوتر راهنمای آپولو (AGC) در سال ۱۹۶۰ برای هدایت یک موشک آمریکایی به سمت ماه ساخته شد. این کامپیوتر توانست آزمایش ‌های مربوط به پرواز را پشت سر بگذارد، اما در دنیای پیشرفته امروز دیگر کامپیوترهای ۱۶ بیتی برای این کار مورد استفاده قرار نمی گیرند. این موضوع باعث شد تا شخصی جهت استخراج بیت کوین با استفاده از کامپیوتر راهنمای آپولو دست به کار شود. با این حال، همانطور که ابداع کننده‌ی این روش تصدیق کرده است «متاسفانه، این کامپیوتر بسیار کند است، بنابراین برای استخراج موفقیت ‌آمیز یک بلاک بیت ‌کوین حدود یک میلیون برابر طول عمر فعلی جهان زمان لازم است».

روش سوم: با استفاده از مداد و کاغذ

همان فردی که سعی کرد با استفاده از کامپیوتر آپولو اقدام به عمل استخراج کند، قبلا سعی کرده بود که این کار را با استفاده از حل معادلات ریاضی با دست خود انجام دهد. اگر چه این روش از لحاظ فنی جوابگو بود، اما کِن شریف (Ken Shirriff) نتیجه گرفت که “حل یک دور از این الگوریتم حدود ۱۶ دقیقه و ۴۵ ثانیه زمان لازم دارد که معادل ۰٫۶۷ هش در روز می ‌باشد.” در مقایسه، کامپیوتر راهنمای آپولو توانست هر هش را در هر ۱۰٫۳ ثانیه انجام دهد. با این حال به عنوان یک روش اثبات مفهوم، استخراج دستی بسیار عالی است.

روش چهارم: با استفاده از یک راکتور هسته‌ای

البته باید گفت که تا کنون هیچ کس یک راکتور هسته ای را با هدف استخراج بیت کوین نساخته است و اگر کسی این کار را انجام می داد، احتمالا قادر به حمله ۵۱ درصدی به شبکه بود. تنها یک نیروگاه تک راکتور می تواند ۵٫۱TWh تریلیون وات بر ساعت انرژی تولید کند که برابر با ۱۰ درصد مصرف سالانه شبکه بیت کوین است. راکتور‌های تولید برق به دلیل قدرت زیاد راکتورهای اتمی، با یک مشکل غیرعادی روبه رو می شوند و آن این است که آنها در واقع بیش از حد انرژی تولید می‌ کنند. همانطور که پیش از این گزارش شده است، “متوقف شدن این کار هیچ سوختی را ذخیره نمی‌ کند، در عوض جلوی هدر رفتن انرژی گرفته خواهد شد.” حال این سوال باقی می ماند که چه چیزی همیشه به دنبال استفاده از انرژی‌ های اضافه می ‌باشد؟ جواب این سوال «بیت ‌کوین» است.

روش پنجم: با استفاده از مساجد

احتمالا مساجد مکانی عجیب برای استخراج بیت کوین به نظر برسند، اما از آنجایی که مساجد معمولا از برق یارانه ‌ای رایگاه بهره‌مند هستند، به یکی از جذاب ‌ترین مکان ‌های فرآیند استخراج جهان تبدیل شده ‌اند. علی‌رغم گزارشات مربوط به غیرقانونی بودن این کار، به نظر می‌ رسد که استخراج ارز دیجیتال در مساجد ایران به وفور دیده می شود. البته ایران تنها کشوری نیست که کارآفرینان از این روش استفاده می‌ کنند. برخی استخراج کننده های روسی نیز از برق کلیساهای این کشور برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می‌ کنند.

روش ششم: پرورش گوجه فرنگی

بر کسی پوشیده نیست که استخراج ارزهای دیجیتال گرمای زیادی تولید می کند. برخی افراد مبتکر راه هایی را برای بهره وری از این گرما کشف کرده اند و این محصول جانبی را به یک کالای ارزشمند تبدیل کرده اند. برای مثال، در سال ۲۰۱۸ کامیل بریچا از گرمای اضافی حاصل از استخراج ارزهای دیجیتال برای پرورش گوجه فرنگی در گلخانه استفاده کرد.

روش هفتم: در زمان گرم کردن خانه

استفاده از گرمای تولید شده توسط فرآیند استخراج برای گردم کردن خانه در واقع یکی از واضح ‌ترین فرآورده های اولیه استخراج بیت کوین است. هر چه آب و هوا سرد تر باشد، شما بیشتر قدردان حرارت دستگاه های خود در زمستان خواهید بود. به عنوان مثال در کشور سیبری، استخراج کننده ها حتی یک سیستم گرمایش از کف ایجاد کرده‌اند که حرارت اضافی تولید شده توسط سیستم فرآیند استخراج را برای مصارف دیگری همچون گرم کردن خانه استفاده می‌ کند.

به عنوان یک «پول آزاد»، تعجب آور نیست که بیت‌ کوین مردم آزاد اندیش را به خود جذب کند. ایده‌ های خلاقانه‌ی این افراد می ‌تواند با استفاده از تکنیک‌ های متعددی طراحی شده و در فرآیند استخراج و یا حتی دیگر فرآیند‌ها به شکل موثر مورد استفاده قرار گیرند. هرچه این مسابقه‌ی استخراج تسلیحاتی شدید‌تر و سخت ‌تر می ‌شود، انتظار می رود که که راه‌ حل‌ های هوشمندانه ‌تری که منجر به قدرت هش بیشتر، هزینه کمتر و در عین حال کاهش تاثیرات زیست محیطی بیت کوین شود را به وجود آورد.

لینک ثبت نام در سایت بایننس

43
دیدگاه بگذارید

avatar
42 موضوعات نظر
1 پاسخ های موضوع
0 دنبال کننده ها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
موضوعات داغ
1 نویسندگان دیدگاه
محمدرضاباتیرمومنیقاسمیموذنی آخرین نویسنده های نظرات
  عضویت  
جدیدترین قدیمی تیرین بیشترین رای
اطلاع از
محمدرضا
Guest
محمدرضا

بهترین دستگاه از نظر من s۹jوk
پاورe10.1به e10.3نمیخوره

باتیر
Guest
باتیر

در مورد گاز های زائد میشه بیشتر توضیح بدین که چه شکلی انجامش میدن ؟! من میخواستم استخراج انجام بدم ولی نمیدونم چیکار کنم

مومنی
Guest
مومنی

من تو یه سایت دیدم که میشه بدون دستگاه و با کلیل فقط بیت کوین استخراج کرد ؟ آیا این کار فایده داره ؟

قاسمی
Guest
قاسمی

برای انتقال دادن بیت کوین به یه جای دیگه حالا چه داخل کشور چه بیرون باید چیکار کرد ؟ میخوام فقط مطمئن انجام بشه

محمدرضا
Guest
محمدرضا

از صرافی اینترنتی استفاده کنین

موذنی
Guest
موذنی

یعنی دیگه بحث قطعی برق و افت ولتاژ رو نداریم ؟ امیدوارم که اینجوری باشه

هوتی
Guest
هوتی

بیت کوین رو ارز داره با برق های صادراتی هم استخراج کرد . ولی ارز های دیگه رو به نظرم دیگه هزینه هاش زیاد تر از سودش میشه

خاملی
Guest
خاملی

میشه در مورد دستگاه های استخراج یه توضیحی بدین ؟ نحوه تهیه اش ؟ و راه اندازیش

هوشنگ عزتی
Guest
هوشنگ عزتی

تو ایران هم میشه از این دستگاه ها خرید و استفاده کرد ازشون ؟

نارویی
Guest
نارویی

آینده استخراج بیت کوین رو چچوری ارزیابی میکنین ؟ اونایی که اهل فنن جواب بدن

جهرمی
Guest
جهرمی

دستگاه های استخراج باهم فرق دارن ؟ مگه میشه از یه دستگاه برای دوتاشون استفاده کرد ؟

حرمتی
Guest
حرمتی

منم از این دستگاه ها میخوام بخرم ولی چیزی ازشون نمیدونم . میشه یه لینک مرتبط باهاش بزارین

ناشناس
Guest
ناشناس

لطفا یکی از تجهیزات استخراج بیت کوین برام بگه . چیا باید بخرم ؟

اهمیتی
Guest
اهمیتی

برای استخراج بیت کوین و اتریوم باید چه نوع دستگاهی بخرم ؟ کدوم بهتره ؟

یگانه
Guest
یگانه

من استخراج اتریوم دارم ولی هنوز به نتیجه نرسیدم به نظرتون فایده داره ؟

مرامی
Guest
مرامی

چرا دریافت ارز بعد از پرداخت، ۲۴ ساعت طول میکشه ؟؟؟ امکان دریافت ارز حداکثر تا دو ساعت بعد از واریز وجه ممکن نیست ؟؟؟

مصیب نوری
Guest
مصیب نوری

سلام، من تازه شروع کردم اینکارو ولی متاسفانه کارت گرافیک سیستم من رو برای ماین کردن نمیشناسه، چکار باید کرد؟

میلادی
Guest
میلادی

سلام من هم جاشو دارم هم برق و هم کامپیوتر و اینترنت هم دارم کسی پیدا میشه برا همکاری؟؟؟؟؟

گوهری
Guest
گوهری

بنظر من این بیزینسی که یکی دو سال است راه افتادع، چیزی مثل شرکت های هرمی است.

خاموشی
Guest
خاموشی

سلام دوستان من مکان و برق رایگان واسه اینکار دارم، ولی اطلاعات کافی ندارم.

لک
Guest
لک

سلام میشه ینفر ک اطلاعات کافی و تخصص اینکارو داره ب من ب زبون ساده بگه من سرمایه مکان و برق و اینترنتشم دارم یکی که تخصصشو داره برا شراکت هم حاظرم

کوکبی
Guest
کوکبی

سلام دستگاه های ماینینگ بیت کوین رو چطور میشه تهیه کرد و آیا کسی برای راه اندازی مشاوره می ده

ماهان
Guest
ماهان

سلام ببخشید من با بیت کوین تب براوز کار میکنم با کامپیوتر خانگی سرعتم ۵۰ است اگه هر روز ۱۰ ساعت کار کنم هر چقدر دلار بدست میارم

محمدی
Guest
محمدی

بیت کوین و اتریوم این هفته خیلی بد دارن افت قیمت میکنن . احتمالا خبرایی هست

محرمی
Guest
محرمی

وضعیت خرید و فروش بیت کوین واتریوم و …. تو بازار سرمایه چچوریه ؟

شاهی
Guest
شاهی

استخراج فقط با دستگاه ها صورت میگیره ؟ من تو یه جا دیدم میگفت تو سایت هم میشه استخراج کرد !!!!!!

صورتی
Guest
صورتی

نکات خوبی بود . فقط سوالی که داشتم این که من الان برای تهیه وراه اندازیش کجا باید مراجعه کنم ؟

رئیسی
Guest
رئیسی

برای خرید و فروش بیت کوین و ارز های دیگه جای مطمئن معرفی کنین لطفا ؟!!!!!!!!!!!!

الماسی
Guest
الماسی

سلام وادب
اساتید ارجمند ممنونم سوالی داشتم راهنمایی فرمایید
چطور میشه روی کریپتو تب مون موقع انتقال بیت کویین به کیف پول تاییدیه ایمیل گذاشت. متاسفانه تو سروری چند دلاری داشتم سرورم چندروز هک شد ودیدم چند دلاری که استخراج شده بود طرف به کیف پولش انتقال داده بود. ممنون راهنمایی کنید .بااحترام

منوچهری
Guest
منوچهری

من میخوام چند دستگاه ماینر بخرم و حقیقتا خودم بلد نیستم که با دستگاها کار کنم میشه راهنماییم کنید که چه کسانی و یا از کجا و یا اگر خودتان کسانی را میشناسید که برایم کار کنند معرفی و راهنماییمان کنید .ممنون حسین از بوشهر

خاموشی
Guest
خاموشی

سلام.یک ماینر با۱۳٫۵هش درسال چند بیت استخراج میکنه؟

کفایتی
Guest
کفایتی

حداقل سقف برداشت بیت کوین در استخر btc چطور میشه تغیر داد؟

ساداتی گ
Guest
ساداتی گ

سلام بند از نرم افزار pivont کار میکنم آیا مربوط ب بیت کوین میشود ممنون

حسنی
Guest
حسنی

من یه چیزیو متوجه نمیشم. اینکه میگن سیستم یا کارت گرافیکی با حل مسائل ریاضی بیت کویین کسب میکنیم، منظور از مسائل ریاضی یعنی چی؟ این مسائل ریاضی چیا هستن؟ کجا هستن؟

افسانه هوشمند
Guest
افسانه هوشمند

آیا با استفاده از صفحات خورشیدی میشه برق لازم برای این دستگاه را تولید کرد؟

حمید معروفی
Guest
حمید معروفی

سلام. در مورد سود حاصل از ماینینگ هم توضیح بدین

سهراب الیاسی
Guest
سهراب الیاسی

سلام وقت بخیر
من هیچی بلد نیستم و نمیدونم فقط دو تا سوال دارم:
من توی دو سایت btc.com و blockchain.com اکانت و فکر میکنم که کیف پولم ساختم . و هیچ پولی هم توش ندارم

یک: الان برای استخراج بیت کوین باید چیکار کنم ؟

دو: آیا میشه در ابتدا بدون خرید ارز دیجیتال شروع به استخراج کرد؟
چون هیچ سرمایه اولیه ایی برای اینکه ارز دیجیتال خرید و فروش کنم ندارم – فقط برق و یک سیستم قویی دارم

از کجا باید شروع کنم – خواهشا ساده راهنمایی کنید

نوید زاهدی
Guest
نوید زاهدی

باسلام خدمت ادمین
این سایت های اجاره هش معتبر هستند؟

فرشید یاری
Guest
فرشید یاری

سلام ادمین جان یه استخر خوب میشه معرفی کنی که واقعا مطما و خوب باشه برای دستگاه ماینر

دیلان مکری
Guest
دیلان مکری

سلام سوال داشتم این همه مزرعه پلمپ کردند برق قطع کردند با چند آمپر برق مصرف بشه اداره برق میفهمه ماینینگ داره اون دامداری که چند سال برقش کمه مثلا ماهی ۱۳۰اینا پولش میاد چه راهکاری داره که نفهمند؟ دستگاه ها کم باشه و یا اینکه ۲۴ساعته استخراج نکنند؟

محمد آذری
Guest
محمد آذری

سلام خدمات دوستان اگه من دستگاه ماینر بگیرم ایران حساب بلوکه کنه یا ممکن تو ایران دیگه جواب نده

یعنی ضرر کردن?

واسه دور زدن بلوکه شدن چه راهی وجود داره?

نیما شاهی
Guest
نیما شاهی

باسلام
فرض کنیم بینت کوین تولید شد چه جوری تبدیل به دلار ش کنیم ، مگر حساب ایرانی ها مسدود نیست ، لطفا راهنمایی بفرمایید.

محمود بلوچی
Guest
محمود بلوچی

سلام، دوستان لطفا اگر اطلاعات دقیق دارید راهنمایی کنید ممنون میشم.
پاور E9.3 به E10.1 میخوره ؟