Image default
اخبار بررسی دانستنی ها منتخب سر دبیر

چگونه روند معاملات جهانی می‌تواند قیمت بیت‌ کوین را تحت تاثیر قرار دهد!

همه می خواهند بدانند که قیمت بیت کوین در آینده به چه سمتی پیش می رود؟ تحلیلگران ارزهای دیجیتال به طور پیوسته به دنبال یافتن شاخص های فنی جدید هستند اما داده های جدید نشان دهنده‌ی این است که عوامل دیگری نیز بر قیمت تاثیر می گذارند.

بیت کوین، یک ذخیره ارزش یا یک ابزار بورس؟

تحلیل الگوهای مختلف تجاری سراسر جهان می تواند بینش هایی را در مورد سطح بعدی قیمت بیت کوین ارائه دهد. این بر اساس تحقیق جدیدی از Digital Assets Data، یک شرکت داده های مالی با محوریت داده های مالی دیجیتال است.

در حال حاضر قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۱۷۰ درصد افزایش داشته است. که امیدواری را برای حرکت افزایشی بعدی به وجود آورده و ممکن است همانند سال ۲۰۱۷ قیمت را تا ۲۰ هزار دلار بالا ببرد. داده های جدید نشان می دهد بیت کوین می تواند یک ذخیره ارزش و جایگزین ارز فیات در کشورهایی که تورم بالا دارند، مورد استفاده قرار گیرند. برعکس، طبق خبرگزاری فوربس، این ارز دیجیتال به عنوان یک ابزار بورس برای انجام معاملات در کشورهایی با تورم پایین مورد توجه قرار گرفته است.

مایک آلفرد (Mike Alfred)، مدیر اجرایی و یکی از بنیان گذاران Digital Assets Data به این خبرگزاری گفت:

ما دریافتیم که در کشورهای در حال توسعه و مکان هایی که دارای سیاست های پولی ضعیف و بانک های بی ثبات تری هستند، حجم معاملات بیت کوین حتی به هنگام کاهش قیمت بیت کوین نیز همچنان افزایش می یابد. در حالی که چنین روندی در حال حاضر در اقتصادهای کوچکتر اتفاق می افتد، اگر بی ثباتی در دنیای توسعه یافته وجود داشته باشد، شاید یک رکود بزرگ اقتصادی یا افزایش بیکاری بتواند موجب افزایش قابل ملاحظه ای در علاقه مردمی به سمت بیت کوین شود و در نهایت منجر به ایجاد یک کاتالیست مثبت برای قیمت این ارز دیجیتال شود.

یافته های این تحقیق بر اساس پلتفرم LocalBitcoins است که نشان داد مبادلات کشورهایی با تورم بالا اغلب مستقل از قیمت بیت کوین پیش می رود.

در طول بازار خرسی سال ۲۰۱۸، حجم مبادلات بیت کوین در کشورهای تورم کم حدود ۷۰ درصد کاهش پیدا کرد، اما در کشورهایی با تورم بالا ۶۰ درصد افزایش یافت. آلفرد افزود:

در مقدار پولی که کشورها می توانند قرض گرفته، خرج و یا چاپ کنند محدودیت وجود دارد. در این شرایط، بازار در نهایت تصمیم می گیرد که هیچ محرک دیگری نداشته باشد. اگر بازار سقوط کند، همانطور که در کشورهای کم ثبات تر شاهد آن هستیم، بیت کوین می تواند شاهد افزایش علاقه مردم به سوی خود باشد.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
4 Comments
جدیدترین
قدیمی تیرین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
محرمی
محرمی
1 سال گذشته

معاملات جهانی تو همه زمینه ها فعالیت داره و بیت کوین میتونه تو روند هدف گذاریش کمکش کنه .من به عنوان یه اقتصاد دان آینده هر چیزی و یا کاری رو با بیت کوین روشن میبینم

محمدی مهر
محمدی مهر
1 سال گذشته

روند خوبی پیدا میکنه و یه مسئله مهمی که هست برای خرده فروشی ها و تراکنش های کوچیک هم به درد میخوره و نمیزاه به نام و نشون بمونن

حسن مومنی
حسن مومنی
1 سال گذشته

بیت کوین اگه وار معاملات جهانی بشه خیلی به نظم دهی اوان کمک میکنه و قطعا خود بیت کوین هم ارزشش بیشتر میشه

مهدیانی
مهدیانی
1 سال گذشته

عجب مطلب توپول و قشنگی بود . خیلی خوشم اومد از مطلب .قشنکگ فهمیدم چی شده و قراره چی بشه