امید به احیای قیمت بیت کوین با وجود “تقاطع طلایی”!

0 46

گاوهای بیت کوین با وجود افت ۳۳ درصدی قیمت این ارز دیجیتال، همچنان امیدوارند، زیرا یکی از شاخص‌ های بلندمدت بیت کوین صعودی شده است.

گفتنی است که سرانجام، میانگین متحرک با دوره ۵۰ بیت کوین، از میانگین متحرک دوره ۲۰۰ آن در جهت رو به بالا عبور کرد و یک علامت صعودی بلندمدت را بر روی نمودار به ثبت رساند. براساس اطلاعات صرافی بیت استمپ (Bitstamp)، پس از سوم فوریه سال ۲۰۱۶، برای اولین بار است که تقاطع طلایی در نمودار سه روزه‌ی بیت کوین مشاهده می ‌شود.

این شاخص که نسبت به قیمت با تاخیر عمل می ‌کند، قدرت پیش‌ بینی محدودی دارد و ممکن است معامله ‌گران دوره‌ ای، تقاطع طلایی به وجود آمده را از نتایج روند صعودی بیت کوین از کف قیمت ۳٫۱۲۲ دلاری در ماه دسامبر تا بالاترین قیمت ۱۳٫۸۸۰ دلار ماه ژوئن در نظر بگیرند؛ چرا که شاخص MA از قیمت پیروی می کند و هرچه مدت زمان MA بیشتر باشد، تاخیر شاخص نیز بیشتر می شود.

با این حال، گاوها می ‌توانند تقاطع طلایی شکل گرفته بر روی نمودار را به عنوان یک نشانه مطمئن برای تعیین روند در بلندمدت استفاده کنند.

تقاطع طلایی سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹

بیت کوین در طول سه روز تا تاریخ سوم ماه فوریه سال ۲۰۱۶ (حدود ۶ ماه قبل از رویداد نصف شدن پاداش استخراج) شاهد یک تقاطع طلایی بود که در پی آن، قیمت این ارز دیجیتال را تا ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ به ۲۰٫۰۰۰ دلار رساند.

با در نظر گرفتن یک رویداد نصف شدن پاداش استخراج دیگر در کمتر از ۱۲ ماه آینده، احتمال دارد که تاریخ دوباره تکرار شود.

در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین با قیمت ۹٫۵۰۰ دلار در صرافی بیت‌ استمپ معامله می شود و نسبت به بالاترین قیمت ماه ژوئن که ۱۳٫۸۸۰ دلار قیمت داشت، بیش از ۳۱٫۵۵  کاهش داشته است. بر اساس وضعیت این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت، احتمال افزایش قیمت آن تا ۱۰٫۰۰۰ در ساعات آینده وجود دارد.

نمودار ۴ ساعته

کندل دوجی مشاهده شده بر روی نمودار ۴ ساعته نشان دهنده‌ی این واقعیت است که فروشندگان نتوانسته اند، قیمت را در محدوده نزدیک به ۹٫۱۰۰ دلار حفظ کنند، این در حالی است که خریداران، قیمت را تا ۹٫۵۰۰ دلار بالا کشیده‌ اند.

این کندل که نشان‌ دهنده کاهش قدرت فروشندگان است، پس از کاهش بیش از ۳۰ درصدی قیمت بیت کوین از سقف ۱۳٫۸۸۰ دلار در ماه ژوئن رخ داده است.

نمودار روزانه

در بازه زمانی یک روزه نمودار، الگوی سقف‌ های پایین‌ تر در خط روند نزولی در حال شکل گرفتن است. میانگین‌ متحرک ‌های دوره ۵ و ۱۰ روزه نیز حالت نزولی به خود گرفته ‌اند.

شاخص قدرت نسبی (RSI) 14 روزه، نشان دهنده‌ی شرایط نزولی نسبی زیر سطح ۵۰ است. با این حال، شیب این شاخص در حال حاضر صاف بوده و نشانگر کاهش قدرت فروشندگان بازار است.

مهمتر از همه اینکه، هرگونه ریزش به زیر محدوده ۹٫۴۰۰ دلار، از تاریخ ۱۶ ژوئیه نیز در کوتاه مدت رخ داده که این مسئله  نیز نشان دهند‌ی کاهش فشار فروش است.

در نتیجه، احتمال افزایش قیمت تا مرز ۱۰٫۰۰۰ دلار در ساعات آینده وجود دارد. اما نباید فراموش کرد که برای احیای دیدگاه صعودی، بیت کوین باید کندل روزانه را بالای قیمت ۱۱٫۱۲۰ دلار همانطور که در تاریخ ۲۰ ژوئیه نیز چنین بود، ببندد.

لینک ثبت نام در سایت بایننس

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از