Image default
اخبار بلاکچین

همکاری بلاک چین VeChain با یک شرکت بزرگ تولید نوشیدنی در استرالیا

بلاک چین عمومی VeChain از آغاز همکاری خود با شرکت تولید نوشیدنی های Penfolds استرالیا جهت فروش بلاک چینی بطری های خالی مورد نیاز این شرکت خبر داد.
بر اساس این گزارش، این پلتفرم بلاک چینی «پلتفرم ردیابی نوشیدنی» یا WTP نام خواهد داشت.
شرکت VeChain پیشتر در ماه جولای نیز اقدام به تولید و ارائه فاز نخست این پروژه با نام Penfolds Bin 407 کرده بود که در حقیقت پلتفرم WTP فاز دوم همان پروژه محسوب می شود. قرار است از این پلتفرم مبتنی بر بلاک چین در جشنواره ای در چین رونمایی شود.
شیوه کار این بلاک چین به این صورت است که هر بطری موجود در پلتفرم Bin 407 به یک چیپ NFC انکریپت شده متصل خواهد شد. این چیپ حاوی اطلاعات مربوط به تولید محصول بر روی بلاک چین بوده و می توان با استفاده از یک chip reader این اطلاعات را به دست آورد. این اطلاعات شامل اطلاعات شرکت سازنده شده که از سوی یک واسطه تایید خواهد شد.
تا کنون چند شرکت بزرگ تولید نوشیدنی در جهان به سمت استفاده از تکنولوژی بلاک چین در تایید هویت و اصالت محصولات خود رفته اند. به عنوان مثال، شرکت بزرگ Ernst & Young نیز به تازگی اعلام کرده که قصد دارد از بلاک چین اتریوم جهت تشخیص اصالت محصولات صادراتی خود از اروپا به آسیا استفاده کند. این راهکار قرار است در پلتفرم بازرگانی الکترونیکی شرکت Ernst & Young به نام Tattoo مورد استفاده قرار گیرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از