بدافزار اسمومینرو، اطلاعات کاربران را مورد هدف قرار داده است!

0 50

بدافزار استخراج مونرو با نام اسمومینرو (Smominru) که حداقل نیم میلیون رایانه را آلوده کرده بود، حالا می تواند اطلاعات شخصی حساس را نیز سرقت کند.

یک بدافزار به روز شده

واحد تجزیه و تحلیل تهدیدات امنیتی شرکت امنیت سایبری کربن بلک (Carbon Black) ادعا کرده است که یک قابلیت ثانویه را در یک بدافزار استخراج معروف کشف کرده است. طبق گفته شرکت کربن بلک این بدافزار حالا به روز شده و قادر است اطلاعات مربوط به دسترسی به سیستم را برای فروش در دارک وب ها سرقت کند. بر اساس این گزارش، این به روزرسانی بخشی از روند گسترده توسعه بدافزار است:

این شرکت عنوان کرد که این کشف، نشان دهنده‌ی روند بزرگ تر ترویج بدافزارها برای پوشاندن اهداف تیره تر است و باعث تغییر در نحوه‌ی تغییر در طبقه بندی، تحقیق و محافظت متخصصان امنیت سایبری در برابر تهدیدات خواهد شد.

تغییر در این بدافزار اولین بار با مشاهده رفتاری غیرعادی در طی تحقیقات مشاهده شد. محققان هنگام بررسی رفتارهای پیچیده و چند مرحله ای از بدافزار را مشاهده کردند که در حال ارسال جزئیات داده ها از سیستم به وب سرورهای ربوده شده بود.

پیامدهای آتی

به گفته محققان این روند پیامدهای گسترده ای را برای فضای امنیت سایبری خواهد داشت. به طور دقیق تر بر اساس این گزارش، این روند، تغییر در روش طبقه بندی متخصصان امنیت سایبری، تحقیقات و محافظت در برابر تهدیدات را تسریع می کند.

همانطور که توسط کوین تلگراف نیز گزارش شده است، تحلیلگران رایانه در شرکت امنیت سایبری Zscaler ThreatLabZ نوع جدیدی از تروجان را پیدا کرده اند که کاربران ارزهای دیجیتال را مورد هدف قرار می دهد.

کوین تلگراف برای اولین بار از کشف اسمومینرو در ماه فوریه سال 2018 خبر داد، اگرچه گفته می شود که این بدافزار از ماه می سال 2017 فعال بوده و رایانه ها را آلوده کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از