شکست برگزیت می‌تواند جایگاه بیت کوین را در اقتصاد جهانی بهبود بخشد!

11 143

برخی از تحلیلگران بر این باورند که شکست در طرح «برگزیت» قیمت بیت کوین (BTC) را به سمت یک رکورد بی سابقه در سال 2019 سوق خواهد داد.

نیکلاس گرگوری (Nicholas Gregory)، مدیر عامل شرکت بلاک چینی CommerceBlock، شکست طرح برگزیت حتی می ‌تواند جایگاه بیت کوین را در اقتصاد جهانی بهبود بخشد.

برگزیت باعث آشفتگی بازار شده است

چشم‌ انداز شکست برگزیت سبب شده تا ارزش پوند انگلیس در برابر سایر ارزهای فیات با کاهش روبرو شود. همچنین انتخاب بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر بریتانیا، که عنوان کرده در انتهای ماه اکتبر بریتانیا را از اتحادیه اروپا جدا می‌کند، بر تنش‌های موجود اضافه کرده است. گرگوری در این باره عنوان کرد:

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نه‌ تنها باعث ایجاد آشفتگی و بی ثباتی و تضعیف پوند به‌ نسبت ارزهای بزرگ دیگر می ‌شود، بلکه با توجه به آسیب ‌پذیری ارزهای فیات، می‌ تواند باعث ایجاد یک بحران مالی در سیستم جهانی شود.

به گفته برخی، این مسئله می‌تواند بیت کوین را به پناهگاه امنی برای سرمایه‌گذاران تبیدل کند و باعث افزایش چشمگیر قیمت آن نیز می شود.

عدم قطعیت های ژئوپلیتیکی و پوپولیسم رو به رشد است

گرگوری معتقد است که ترس کنفدراسیون صنایع بریتانیا از خروج این کشور از اتحادیه اروپا می‌تواند موجب هرج و مرج اقتصادي شود و این بحران مالی جرقه ‌ای برای تغییر جایگاه بیت کوین در نظام مالی جهانی خواهد بود.

وی در ادامه می‌افزاید:

با آمدن سال 2020، انتظار می ‌رود که پوپولیسم و بی‌ ثباتی سیاسی بیشتر شود و این موضوع می ‌تواند بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را به پناهگاهی امن از لحاظ مالی بدل کند. اگر بانک‌ های مرکزی دوباره برای بهبود اوضاع به چاپ اسکناس روی آوردند، ارزهایی با عرضه محدود مانند بیت کوین می ‌توانند قدرتمندتر از گذشته شوند.

«نایجل گرین» (Nigel Green)، مدیرعامل شرکت مشاور مالی شناخته‌شده‌ی deVerve، پیش از این ادعا كرده بود كه مقررات سازگار با ارزهای دیجیتال می تواند راه نجاتی برای سرمایه ‌گذاران در دوران پسا برگزیت باشد.

11
دیدگاه بگذارید

avatar
11 موضوعات نظر
0 پاسخ های موضوع
0 دنبال کننده ها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
موضوعات داغ
0 نویسندگان دیدگاه
ژومانعسل خبازتاراکماللیلا غلامی آخرین نویسنده های نظرات
  عضویت  
جدیدترین قدیمی تیرین بیشترین رای
اطلاع از
ژومان
Guest
ژومان

من خودم سه چهار سال پیش برای خرید بازی استیم بیتکوین میخریدم یه حساب روسی باز میکردم استیم ولت میخریدم چیز جدیدی نیست

عسل خباز
Guest
عسل خباز

آمریکا در حال وارد کردن فشاری بر ملت ایران است که به قول خودشان تاکنون در تاریخ سابقه نداشته….
حال سوال این است که ما ملت و دولت ایران برای مقابله با این فشار آیا تلاشی که تا کنون در تاریخ سابقه نداشته باشد را انجام داده ایم
صادق باشیم!!؟ هم ملت و هم دولت! که متاسفانه دولتی ها دلخوش به تحمل مردم شده اند !! و مردم دلخوش به تلاش های دولت !! و تو خود حدیث این مجمل بخوان….؟!!

تارا
Guest
تارا

من از اینجا سایت می زنم بر پایه بیت کوین یا هر چیز دیگر و با سایتی که داخل امریکا است مراوده می کنم و به راحتی تحریم دور می زنم
چون بلاک چین قابل ردیابی نیست

کمال
Guest
کمال

شما اگر با دالر نجنگید اقتصاد و تولید باز می شود .شما خیال می کنید با هر چیز امریکای یا اروپای باید جنگید .

لیلا غلامی
Guest
لیلا غلامی

اینکه آمریکا را به عنوان ارباب دنیا قبول نداشته باشیم شجاعت است، اما انکار این واقعیت که آمریکا قوی ترین و تاثیرگذارترین کشور دنیاست درست نیست کشور ما با این اقتصاد وابسته به نفت که برای تولید بسیاری از محصولات داخلی خود نیازمند واردات مواد اولیه است و… برخلاف گفته بسیاری از مسئولین عزیز ما، تحریمهای آمریکا تا امروز اتفاقا بسیار تاثیرگذار بوده است. تجربه نشان داده که دلخوش کردن به روسیه و چین هم خوشخیالی است و آنها به فکر منافع خودشان هستند. همین فرانسه با وجود درگیریهای لفظی مکرون و ترامپ، در موضوع ایران طرف ترامپ را خواهد… بیشتر »

رضا جامی
Guest
رضا جامی

خیلی عالیست ولی برای ما اکنون فایده ندارد و بصرفه نیست چون ما فعلا نمیتوانیم یک کامپیوتر بسازیم پس نیاز به خرید دستگاه های گران قیمت هست و اینکه این همه ارز هست این کاربران را جمع میکنند و پشتوانه اون ارز رمز میشند پس ارز رمز دولتی بدر نمیخورد اگر همش به دست مردم(کاربران) کنترل بشه اونقت ارزش پیدا مییکنه چون دولت ها نمیتونند دستکاری کنند برای مثال نمیتونند ارزش ریال را بیارن پایین!

ناشناس
Guest
ناشناس

روسیه طرف امریکا رو گرفته به همین خیال باشید…

آیسودا
Guest
آیسودا

به نظرت چیزی از تکنولوژی درک میکنند؟؟

امیر یام
Guest
امیر یام

جا مقاله نوشتن انجام بدید. کشور از نظر اقتصادی داره از هم می پاشه.

سالومه
Guest
سالومه

ارزهای مجازی کاربرد زیادی هم در صنعت مواد مخدر قاچاق انسان و پول شویی داره چون اصلا قابل رهگیری و بلاک نیست و کنترل اون در دست هیچ دولتی هم نیست چه امریکا چه چاد!..

ماهان معروفی
Guest
ماهان معروفی

اونموقع که ارز تلگرام بهانه فیلتر شد کلی گفتیم متقابلا واردات ارز هم میشه باهاش انجام داد ولی گوش شنوا نبود