گلدمن ساکس هدف کوتاه‌مدت قیمت بیت کوین را ۱۳،۹۷۱ دلار تعیین کرده است

0 100

گلدمن ساکس پس از اتمام کاهش فعلی، قیمت جدید بیت کوین را 13.971 دلار پیش بینی کرده است.

آیا کاهش 30 درصدی قیمت بیت کوین فرصت جدیدی را برای خرید فراهم می کند؟

بانک وال استریت در یک یادداشت خطاب به سرمایه گذاران، قیمت کوتاه مدت بیت کوین را در هدف 13.971 دلار پیش بینی کرد. با توجه به ارزش فعلی بازار، پیش بینی می شود که هنگام فشار صعودی، قیمت بیت کوین تا 25 درصد افزایش پیدا کند.

سو ژو (Su Zhu) از شرکت Arrows Capital توییتی را منتشر کرد که در آن به بخشی از یادداشت گلدمن ساکس اشاره شده بود. به نظر می‌ رسد این پیش بینی بر اساس “نظریه الیوت ویو” است. الیوت ویو معتقد است در عملکرد دارایی هایی که توسط طرز فکر گروهی کنترل می شوند، یک الگوی قیمت قابل مشاهده وجود دارد. وی نوشت:

کدام یک شگفت انگیزتر است: اینکه گلدمن ساکس یک پیش بینی صعودی برای قیمت بیت کوین دارد، اینکه هدف قیمتی آن را تعیین کرده یا از نظریه الیوت ویو استفاده کرده است؟

من شخصا خیلی شگفت زده شده ام شدم که آنها خود را به زحمت نیانداخته و برای انجام پیش بینی از نمودار قیمت آخر هفته استفاده نکردند.

این الگو بین دوره های روند صعودی و نزولی حرکت می کند. بر اساس این یادداشت، اگر بیت کوین به زیر قیمت 10791 دلار افت نکند، احتمال افزایش فشار خرید تا سطوح 12.916 و 13.971 دلار وجود دارد.

در ماه آوریل سال 2019، مرکز تحقیقات بایننس گزارشی منتشر کرد که نشان دهنده‌ی تاثیر طرز فکر گروهی بر عملکرد قیمت بیت کوین است. طبق این سند، این تاثیر در اواخر فاز صعودی و اوایل فاز نزولی بسیار قابل توجه بوده است.

با این حال، تجزیه و تحلیل گلدمن برای مبادلات آخر هفته کاربردی ندارد، زیرا تنها از داده های قراردادهای آتی استفاده می کند. افزایش قیمت تا 13.791 همچنین می تواند به معنای یک قیمت جدید در سال 2019 باشد.

احتمال صعود بیت کوین همچنان قوی است

همانطور که قبلاً توسط بیت کوینیست گزارش شده است، نیمه دوم تابستان معمولاً با روند نزولی بیت کوین همزمان است. پس از شکست افزایشی قیمت به بالای سطح 13.000 دلار در هفته دوم جولای، بیت کوین تا سطح 9.000 دلار کاهش یافت.

از آن زمان یک بهبود کوچک در اواخر ماه جولای آغاز شده است. در هفته گذشته بیت کوین شاهد رسیدن قیمت به بالاترین سطح بود.

طبق تجزیه و تحلیل گلدمن، هرگونه کاهش پس از رسیدن به 13.971 دلار، بیانگر فرصت خرید دیگری است. در سال 2017، روند بیت کوین در طول مسیر رسیدن به قیمت 20.000 دلار، حداقل هشت کاهش 30 درصدی را تجربه کرد.

در بخشی از این یادداشت آمده است:

هر گونه اصلاح افزایشی قیمت از سطح 12916 دلار تا 13971 دلار، تا زمانی که دوباره قیمت به سطح 9084 بازگشت نکرده، باید به عنوان یک فرصت خرید تلقی شود.

اخیرا تیم دراپر، سرمایه گذار میلیاردر ریسک پذیر پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین تا سال 2022 یا سه ماهه اول سال 2023 تا 250.000 دلار افزایش خواهد یافت. دراپر همچنین اظهار داشت که این ارز دیجیتال برتر بازار به یک ارز عمده برای استفاده در مبادلات جهانی تبدیل خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از