کاندیدای پیشین ریاست جمهوری ایالات متحده: “من طرفدار ارزهای دیجیتال هستم”

5 7

دکتر ران پاول (Ron Paul)، آزادیخواه اهل تگزاس که سابقا کاندیدای ریاست جمهوری ایالات متحده نیز بوده است (سه مرتبه در طول سال‌های 1988، 2008 و 2012) در مصاحبه‌ای در مورد نظر خود در رابطه با فناوری بلاک‌ چین و ارزهای دیجیتال صحبت کرد. علاوه بر این، یک روز پیش از این مصاحبه، وی بیانیه‌ای در رابطه با خدمات بعدی فدرال رزرو نیز منتشر کرده است.

بلاک چین و ارزهای دیجیتال

اظهارات دکتر پاول در این مصاحبه‌ طی برنامه‌ای با نام «Squawk Alley» منتشر شد.

زمانی که از وی در مورد با ارز دیجیتال شرکت فیس ‌بوک سوال شد، وی پاسخ داد که هیچ اطلاعی در مورد لیبرا ندارد، اما باید این حرف‌ها را در رابطه با بلاک ‌چین و ارزهای دیجیتال بگوید:

من به طور کامل طرفدار ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک ‌چین هستم، زیرا رقابت بین ارزها را دوست دارم. من خواستار حداقل میزان قانون ‌گذاری هستم. نمی‌دانم که چه اتفاقی برای ارزها دیجیتال می افتد؛ فکر می‌کنم که ایده‌ی بزرگی هستند و در این زمینه تنها یک قانون دارم: هیچ کلاهبرداری در کار نباشد!

خدمات جدید فدرال رزرو

بانک مرکزی ایالات متحده با نام فدرال رزرو(Federal Reserve)  از طریق یک اطلاعیه‌ی مطبوعاتی اعلام کرد که این بانک «برای پشتیبانی از پرداخت ‌های آنی و تسویه‌ حساب خدمات مرتبط در ایالات متحده، قرار است یک سرویس جدید تحت نام FedNow توسعه دهد».

سازمان غیردولتی کمپین آزادیخواهی که توسط ران پاول تاسیس شده و هدف آن تکریم قانون اساسی ایالات متحده است، با صدور بیانیه‌ای از طرف ران پاول، رئیس خود در رابطه با سرویس جدید FedNow عنوان کرد:

«مصرف‌کنندگان در حال حاضر گزینه‌ های زیادی برای انجام عملیات پرداخت لحظه‌ای در اختیار دارند، بنابراین تصمیم فدرال رزرو برای توسعه و راه‌اندازی یک سرویس جدید که با هدف تسریع پرداخت‌ های داخلی توسط بانک مرکزی راه ‌اندازی و کنترل می ‌شود، و آنچه که جان برلائو (John Berlau)، مدیر ارشد یک موسسه‌ی رقیب FedNow نام‌ گذاری کرده است، تنها یک تلاش بی‌ نتیجه خواهد بود».

یک سیستم پرداخت لحظه‌ای که توسط فدرال رزرو راه ‌اندازی و کنترل می ‌شود، باعث از بین رفتن گزینه‌ های مشابه موجود در موسسات خصوصی خواهد شد، که در نهایت باعث می ‌شود که مصرف‌ کننده تنها یک گزینه‌ی دولتی برای انجام آنی پرداخت‌ های خود در اختیار داشته باشد. این وضعیت برای مصرف ‌کنندگان و کارآفرینان خوشایند نخواهد بود، اما برای بوروکرات ‌های تشنه‌ی قدرت فدرال رزرو بسیار خوب است، افرادی که بدون هیچ تردیدی از سرویس FedNow برای کمک به “محافظت” از سیستم ارزهای فیات فدرال رزرو در برابر حضور رقبایی همچون ارزهای دیجیتال استفاده خواهند کرد.

5
دیدگاه بگذارید

avatar
4 موضوعات نظر
1 پاسخ های موضوع
0 دنبال کننده ها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
موضوعات داغ
1 نویسندگان دیدگاه
ادمینشتابکوهیارمحمد براتیمهدی رضوی آخرین نویسنده های نظرات
  عضویت  
جدیدترین قدیمی تیرین بیشترین رای
اطلاع از
شتاب
Guest
شتاب

تفاوت اتریوم با بیت کوین در چیست؟

ادمین
مدیریت

با سلام مقالات بخش بلاگ ارزجو رو مطالعه بفرمایید

کوهیار
Guest
کوهیار

یعنی به بدترین شکل ممکن داره میگه نمیشه جلوشو گرفت و میخوان هر طوری شده ارزهای فیات رو به خورد ملت دنیا بدن. روز مرگ ارزهای فیات دیر یا زود فرا میرسه و دیگه به هیچ شکلی نمیتونن جلوشو بگیرن. در حال حاضر تنها ۲ درصد از مردم دنیا از مارکت اطلاع دارن و در اون سرمایه گذاری کردن ، وای به روزی که درصدش بره بالا و اون موقع دیگه نظام منسوخ بانکی محکوم به نابودیست.

تنها راه تحریم بیت کوین بستن کل شبکه اینترنت هست. ببینم این کارو میکنه یا نه xD

محمد براتی
Guest
محمد براتی

اره ارز واقعی یا بوسیله اون به مردم دنیا زور بگی .. دوران دلار به سر رسیده

مهدی رضوی
Guest
مهدی رضوی

مسئولین ما با کوتاهی در قانونگذاری در این حوزه موجب خسارات جبران ناپذیر به مردم بی‌گناه و بساز شدند، واقعا این مدم طلائن طلا، خرید دستگاه‌های استخراج توسط مردم حاصل اطمینان به مجلس و مصوبه صنعت ماینینگ بوده، اما حالا برای مردم همه تصمیم می‌گیرند، وزارت نیرو، وزارت صنعت، وزارت کشور، گمرک، دولت
اینم بگم ما داریم ازهم جدا میشیم نه برای تصمیمی که من گرفتم بلکه برای تصمیمی که اینا همه دارن میگیرن،