کوین بیس کماکان به گاف های امنیتی خود ادامه می‌دهد!

2 8

صرافی ارزهای دیجیتال کوین ‌بیس (Coinbase) به 3،420 مشتری خود که با مشکلی غیرمنتظره در روند ثبت نامشان رو به رو شده اند، ایمیل ارسال کرده است. در هنگام وقوع این مشکل، برخی از جزئیات ثبت‌ نام از جمله کلمه عبور به صورت متنی و واضح در بخش ثبت عملیات مربوط به سرور داخلی این صرافی ذخیره شده‌ اند، در حالی که این مشتریان اکنون ملزم به تغییر رمزهای عبور خود هستند.

کوین‌ بیس این خبر را در وبلاگ رسمی خود منتشر کرد. مطابق این اطلاعیه، کوین ‌بیس علت اصلی این اشکال را برطرف کرده است و این پلتفرم اطمینان دارد که داده ‌های ذخیره‌ شده مورد سوء استفاده قرار نگرفته‌ اند و در معرض دسترسی نادرست و یا خطر نیز نبوده ‌اند.

هنگامی که کاربران با خطای‌ نادر ثبت نام مواجه می‌ شدند، اطلاعات کاربری برخی از آنها ذخیره می ‌شد. از طرف دیگر هنگامی که کاربران با این خطا مواجه می شدند، کوین‌ بیس مانع ثبت نام کامل آنها می ‌شد، اما اطلاعات کاربری آنها از جمله نام کاربری، آدرس ایمیل، رمز عبور پیشنهادی و محل زندگی کاربران ساکن ایالات متحده را ذخیره می‌ کرد.

علاوه بر این، در این اطلاعیه آمده است که این 3،420 نفر پس از مواجهه با این اتفاق، یک درخواست ثبت نام جدید ارائه داده اند و در فرم جدید نیز باز از همان رمز عبور قبلی استفاده کرد ه‌اند. ظاهرا کوین ‌بیس قادر به تشخیص این مسئله بوده چرا که هش رمز عبور جدید با هش رمز عبور ذخیره‌ شده پیشین که مربوط به ثبت نام نا موفق قبلی بود، مطابقت داشت.

کوین بیس همچنین به کاربران اطمینان داده که دسترسی به هیچ یک از داده‌ های ثبت ‌شده در سیستم آنها امکان ‌پذیر نبوده و با همه کاربرانی که با چنین خطایی مواجه شده‌اند، تماس گرفته‌ اند. طبق این اعلامیه، کوین ‌بیس از پلتفرم کاری آمازون (AWS) برای ثبت فعالیت ‌های داخلی سیستم خود استفاده می‌ کند و داده‌ ها را با تعداد معدودی از سرویس ‌های تجزیه و تحلیل گزارش به اشتراک می گذارد. این سرویس‌ های تحلیلی و همچنین پلتفرم AWS همه مورد حسابرسی قرار گرفته‌ اند و عنوان می‌ شود که دسترسی آنها به اطلاعات بسیار محدود است.

صرافی کوین بیس، بخش خدمات و سرویس‌ های نگهداری خود را گسترش می دهد

همانطور که قبلاً توسط کوین تلگراف گزارش شده بود، کوین ‌بیس با خرید و تصاحب خدمات صنعتی کیف پول ژاپو (Xapo)، بخش خدمات و سرویس‌ های نگهداری خود را گسترش داده است. این خرید اخیر، دارایی های کوین بیس را به 7 میلیارد دلار افزایش داده است. براساس این اطلاعیه، کوین بیس در حال حاضر، بزرگ ترین پلتفرم حفاظت و نگهداری ارزهای دیجیتال توسط AUC در جهان است که 120 مشتری در 14 کشور مختلف را دارا می باشد.

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 موضوعات نظر
0 پاسخ های موضوع
0 دنبال کننده ها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
موضوعات داغ
0 نویسندگان دیدگاه
بهروز فخیمفربد جم آخرین نویسنده های نظرات
  عضویت  
جدیدترین قدیمی تیرین بیشترین رای
اطلاع از
بهروز فخیم
Guest
بهروز فخیم

سلام خسته نباشیددرمورد پلتفرم یا…چطورمیشه اطمینان کرد آیا این صرافی های اینترنتی قابل اطمینان هستن

فربد جم
Guest
فربد جم

چجوری میشه در سایت coinbase کاربری ساخت؟