کاخ سفید هشدار داد: استفاده از ارزهای دیجیتال برای خرید موارد مخدر غیرقانونی!

0 11

کاخ سفید دو دستورالعمل مشورتی صادر کرده است و در آن هشدار داده که موارد مخدر با استفاده از ارزهای دیجیتال خریداری می شوند. این دستورالعمل های مشورتی به موسسات مختلف مالی و همچنین پلتفرم های پرداخت دیجیتال ارسال شده است و همچنین گفتنی است که این دستورالعمل ها به گونه ای طراحی شده اند که به این موسسات و پلتفرم ها در تشخیص و گزارش معاملات مشکوک کمک کند.

در این این اسناد با هشدار مبنی بر اینکه ایالات متحده “درگیر اعتیاد و مرگ همه گیر است” آمده است:

تجزیه و تحلیل داده های مالی حساس نشان می دهد که تولید کنندگان، فروشندگان و مصرف کنندگان مواد مخدر غیرقانونی در داخل کشور از پلتفرم های پرداخت آنلاین یا CVC برای خرید مواد شیمیایی اولیه یا مواد مخدر کاملا به عمل آمده استفاده می‌کنند که عمدتا منبع آنها کشور چین می‌باشد.

کاخ سفید: از ارزهای دیجیتال برای پرداخت هزینه‌ی مواد مخدر خارجی استفاده می شود

در متن این اسناد، CVC به ارزهای مجازی قابل تبدیل به خصوص بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم و مونرو اشاره دارد. این دستورالعمل ها با تشریح نحوه کار معاملات اضافه می کنند:

افرادی که در ایالات متحده مستقر هستند به جستجوی فنتانیل می ‌پردازند و وب سایت هایی را پیدا می ‌کنند که خرید مواد مخدر غیرقانونی را به صورت آنلاین ارائه می ‌دهند. این وب سایت های خارجی به افراد ساکن آمریکا می‌گویند که پرداخت ها را از طریق CVC نظیر بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم یا مونرو ارسال کنند.

از موسسات مالی خواسته شده تا داده های رمزنگاری را جمع آوری کنند

این دستورالعمل های مشورتی همچنین عنوان می کنند که تراکنش های CVC طیف وسیعی از عناصر اطلاعاتی را به وجود می آورد که برای اجرای قانون بسیار مفید است.

از موسسات مالی خواسته می شود تا در صورت بروز هرگونه سوءظن، جزئیات مشخص شده را جمع آوری کنند که این جزئیات شامل آدرس های کیف پول ارز مجازی، اطلاعات حساب، جزئیات معاملات (از جمله هش و غیره)، تاریخچه معاملات مربوط، اطلاعات ورود به سیستم موجود (از جمله آدرس IP)، اطلاعات به دست آمده از تجزیه و تحلیل پروفایل عمومی و ارتباطات آنلاین مشتری، اطلاعات دستگاه تلفن همراه و غیره می باشد.

همانطور که کوین تلگراف ماه گذشته گزارش داد، استیون منوچین، وزیر خزانه داری ایالت متحده عنوان کرد که وی می خواهد جلوی تبدیل بیت کوین به “معادل حساب های معتبر بانکی در سوئیس” را بگیرد.

پیش از این نیز، منوچین اظهار داشت که وی نگرانی های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر استفاده از ارزهای دیجیتال در تأمین مالی فعالیت های غیرقانونی را به اشتراک می گذارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از