نرخ هش شبکه بیت کوین بار دیگر رکورد بالاترین نرخ هش ثبت شده خود را شکست

0 6

بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی Blockchain.com، نرخ هش شبکه بیت کوین بار دیگر رکورد بالاترین نرخ هش ثبت شده خود را شکست. نرخ هش بیت کوین در ادامه رکوردشکنی های قبلی خود در تابستان امسال، توانست رکورد جدید 82.5 میلیون تراهش در ثانیه را به ثبت برساند.

مکس کایزر، سرمایه گذار شناخته‌ شده بیت کوین، در توئیتی که اوایل ماه جاری منتشر کرده بود، عقیده همیشگی خود را مجددا تکرار کرد و گفت:
قیمت تابع نرخ هش است و نمودار نرخ هش بیت کوین، نهمین سال صعودی خود را طی می کند.

استدلال بر این این است که هرچه نرخ هش بیت کوین بیشتر باشد ، شبکه ایمن تر شده، در نتیجه اعتماد سرمایه گذار بالاتر می رود و این مسئله باعث افزایش تقاضا خواهد شد. بنابراین ، کایزر استدلال می کند قیمت، همواره از افزایش این اصل بنیادین شبکه (هش ریت) تبعیت خواهد کرد.

عوامل فاندامنتال شبکه

نرخ هش یک ارز دیجیتال که گاهی به آن توان هش یا محاسباتی نیز گفته می شود، شاخصی است که به وسیله‌ی آن می‌ توان تعداد محاسباتی که شبکه در یک ثانیه قادر به انجام آن است را مشخص کرد. نرخ هش بالاتر به معنای رقابت شدیدتر ماینرها برای تائید بلاک‌ ها و افزایش منابع مورد نیاز برای اجرای یک حمله 51 درصد که این مسئله باعث امن تر شدن شبکه می شود.

رکورد‌های پی در پی نرخ هش شبکه بیت کوین در طول تابستان یک سیگنال صعودی است، به گونه‌ای که معامله‌ گران و تحلیل‌ گران به یک اندازه از قدرت شبکه قوت قلب گرفته‌اند.

نگاهی رو به جلو

رویداد نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین یک کاهش 50 درصدی در پاداش برای ماینرهاست که از ابتدا در کدهای بیت کوین قرار گرفته است، اما هنوز تا ماه می سال 2020 مدت زمان زیادی باقی است.

در حالی که این رویداد می‌تواند با افزایش کمیابی یک کوین، پیامدهای مثبتی برای قیمت این ارز دیجیتال داشته باشد، اما تاثیر آن روی ماینرها همواره باید با دقت تحت نظر باشد. زیرا همیشه این نگرانی وجود دارد که کاهش پاداش های استخراج موجب باعث باعث جلوگیری از حضور مشارکت کنندگان در شبکه شده و بر روی نرخ هش شبکه تاثیر منفی داشته باشد.

در تابستان سال جاری، چارلی لی، خالق لایت کوین پیش بینی کرده بود که بعد از رویداد نصف شدن پاداش استخراج لایت کوین اکوسیستم ماینرها دچار شوک خواهد شد. اما بعد از هالوینگ و بالا باقی ماندن هش ریت شبکه مشخص شد که پیش بینی وی اشتباه بوده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از