Image default
اخبار بیت کوین منتخب سر دبیر

۳ دلیل ساده برای اینکه هنگام نزولی بودن بازار نباید بیت کوین خرید!

افت اخیر بیت کوین به زیر ۱۰،۰۰۰ دلار ، جامعه ارزهای دیجیتال را را که از قبل تقسیم شده بودند، به دو حزب کاملا مجزا تبدیل کرده است. در یک طرف افراد خوش بینی وجود دارند که معتقدند، افت قیمت بیت کوین به ۹،۴۰۰ دلار تنها یک وقفه کوتاه در مسیر افزایش قیمت و یک فرصت عالی برای خرید کوین های بیشتر است.

در طرف دیگر افرادی هستند که اعتقاد دارند، روند افزایشی تابستان به پایان رسیده است و در آینده نزدیک ضرر و زیان های بیشتری در راه است. در پشت هر ادعا، تجزیه و تحلیل های تکنیکال تحلیلگران را می توان مشاهده کرد.

با توجه به این نکته، در این مقاله سه شاخص ساده وجود دارد که نشان می دهد، حالا زمان بسیار بدی برای خرید بیت کوین است.

۱٫ عدم موفقیت قیمت بیت کوین برای عبور مجدد از قله های دو قلو

شکل گیری قله های دو قلو توسط بیت کوین در ماه ژوئن / جولای که به طور معمول نشانگر اوج افزایش قیمت است. | منبع: CoinMarketCap

قله های دو قلو (Double-Top) به تشکیل دو اوج قیمت اشاره دارد که می توانند هنگام رسیدن به قیمت های صعودی در نمودار دارایی هایی با مبادلات بالا مشاهده شوند. قله های دوقلو را می توان در تمام تاریخ ده ساله بیت کوین مشاهده کرد. یکی از آنها اخیرا در ماه جولای تشکیل شد.
هنگامی که قیمت بیت کوین در ۲۶ ماه ژوئن به ۱۳،۷۷۰ دلار رسید، پس از آن ۲۶ درصد افت کرد و به قیمت ۹٫۸۰۰ دلار رسید. سپس با یک افزایش سریع، به ۱۳،۰۰۰ دلار رسید.

اگر بیت کوین از محدوده قیمتی قله های دو قلو عبور کرده بود، این مقاله به جای این که منفی باشد، مثبت بود. در حالی که بیت کوین موفق به عبور از قله های دوقلو نشد.

۲٫ افت شدید حجم مبادلات

بیت کوین با یک سوم حجمی که دو ماه پیش به ثبت رسانده بود، معامله می شود | منبع: CoinMarketCap

یکی دیگر از شاخص های ساده که می توانیم به آن توجه کنیم، کاهش سریع مبادلات بیت کوین است. هنگامی که قیمت این ارز دیجیتال در اواخر ماه ژوئن به اوج خود رسید، طبق گزارش کوین مارکت کپ، حجم معاملات بیت کوین به ۴۵ میلیارد دلار افزایش یافت.

۳٫ بیت کوین به آن اندازه که فکر می کنید ارز بر بازار تسلط ندارد

یکی از شاخص های ظاهرا صعودی که اغلب به آن مراجعه می شود، شاخص تسلط بیت کوین بر بازار است. درست است که سهم بیت کوین نسبت به کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال رو به افزایش است، اما سهم آن از حجم معاملات کلی بازار به میزان قابل توجهی پایین است.

با مراجعه به سایت اوپن مارکت کپ که داده ها را تنها از صرافی ها معتبر دریافت می کند، مشاهده می کنیم که سهم واقعی بیت کوین از حجم مبادلات روزانه بازار نزدیک به ۴۸ درصد است.

شاخص تسلط واقعی بیت کوین بدون پولشویی. منبع: OpenMarketCap

همین پلتفرم نشان داد که سهم بیت کوین از حجم معاملات بازار در طول فصل بهار، زمانی که آلت کوین ها به شدت در حال صعود بودند، ۳۳ درصد بوده است.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments