آیا بیت کوین وارد چهارمین مرحله پارابولیک خود شده است؟

0 45

پیتر برانت (Peter Brandt)، معامله گر و تحلیلگر معروف ارزهای دیجیتال در توئیتر خود در مورد بیت کوین عنوان کرد که احتمالا این ارز دیجیتال وارد مرحله بعدی روند قیمت پارابولیک خود شده است. اما واقعا ادعای وی بر چه اساسی می باشد؟

پیتر برانت با بازنشر توئیت رائول پال (Raoul Pal)، بنیان گذار و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گلوبال ماکرو (Global Macro Investor) و گروه ریل ویژن (Real Vision Group)، نمودار قیمت بیت کوین را به اشتراک گذاشت که به شکل زیر می باشد. در ادامه به عواملی می‌پردازیم که می‌تواند مبنای تحلیل برانت باشد.

اکنون، بهترین زمان برای ورود به روند صعودی بیت کوین

رائول پال اظهارات مشخصی در مورد شکل گیری الگوی کنج (wedge) در نمودار قیمت بیت کوین ارائه داد که به گفته وی، این الگو یک اندیکاتور مهم روند صعودی است. وی مشخصا به این نکته تاکید بیشتری کرد که بیت کوین می ‌تواند به عنوان روشی بالقوه برای خروج از رکود باشد.

رائول مبنای نظرات خود را براساس عوامل متعددي از جمله سقوط رکودی شاخص کالای سیستم بانکداری اتحاديه اروپا (EU) و سيستم بانكي ژاپن قرار داد.

وی حتی نموداری ارائه کرد که نشان دهنده افت بازده خزانه داری آمریکا به زیر 4 درصد بود.

رابطه قوی قیمت موجودی به عرضه بیت کوین

با وجود نظرات مختلف در خصوص عدم تغییر عملکرد قیمت لایت کوین پس از رویداد نصف شدن پاداش استخراج و ارتباط آن با رویداد نصف شدن پاداش استخراج آتی بیت کوین، PlanB ، تحلیلگر معروف اشاره کرد که چنین منطقی صحیح نمی باشد.

بیت کوین برخلاف لایت کوین رابطه موجودی به عرضه چشمگیری دارد و رویداد نصف شدن پاداش استخراج این ارز دیجیتال در ماه می سال 2020 نیز همچنان در این رابطه بسیار مهم است. این مسئله، به نوبه خود تأثیر مثبتی بر قیمت خواهد گذاشت.

هرچند PlanB کاملا مشخص کرده است که مدل موجودی به عرضه بیت کوین قیمت این ارز دیجیتال را به هیچ وجه و در هیچ زمانی و همچنین سطوح بالاترین و کمترین قیمت را نیز پیش بینی نمی‌ کند.

چیزی که پیش بینی آن سخت است این است که بیت کوین در چه سطح قیمتی نوسان خواهد داشت. آلیستر میلن (Alistair Milne)، سرمایه گذار برجسته بیت کوین انتظار ندارد هنگامی که به نصف شدن پاداش استخراج نزدیک می باشیم بازار خرسی اتفاق بیفتد.

مکس کایزر: قیمت بیت کوین به 28.000 دلار می رسد

مکس کایزر با استناد به تئوری بازی و اظهار نظر درباره‌ی آخرین عملکرد نرخ هش استخراج بیت کوین، قیمت این کوین را در یکی از توئیت های اخیر خود 28.000 دلار تعیین کرده است.

کایزر استدلال كرد که براساس بازی تئوری پروتکل کدهای سخت، هش باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود.

نرخ هش، معیاری برای اندازه‌گیری عملکرد یک دستگاه ماینر است و میزان سرعتی که یک ماینر موفق به حل هش‌ می‌ شود تا پاداش دریافت کند را نشان می‌ دهد. نرخ هش به میزان قدرت محاسباتی در شبکه بیت کوین اشاره دارد و هر چه میزان هش در ثانیه بیشتر باشد، ماینرها باید انرژی بیشتری را برای اعتبارسنجی و تائید تراکنش ها اختصاص دهند.

همچنین نرخ هش بیشتر در شبکه، به معنای امنیت بهتر بوده و میان کاربران قدرت استخراج غیرمتمرکز بیشتری وجود دارد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از منبع نظارتی و ارائه دهنده‌ی کیف پول Blockchain.com، بیت کوین به بیشترین میزان نرخ هش خود با مقدار 84.033.0177 تراهش بر ثانیه رسیده است.

لازم به ذکر است که این رقم، یک رکورد در طول تاریخ ده ساله‌ی بیت کوین به شمار می رود.

آیا تمامی این نکات استدلال پارابولیک برانت را توضیح می دهند؟ به نظر که این گونه می رسد، اما باید به این نکته توجه داشت که تمام این موارد فقط فرضیات هستند و هنگامی که صحبت از بازار واقعی می شود، اوضاع بسیار متفاوت می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از