موسسه‌ی VanEck پیشنهاد نسخه‌ی محدود ETF بیت کوین را آغاز می‌کند!

0 ۵۱

نشریه‌ی وال استریت ژورنال (WSJ) گزارش کرد که موسسه‌ی VanEck و SolidX عرضه نسخه‌ی محدود صندوق‌ های قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین را آغاز خواهد کرد.

ETF در دسترس سرمایه گذاران نهادی

در حالی که تنها چند روز از ماه سپتامبر گذشته است، این ماه می‌ تواند نقطه‌ی عطفی برای بیت کوین و عرصه‌ی ارزهای دیجیتال محسوب شود.

پس از آنکه صرافی‌ های بایننس و بیت فینکس محصولات ارز دیجیتال خود را در دو روز گذشته اعلام کردند و بکت به‌تدریج پلتفرم قرارداد‌های آتی بیت کوین را که به‌ صورت فیزیکی تسویه خواهد شد راه ‌اندازی می‌ کند، VanEck آماده است تا نقطه‌ی عطف دیگری برای صنعت ارزهای دیجیتال تنظیم کند.

شرکت مدیریت سرمایه VanEck با همکاری SolidX قصد دارد تا فروش سهام خود را به صورت صندوق‌های قابل مبادله در بورس آغاز کند. گفتنی است که نسخه‌ی محدود این نوع دارایی، برای سرمایه‌گذاران نهادی خاص مانند بانک‌ ها، صندوق ‌های مدیریت دارایی و کارگزاری ‌ها در نظر گرفته می شود.

ارائه‌ی نسخه‌ی محدود ETF بیت کوین با هدف ثبت در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

بیت کوین بیش از یک دهه است که وجود دارد اما همچنان صندوق قابل معامله در بورس برای این دارایی وجود ندارد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نسبت به نشانده دادن چراغ سبز برای اجاطه‌ی فعالیت صندوفق های ارز دیجیتال بسیار تردید دارد.

با این وجود VanEck و SolidX عنوان کردند که آنها به یک قاعده متکی هستند که می تواند سهام‌ ETF را از ثبت در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده معاف ‌کند. سهام‌ ETF بیت کوین طبق قانون ۱۴۴A کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده پیشنهاد خواهند شد که امکان فروش اوراق بهادار خصوصی را به سرمایه گذاران نهادی خاص می دهد.

در عین حال، Van Eck و SolidX همچنان منتظر تأیید بورس و اوراق بهادار ایالات متحده برای درخواست خود برای ETF بیت کوین هستند که آن را در سال ۲۰۱۸ مطرح کرده اند. شرکت ها ادعا می کنند که نسخه محدود این نوع‌ دارایی می‌ تواند کارکرد صندوق‌ های قابل معامله در بورس بیت کوین را به اثبات برساند.

نمایندگان کمسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تمایلی به اظهار نظر در رابطه با اقدام اخیر VanEck ندارند. این نهاد همچنان نسبت به این مسئله که کلاهبرداری و دستکاری در بازار ارزهای دیجیتال یک امر عادی است، انتقاد دارد.

برخی کارشناسان سرمایه‌ گذاری از رویکرد VanEck انتقاد کردند. آنا پیندو (Anna Pinedo)، شریک دفتر مایر براون در نیویورک به وال‌استریت ژورنال اعلام کرد که وی هرگز شرکتی را مشاهده نکرده است که طبق قانون ۱۴۴A سهام ارائه دهد و سپس به دنبال اخذ تائیدیه‌ برای محصولی که سرمایه ‌گذاران خُرد را هدف قرار می ‌دهد، باشد.

لینک ثبت نام در سایت بایننس

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از