اتهام صرافی بیتمکس به بایننس به دلیل کپی کردن بخشی از اسناد قراردادهای آتی خود!

ارز دیجیتال، بیت کوین،خرید و فروش
0 ۴۱

صرافی ارزهای دیجیتال بیتمکس که در سیشل واقع شده است، بایننس را به کپی کردن بخشی از اسنادش که از آن برای راه‌ اندازی نسخه آزمایشی قراردادهای آتی کمک گرفته، متهم کرده است.

این پلتفرم در توئیتری طعنه آمیز عنوان کرد:

به بایننس به دلیل راه‌اندازی نسخه آزمایشی قراردادهای آتی تبریک می‌‌گوییم. خوشحالیم که از خواندن اسناد ما به همان اندازه که ما از نوشتن آن لذت بردیم، شما هم لذت بردید.

این توئیت شامل تصاویری از نمای کلی بایننس از جزئیات سیستم Auto Deleveraging بود که در خصوص قراردادهای آتی خود از آن استفاده می کند که پس از مقایسه تصویر و نمونه مشابه این بخش در بیتمکس، می‌ توان دریافت که دقیقا مشابه یکدیگر هستند:

تصاویری از نمای کلی بایننس از جزئیات سیستم Auto Deleveraging و صرافی بیتمکس

“فقط آن را کمی تغییر دهید تا چندان مشخص نباشد”

آتور هیس، مدیرعامل بیتمکس، با انتشار یک تصویر طنز درباره این اتفاق اظهار نظر کرد و عنوان داشت. اگر قصد کپی کردن دارید، حداقل با کمی ظرافت این کار را انجام دهید تا چندان مشخص نباشد:

توئیت آرتور هیس در واکنش به اتهام کپی کردن صرافی بایننس، منبع: CryptoHayes

این ماجرا، به سرعت توجه چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس را به خود جلب کرد. وی به سرعت اعتراف کرد:

شرم بر ما!

بابت این اتفاق متاسفم. قبل از استفاده و در روند پیش ‌نویس اصلا متوجه آن نشدیم (خودمان اسناد بیتمکس را نخوانده بودیم). در اسرع وقت نسبت به اصلاح یا حذف آن اقدام می‌ کنیم.

پس از اعتراف مدیرعامل صرافی بایننس به کپی بودن اطلاعات، بسیاری از کاربران چنین اظهارنظری را مفید ارزیابی کردند. این در حالی بود که به عقیده برخی دیگر این قبیل فرآیندهای کپی-پِیستی ناشی از فشارها برای ساخت و عرضه مداوم محصولات و خدمات در این فضا است؛ فضایی که با سرعت در حال پیشرفت است.

پاسخ یکی از اعضای جامعه ارزهای دیجیتال نسبت به کار صرافی بایننس. منبع: Coinmarketscam

هیس نیز در پاسخ به توییت چانگ ‌پنگ ژائو، در توئیتر عنوان کرد:

واکنش هیس در توئیتر نسبت به اعتراف چانگ پنگ ژائو. منبع: CryptoHayes

همانطور که در اوایل این هفته گزارش شده بود، بایننس به تازگی دو پلتفرم جدید معاملات آتی خود را به آزمایش گذاشته و همچنین اولین محصول وام دهنده رمزنگاری این پلتفرم را در اوایل ماه جاری راه اندازی کرده است. طبق گفته چانگ پنگ ژائو، پلتفرم کامل آینده در ماه سپتامبر راه اندازی می شود.

در تابستان امسال، هیس با اتهاماتی از جانب نوریل روبینی، از منتقدان سرسخت ارزهای دیجیتال روبرو شد که از اجرای سیاست‌های شناخت مشتری و ضد پولشویی این صرافی انتقاد کرده و عنوان کرده بود که این صرافی قوانین اوراق‌بهادار در ایالات متحده را نقض کرده است.

همچنین گفتنی است که در حال حاضر، صرافی بیت مکس توسط کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) تحت بررسی است تا دریابند که آیا این صرافی دسترسی شهروندان آمریکایی را به پلتفرم خود تسهیل کرده است یا خیر.

لینک ثبت نام در سایت بایننس

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از