جک دورسی: توییتر هیچ علاقه‌ای به ایجاد ارز دیجیتال شبیه به لیبرا ندارد!

0 50

جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیرعامل شرکت‌های توییتر و اسکوئر اظهار داشت که هیچ برنامه‌ ای برای ایجاد پلتفرم ارز دیجیتال اختصاصی توئیت کوین«Twitcoin» وجود ندارد و خاطر نشان کرد که وی در عوض بر روی ترویج بیت کوین تمرکز خواهد کرد.

استانداردهای باز بهترند

بر اساس مقاله‌ ای که در تاریخ ۵ سپتامبر در یک خبرگزاری استرالیایی به نام سیدنی مورنینگ هرالد (The Sydney Morning Herald) منتشر شد، دورسی اطمینان دارد که بیت کوین همچنان نامزد اصلی جایگاه ارز رایج و اصلی اینترنت است. مدیر عامل توییتر خاطرنشان کرد:

من فکر می‌ کنم استاندارد‌های اینترنت باز بهتر از انواع دیگری که توسط شرکت ‌ها کنترل و یا راه‌ اندازی می ‌شوند، به افراد خدمت می کنند.

هیچ کس اقتصاد جهانی را درک نمی کند

دورسی به منظور شرکت در برنامه‌ راه ‌اندازی‌ «Square Terminal» که نوع جدیدی از دستگاه پوز است و جایگزین کردن دستگاه‌های پوز است که توسط بانک ها ارائه می شود، از ملبورن استرالیا بازدید کرد. وی همچنین دیدگاه خود را در مورد بانک‌ها و اقتصاد بیان کرد:

«کنترل، قدرت و عملکرد بانک‌ ها یک پدیده جهانی است، اما من فکر می‌ کنم شرایط در استرالیا بحرانی‌ تر است. ما همیشه در حال ورود و خروج از بحران اقتصادی هستیم و هر کسی در این زمینه نظر خود را ارائه دهد، خودش را فریب می ‌دهد. هیچ شخصی در این سیاره وجود ندارد که اقتصاد جهانی را درک کند.»

دورسی همچنین خاطر نشان کرد که وی از ایده‌ی انتشار ارز دیجیتال توییتر مشابه برنامه‌ی عرضه‌ی ارز دیجیتال فیس بوک پیروی نمی ‌کند و ترجیح می ‌دهد از استاندارد‌های باز موجود مانند بیت‌ کوین استفاده کند.»

اپلیکیشن پرداخت شرکت اسکوئر به نام CashApp، امکان واریز بیت ‌کوین را در ماه ژوئن ایجاد کرد. طبق اطلاعات منتشر شده در ماه آگوست، اینشرکت درسه‌ ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ درآمدی بالغ بر ۱۲۵ میلیون دلار کسب کرده است. دورسی در ستایش اولین ارز دیجیتال در جهان اظهار داشت:

من فکر می‌کنم بیت کوین بهترین انتخاب است، زیرا بیشترین انعطاف را از خود نشان داده است، ۱۰ سال از راه‌ اندازی این ارز دیجیتال گذشته است، بیت کوین یک برند عالی در اختیار دارد و بارها آزمایش شده است. از دیدگاه من، احتمال بالایی وجود دارد که درمیان تمامی ارزهای دیجیتال دیگر، بیت کوین بتواند به عنوان ارز اصلی و رایج اینترنت مورد استفاده قرار بگیرد.

همانطور که کوین تلگراف در ماه آگوست گزارش داد، بخش متمرکز بر ارزهای دیجیتال شرکت اسکوئر، یکی از بنیان گذاران شرکت بلاک استریم (Blockstream) و از توسعه دهندگان بیت کوین به نام مت کارلو (Matt Corallo) را به استخدام خود درآورده است.

لینک ثبت نام در سایت بایننس

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از