رئیس بانک ملی سوئیس: ارزهای دیجیتال به سیاست های پولی کشور لطمه می زنند

0 59

«توماس جردن» رئیس بانک ملی سوئیس طی اظهاراتی اعلام کرد که تبدیل ارزهای پایدار به ارزهای خارجی در این کشور، می تواند در برخی موارد به سیاست های پولی سوئیس لطمه بزند.
بر اساس این گزارش، جردن که این سخنان را در جریان برگزاری یک سمینار علمی در دانشگاه باسل مطرح می کرد، گفت که وی به این نتیجه رسیده که ارزهای دیجیتال تنها می توانند به عنوان ابزاری برای پرداخت محدود شده و یا به عنوان یک حساب مالی به ذخیره ارزش بپردازند؛ چراکه به گفته وی، این ارزها با نوسانات شدید قیمت در بازار مواجه هستند.
رئیس بانک ملی سوئیس گفت: توکن های ارزی دیجیتال به دلیل ماهیت این دسته از ارزها، بیشتر شبیه به یک ابزار سرمایه گذاری قمار گونه هستند تا یک پول خوب. کاربران زمانی می توانند (ارزهای دیجیتال) را پول خوب بنامند که در گذر زمان ارزشی ثابت داشته و به شکلی گسترده قابل پذیرش بوده و نهایتا به عنوان ابزاری موثر در پرداخت عمل کنند.
وی افزود: به نظر می رسد توکن های دیجیتال این ویژگی ها را دارا نبوده و به همین دلیل، نمی توانند به عنوان پول در سوئیس کاربردی داشته باشند.
این مدیر بزرگ بخش اقتصادی سوئیس همچنین تاکید کرد: اگر ارزهای پایدار دیجیتال بخواهند به ارزهای خارجی (فیات) در سوئیس تبدیل شوند، آنگاه تاثیر گذاری سیاست های پولی ما می تواند تحت الشعاع قرار بگیرد.

لینک ثبت نام در سایت بایننس

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از