یکی از مقامات وزارت خزانه‌‌داری آمریکا: لیبرا و سایر ارزهای دیجیتال باید مطابق با قوانین قوانین آمریکا باشند!

0 ۴۴

یکی از مقامات وزارت خزانه‌ داری ایالات‌ متحده عنوان کرده است که لیبرا باید قبل از راه اندازی به بالاترین استانداردهای مطابقت قانونی آمریکا دست یابد. سیگال مندلکر (Sigal Mandelker)، معاون وزیر خزانه ‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی در ژنو عنوان کرد: نه تنها لیبرا، بلکه دیگر ارزهای دیجیتال نیز برای فعالیت ناحیه ‌ای یا سراسری در ایالات ‌متحده، باید قوانین پیشگیری از جرایم اقتصادی را رعایت کنند.

همانطور که رویترز گزارش داد، مندلکر عنوان کرد:

چه بیت کوین، چه اتریوم و چه لیبرا، پیام ما برای همه ‌ی این پلتفرم ها یکسان است و آن پیام این است که مبارزه ضد پول‌شویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم باید از همان ابتدا در طراحی‌ های شما قرار بگیرد.

گفتنی است که مندلکر این اظهارات خود را پس از نشستی پیرامون ارزهای دیجیتال با مقامات سوئیسی که در آن مقامات آمریکایی با مسئولینی از دولت سوئیس، بانک تسویه حساب بین ‌المللی و برخی دیگر از موسسات مالی سوئیس دیدار کردند، بیان کرد.

به گزارش رویترز، موضوع این نشست، بکارگیری سیاست‌ های ضد پول‌شویی و همچنین ضرورت اقدامات بالقوه در خصوص پروژه‌ هایی که در چهارچوب ‌های قانونی فعالیت نمی ‌کنند، بود.

مندلکر عقیده دارد که صنعت دارایی‌های دیجیتال به شدت بر روی ساخت زیرساخت ‌ها متمرکز شده است و دقت کافی بر روی توقف تروریست‌ ها و سایر جنایتکاران در خصوص استفاده از شبکه‌ های خود ندارد.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به نقش مهم سوئیس به عنوان یک کشور دوستدار ارزهای دیجیتال گفت: برای کشورهایی که چنین موضعی دارند، “این وظیفه بر عهده سوئیس که این نگرانی های خاص را در بالاترین سطح مورد توجه قرار دهد.”

در حالی که یکی از بانکداران مرکزی سوئیس پیش از این گفته بود که “نسبت به چشم انداز عرضه لیبرا با آرامش برخورد خواهد شد و به نظر می رسد که فیس بوک تمایل دارد تا مطابق قوانین عمل کند، اما به نظر می رسد که نهاد نظارتی بر تبادلات مالی و سیستم ‌های اقتصادی نسبت به برنامه ‌های فیس ‌بوک و ارز دیجیتال این شرکت همچنان نگران است.

کمیسیون فدرال حفاظت از داده‌ ها و اطلاعات سوئیس در ماه جولای اعلام کرد که این غول رسانه های اجتماعی نسبت به درخواست خود برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقداماتی که برای حفاظت از داده‌های کاربران در نظر گرفته می شود، پاسخی ارائه نداده است.

همچنین مکسین واترز (Maxine Waters)، یکی از اعضای کنگره آمریکا و سرپرست کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، در سفر خود به سوئیس در اواخر ماه آگوست عنوان کرد که برگزاری این گونه نشست ها نتوانسته است نگرانی او را نسبت به اجازه دادن به یک شرکت فناوری بزرگ برای ایجاد یک ارز جهانی جایگزین که به صورت خصوصی کنترل می شود را برطرف کند.

لینک ثبت نام در سایت بایننس

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از