Image default
اخبار

نتایج یک بررسی نشان داد: ۴۰ درصد از نسل هزاره در هنگام رکود اقتصادی به دنبال ارزهای دیجیتال هستند

داده های جدید حاکی از آن است که در زمان رکود اقتصادی ،۴۰ درصد از نسل هزاره ترجیح می دهند تا در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

شبکه اجتماعی و پلتفرم سرمایه ‌گذاری ای ‌تورو (eToro) در یک نظرسنجی که از ۱۸ تا ۳۱ جولای و در کشور آمریکا در بین ۱۰۰۰ نفر از سرمایه ‌گذاران آنلاین از نسل‌ های مختلف انجام دادند، افراد مختلفی بین سنین ۲۰ تا ۶۵ سال و از نسل‌ های زد (Z generation)، هزاره و ایکس (X generation) شرکت داشتند.

در این نظرسنجی مشخص شد که بیش از دو سوم سرمایه گذاران مستقر در ایالات متحده از رکود می‌ ترسند، این افراد در هنگام رکود، بخشی از سهام خود را به سرمایه گذاری های ایمن تر تبدیل می کنند و سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال، کالاها یا املاک و مستغلات را در نظر می گیرند.

نسل هزاره، طرفدار دارایی های دیجیتال

در میان شرکت کنندگان در این نظرسنجی، ۴۰ درصد از نسل هزاره عنوان کردند که در صورت وقوع رکود اقتصادی، سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال را ترجیح می دهند، در حالی که ۵۰ درصد از نسل زد عنوان کردند که آنها سرمایه گذاری بر روی املاک را انتخاب می کنند. همچنین، ۳۸ درثصد از نسل ایکس نیز اظهار داشتند که آنها در هنگام وقوع رکود اقتصادی بر روی کالاها سرمایه گذاری خواهند کرد. گای هیرش (Guy Hirsch)، مدیر اجرایی eToro در ایالات متحده در این باره اظهار داشت:

“ما بر این عقیده هستیم که اگر رکود اقتصادی رخ دهد، شاهد کاهش سرمایه‌ گذاری در سهام و رشد در کلاس های دارایی دیگر مانند ارزهای دیجیتال و همچنین مدل های جدید مالکیت کسری خواهیم بود. از نظر تاریخی، این فرصت های سرمایه گذاری تنها محدود به سرمایه گذاران با نهادی و بسیار ثروتمند بوده است اما با ظهور این نوآوری جدید، این فرصت برای همه‌ی سرمایه گذاران فراهم شده است و این نتایج به وضوح نشان می دهد که تقاضا نیز برای آن‌ها وجود دارد.”

مالکیت کسری راه خود را هموار می کند

رکود اقتصادی ظاهراً علاقه سرمایه گذاران را به مالکیت کسری و کلاس های دارایی جدید جلب می کند ، که ۹۲ درصد از کسانی که نگرانی بیشتری در مورد رکود اقتصادی دارند، عنوان می کنند که آنها به سمت سرمایه گذاری بر روی یک اثر هنری مشهور، ساختمانی معروف و استارتاپ ‌های خصوصی خواهند رفت. از میان کل مشارکت کنندگان در این نظرسنجی، ۵۵ درصد عنوان کردند که برای تأمین اعتبار سرمایه گذاری خود در مالکیت کسری این نوع جدید از دارایی ها، بخشی از سبد سهام خود را به فروش خواهند رساند.

به گفته هیرش، سرمایه گذاران خواستار آزادی بیشتری نسبت به وضعیت مالی موجود هستند و این مسئله به مشارکت سرمایه گذاران جوان کمک می کند.

نظرسنجی دیگری که توسط هورو ایندیا (Huru India) صورت گرفته، نشان دهنده‌ی این است که ثروتمندان بزرگ هندی بیشتر تمایل دارند که در بیت کوین سرمایه‌ گذاری کنند تا سایر ارزهای دیجیتال. همچنین گفتنی است که اگرچه تقریبا نیمی از شرکت ‌کنندگان نمی‌ دانستند که ارز دیجیتال چیست، اما به طور کلی ارزهای دیجیتال چهارمین دارایی مورد علاقه آنها برای سرمایه گذاری بودند.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
10 Comments
جدیدترین
قدیمی تیرین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
نادر
نادر
10 ماه گذشته

درود
برای ترید در ایران باید از چه صرافی استفاده کنم
سپاس

مهسا
مهسا
10 ماه گذشته

شماره تلفون ویا ادرسى دارید که با شما تماس بگیریم؟ارسى واکسپرت رو از صرافى شما میتوان تهیه کرد؟

المیرا
المیرا
10 ماه گذشته

چه مشکلی برای ترون پیش اومده

رامتین خالقی
رامتین خالقی
10 ماه گذشته

سلام یه ارزی هست به نام کوینوس کوین تازگیا داره فراگیر میشه تو ایران و اروپا و جهان و ارز خوبی هست لطفا یکم ازش اطلاعات بدید به ما ممنون

امید قادری
امید قادری
10 ماه گذشته

اینجور خبرا رو لطفا دیگه نذارید، خسته شدیم بخدا ، هر روز ی خبر میزارید ک فلانی گفته قیمت این قدر میشه.. هیچ کس نمیتونه قیمت رو در این بازار پیشبینی کنه.

لیلا مرادی
لیلا مرادی
10 ماه گذشته

به نظر من بیت کوین توو سال جدید میلادی (۲۰۱۹) رشد چشمگیری خواهد کرد، اگه موفقی لایک کن.

شهین
شهین
10 ماه گذشته

شروعِ پایان سلطه دلار امریکا … اینو خود ترامپ از همه بهتر میدونه…

مجید سارو
مجید سارو
10 ماه گذشته

تبلیغ و اطلاع‌ رسانی فوق‌العاده برای بیت‌کوین. ممکن است ترامپ با قصد قبلی و برنامه‌ریزی شده این توئیت را ارسال کرده است زیرا که مخاطب این توئیت، دارندگان بیت‌کوین نیستند بلکه کسانی مخاطب این توئیت هستند که بیت‌کوین نداشته و یا آشنایی با آن ندارند. از آنجا که معمولاً دیدگاههای ترامپ با موج منفی رسانه‌های جریان اصلی رو به رو می‌شود بهترین راهکار برای تبلیغ و ترویج بیت‌کوین از سوی ترامپ انتشار دیدگاه منفی خود نسبت به بیت‌کوین است که رسانه‌های جریان اصلی را به صورت اتوماتیک به مخالفت با وی و در واقع انتشار دیدگاه مثبت در مورد بیت‌کوین… بیشتر »

رضا طالبی
رضا طالبی
10 ماه گذشته

وظیف ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا دفاع از ارز ملی آمریکا دلار هست و داره همینکارو میکنه هر کسی جایگاه اون باشه باید همینکارو بکنه در هر صورت این توییت ها تاثیری تو قیمت بیتکوین نداشته و به گفته دوستمون بهترین تبلیغ واسه بیتکوین بود این توییتها، بیتکوین همیشه بعد ازین جور برخوردها قوی تر شده.

تورج قاسمی
تورج قاسمی
10 ماه گذشته

اره ارز واقعی یا بوسیله اون به مردم دنیا زور بگی .. دوران دلار به سر رسیده