نتایج یک بررسی نشان داد: ۴۰ درصد از نسل هزاره در هنگام رکود اقتصادی به دنبال ارزهای دیجیتال هستند

10 52

داده های جدید حاکی از آن است که در زمان رکود اقتصادی ،40 درصد از نسل هزاره ترجیح می دهند تا در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

شبکه اجتماعی و پلتفرم سرمایه ‌گذاری ای ‌تورو (eToro) در یک نظرسنجی که از 18 تا 31 جولای و در کشور آمریکا در بین 1000 نفر از سرمایه ‌گذاران آنلاین از نسل‌ های مختلف انجام دادند، افراد مختلفی بین سنین 20 تا 65 سال و از نسل‌ های زد (Z generation)، هزاره و ایکس (X generation) شرکت داشتند.

در این نظرسنجی مشخص شد که بیش از دو سوم سرمایه گذاران مستقر در ایالات متحده از رکود می‌ ترسند، این افراد در هنگام رکود، بخشی از سهام خود را به سرمایه گذاری های ایمن تر تبدیل می کنند و سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال، کالاها یا املاک و مستغلات را در نظر می گیرند.

نسل هزاره، طرفدار دارایی های دیجیتال

در میان شرکت کنندگان در این نظرسنجی، 40 درصد از نسل هزاره عنوان کردند که در صورت وقوع رکود اقتصادی، سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال را ترجیح می دهند، در حالی که 50 درصد از نسل زد عنوان کردند که آنها سرمایه گذاری بر روی املاک را انتخاب می کنند. همچنین، 38 درثصد از نسل ایکس نیز اظهار داشتند كه آنها در هنگام وقوع رکود اقتصادی بر روی كالاها سرمایه گذاری خواهند کرد. گای هیرش (Guy Hirsch)، مدیر اجرایی eToro در ایالات متحده در این باره اظهار داشت:

“ما بر این عقیده هستیم که اگر رکود اقتصادی رخ دهد، شاهد کاهش سرمایه‌ گذاری در سهام و رشد در کلاس های دارایی دیگر مانند ارزهای دیجیتال و همچنین مدل های جدید مالکیت کسری خواهیم بود. از نظر تاریخی، این فرصت های سرمایه گذاری تنها محدود به سرمایه گذاران با نهادی و بسیار ثروتمند بوده است اما با ظهور این نوآوری جدید، این فرصت برای همه‌ی سرمایه گذاران فراهم شده است و این نتایج به وضوح نشان می دهد که تقاضا نیز برای آن‌ها وجود دارد.”

مالکیت کسری راه خود را هموار می کند

رکود اقتصادی ظاهراً علاقه سرمایه گذاران را به مالکیت کسری و کلاس های دارایی جدید جلب می کند ، که 92 درصد از کسانی که نگرانی بیشتری در مورد رکود اقتصادی دارند، عنوان می کنند که آنها به سمت سرمایه گذاری بر روی یک اثر هنری مشهور، ساختمانی معروف و استارتاپ ‌های خصوصی خواهند رفت. از میان کل مشارکت کنندگان در این نظرسنجی، 55 درصد عنوان کردند که برای تأمین اعتبار سرمایه گذاری خود در مالکیت کسری این نوع جدید از دارایی ها، بخشی از سبد سهام خود را به فروش خواهند رساند.

به گفته هیرش، سرمایه گذاران خواستار آزادی بیشتری نسبت به وضعیت مالی موجود هستند و این مسئله به مشارکت سرمایه گذاران جوان کمک می کند.

نظرسنجی دیگری که توسط هورو ایندیا (Huru India) صورت گرفته، نشان دهنده‌ی این است که ثروتمندان بزرگ هندی بیشتر تمایل دارند که در بیت کوین سرمایه‌ گذاری کنند تا سایر ارزهای دیجیتال. همچنین گفتنی است که اگرچه تقریبا نیمی از شرکت ‌کنندگان نمی‌ دانستند که ارز دیجیتال چیست، اما به طور کلی ارزهای دیجیتال چهارمین دارایی مورد علاقه آنها برای سرمایه گذاری بودند.

10
دیدگاه بگذارید

avatar
10 موضوعات نظر
0 پاسخ های موضوع
0 دنبال کننده ها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
موضوعات داغ
10 نویسندگان دیدگاه
نادرمهساالمیرارامتین خالقیامید قادری آخرین نویسنده های نظرات
  عضویت  
جدیدترین قدیمی تیرین بیشترین رای
اطلاع از
نادر
Guest
نادر

درود
برای ترید در ایران باید از چه صرافی استفاده کنم
سپاس

مهسا
Guest
مهسا

شماره تلفون ویا ادرسى دارید که با شما تماس بگیریم؟ارسى واکسپرت رو از صرافى شما میتوان تهیه کرد؟

المیرا
Guest
المیرا

چه مشکلی برای ترون پیش اومده

رامتین خالقی
Guest
رامتین خالقی

سلام یه ارزی هست به نام کوینوس کوین تازگیا داره فراگیر میشه تو ایران و اروپا و جهان و ارز خوبی هست لطفا یکم ازش اطلاعات بدید به ما ممنون

امید قادری
Guest
امید قادری

اینجور خبرا رو لطفا دیگه نذارید، خسته شدیم بخدا ، هر روز ی خبر میزارید ک فلانی گفته قیمت این قدر میشه.. هیچ کس نمیتونه قیمت رو در این بازار پیشبینی کنه.

لیلا مرادی
Guest
لیلا مرادی

به نظر من بیت کوین توو سال جدید میلادی (۲۰۱۹) رشد چشمگیری خواهد کرد، اگه موفقی لایک کن.

شهین
Guest
شهین

شروعِ پایان سلطه دلار امریکا … اینو خود ترامپ از همه بهتر میدونه…

مجید سارو
Guest
مجید سارو

تبلیغ و اطلاع‌ رسانی فوق‌العاده برای بیت‌کوین. ممکن است ترامپ با قصد قبلی و برنامه‌ریزی شده این توئیت را ارسال کرده است زیرا که مخاطب این توئیت، دارندگان بیت‌کوین نیستند بلکه کسانی مخاطب این توئیت هستند که بیت‌کوین نداشته و یا آشنایی با آن ندارند. از آنجا که معمولاً دیدگاههای ترامپ با موج منفی رسانه‌های جریان اصلی رو به رو می‌شود بهترین راهکار برای تبلیغ و ترویج بیت‌کوین از سوی ترامپ انتشار دیدگاه منفی خود نسبت به بیت‌کوین است که رسانه‌های جریان اصلی را به صورت اتوماتیک به مخالفت با وی و در واقع انتشار دیدگاه مثبت در مورد بیت‌کوین… بیشتر »

رضا طالبی
Guest
رضا طالبی

وظیف ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا دفاع از ارز ملی آمریکا دلار هست و داره همینکارو میکنه هر کسی جایگاه اون باشه باید همینکارو بکنه در هر صورت این توییت ها تاثیری تو قیمت بیتکوین نداشته و به گفته دوستمون بهترین تبلیغ واسه بیتکوین بود این توییتها، بیتکوین همیشه بعد ازین جور برخوردها قوی تر شده.

تورج قاسمی
Guest
تورج قاسمی

اره ارز واقعی یا بوسیله اون به مردم دنیا زور بگی .. دوران دلار به سر رسیده