ممنوعیت بیت کوین در آمریکا در صورت رسیدن به قیمت ۱۰۰٫۰۰۰ دلار!

0 68

یک مفسران مشهور صنعت ارزهای دیجیتال هشدار داده است که اگر قیمت بیت کوین به 100.000 دلار برسد، شاهد ممنوعیت کامل در ایالات متحده خواهد بود.

تام لی: “هیچ چیز برای دولت ایالات متحده دور از دسترس نیست”

تام لی بنیان گذار شرکت مشاوره جهانی Fundstrat در پی توییتی در مورد ممنوعیت سیگار های الکترونیکی در واشنگتن در طول یک شب واکنش نشان داد و گفت قانونگذاران آمریکا آنقدر قدرت دارند که یک بازار را در یک شب از بین ببرند.

تام لی قبلا نیز نسبت به اظهار نظرهای منفی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مورد ارزهای دیجیتال واکنش نشان داده بود.

وی اعتقاد دارد، همانطور که با یک ممنوعیت و پست توییتر دونالد ترامپ؛ سیگار الکترونیکی به سهولت از ایالات متحده ناپدید می شود، بازارهای مالی دیگر نیز می توانند به همان سرنوشت دچار شوند. وی عنوان کرد:

موضوع ممنوعیت سیگار الکترونیک به بازار ارزهای دیجیتال ارتباطی ندارد؛ اما این اتفاق نشان می دهد که کاخ سفید می تواند هر زمان که بخواهد یک بازار را نابود کند؛ حتی می تواند بیت کوین را نیز ممنوع کند.

وی افزود: من انتظار چنین اتفاقی را ندارم. اما با وضعیت فعلی کاخ سفید، “هیچ چیزی برای دولت ایالات متحده دور از دسترس نیست.

براساس بیانیه، دولت و سازمان غذا و داروی آمریكا (FDA) به منظور حفظ سلامتی افراد، تصمیم دارند که سیگارهای الکترونیکی را دست کم به طور موقت ممنوع كنند.

شکایات علیه تولیدکننده هایی مانند Juul که به طور عامدانه مصرف کنندگانی را که زیر سن قانونی هستند با محصولات نیکوتین دار خود هدف قرار می دهند و همچنین گزارشات مربوط به بیماری های ریوی، تقاضای ممنوعیت بر این نوع سیگارها را تشدید کرده است.

گفتنی است که سیگارهای الکترونیکی طعم دار دیگر برای خرید قانونی در دسترس نخواهند بود.

توافق بر سر ممنوعیت بیت کوین 100 هزار دلاری

لی با ادامه بحث درباره احتمال ممنوعیت بیت کوینعنوان کرد که تصمیم دولت آمریکا در راستای ممنوعیت و غیرقانونی کردن بیت کوین مستقیماً به قیمت آن بستگی دارد.

ترامپ هنگامی که بیت کوین به قیمت 10.500 دلار رسید؛ در یک پست توییتری عدم علاقه خود نسبت به ارزهای دیجیتال را اعلام کرد. به نظر م یرسد حتما باید بیت کوین تا ده برابر نسبت به قیمت کنونی ارزش پیدا کند تا او به طور رسمی ساکنان ایالات متحده را از استفاده از این ارز دیجیتال منع کند.

همچنین گفتنی است که وی در پاسخ به یکی دیگر از کاربران توییتر که پیش بینی ممنوعیت استفاده از بیت کوین را پس از رسیدن به قیمت 100،000 دلار کرده بود، عنوان کرد: “درست است، موافقم”.

در حالی که تصور غیرقانونی کردن بیت کوین توسط دولت باعث عصبانیت مردم شده است،با این وجود، شواهد کمی دال بر اعمال چنین قانونی دولت وجود دارد.

در حال حاضر توجه اکثر افراد به طور خاص به هندوستان معطوف شده است، جایی که مقامات کشور بارها خواستار جریمه بر هرگونه ارز دیجیتالی که توسط آنها به تائید نرسیده است، بوده اند.

در حالی که برخی به طور پیش فرض این ایده را غیرقابل اجرا دانسته اند، دهلی موجب عصبانیت عده‌ی زیادی از مشارکت کنندگان در این صنعت شده است. تیم دراپر، سرمایه گذار میلیاردر و حامی پروژه بیت کوین و پروژه‌ی بلاک چین تزوس نیز به همین دلیل دولت هند را فاسد خواند.

وی در ماه جولای در این باره گفت: “آنها در واقع می گویند که” ما پیشرفت را تحمل نخواهیم کرد. “و همین مسئله آنها را 40 سال عقب می اندازد.”

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از