Image default
اخبار

فرانسه: اتحادیه‌ی اروپا برای رقابت با لیبرا به یورو کوین نیاز دارد!

برونو لو مایر، وزیر اقتصاد فرانسه در گفتگو با رویترز عنوان کرد که اروپا باید “ارز دیجیتال عمومی” خود را داشته باشد تا از این طریق بتواند لیبرای فیس بوک را به چالش بکشد.

یورو کوین؟

لو مایر در نشست وزرای اقتصاد کشورهای اروپایی که در هلسینکی برگزار شد به خبرنگاران گفت که در ماه آینده با همتایان خود در مورد امکان عرضه یک ارز دیجیتال عمومی در اروپا گفتگو خواهد کرد.

وی همچنین نسبت به عرضه‍ی لیبرا ابراز نگرانی کرد و گفت که این استیبل کوین می تواند برای مصرف کنندگان، ثبات مالی حتی “حاکمیت کشورهای اروپایی” مشکلاتی را ایجاد کند.

لو مایر از اتحادیه اروپا خواسته تا اقداماتی را برای کاهش هزینه های پرداخت های برون مرزی صورت دهند.

همانطور که رویترز خاطرنشان می کند، تراکنش های آنی در منطقه یورو از سال ۲۰۱۷ در دسترس بوده اند، اما این طرح فقط مشارکت تقریباً نیمی از بانک های این منطقه را به خود جلب کرده است. علاوه بر این، در حال حاضر این پروژه تا حد زیادی در پرداخت های داخلی متمرکز است.
اروپا بر سر دو راهی

علاوه بر طرح‌های پیشنهادی، لو مایر عنوان کرد که اروپا باید در رویکرد خود نسبت به مسئله قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال در سطح اروپا تجدید نظر کند.

لو مایر با اشاره‌ی مجدد به مخالفت خود نسبت به کسب مجوز عرضه لیبرا در اتحادیه اروپا عنوان کرد که وضعیت فعلی بیشتر شبیه به یک برزخ است که قانون گذاران باید در مورد قانون گذاری ارزهای دیجیتال به عنوان اوراق بهادار بایکدیگر بحث کنند، آنها باید با ایجاد چهارچوبی قابل اتکا و متعارف، به اصلاح آن بپردازند.

با توجه به این عدم اطمینان قانونی، سخنگوی کمیسیون اروپا به رویترز گفت که ” با وجود در دسترس قرار داشتن اطلاعات عمومی در لیبرا، در حال حاضر نمی‌ توان به طور دقیق گفت که کدام یک از قوانین اتحادیه اروپا بر روی آن اعمال می‌ شوند.”

فرانسه متعهد شده است که جلوی توسعه‌ی لیبرا را بگیرد

همانطور که پیش از این نیز گزارش شد ، لو مایر به صراحت گفته است که نگرانی های طولانی مدت در خصوص پروژه فیس بوک، بدان معنی است که “در چنین شرایطی، نمی توانیم اجازه توسعه لیبرا را در خاک اروپا صادر کنیم.”

وی پیش از این نیز گفته بود که خواستار ضمانت از سوی فیس‌بوک است تا مطمئن شود که لیبرا برای مقاصد مجرمانه مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.

در حالی که بسیاری از مسائل قانون‌ گذاری و حقوقی در این حوزه برطرف شده است، در پنجمین بخشنامه مبارزه با پولشویی اتحادیه اروپا که از ماه جولای سال ۲۰۱۸ به مرحله اجرا درآمد، چارچوب قانونی ارزهای دیجیتال که قانون گذاران مالی اتحادیه اروپا می توانند به منظور کاهش خطرات پولشویی و تأمین مالی تروریسم از آن استفاده کنند، مورد تجدید نظر قرار گرفت.

نوشته های مرتبط

4
دیدگاه بگذارید

avatar
3 موضوعات نظر
1 پاسخ های موضوع
0 دنبال کننده ها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
موضوعات داغ
4 نویسندگان دیدگاه
ادمینقاسم علیچیستانخالدی آخرین نویسنده های نظرات
  عضویت  
جدیدترین قدیمی تیرین بیشترین رای
اطلاع از
قاسم علی
Guest
قاسم علی

من الان withdraw رو زدم تو کیف پولم نرفته میگه یا باید پلن خریداری کنید یا باید ۳۰روز صبرکنید تاپرداخت دستی انجام بشه این صحت داره؟بعد سی روز واقعا واریز میشه؟

چیستان
Guest
چیستان

؟سلام من الان میتونم برداشت کنم به مقدار قابل برداشت رسیدم اما نمیدونم چه جوری و اینکه من زیر مجموعه ندارم مشکلی پیش نمیاد که

خالدی
Guest
خالدی

سلام وقت بخیر یه سوال دارم ۰٫۰۰۰۰۱ چند تومان می شود

ادمین
مدیریت

با سلام وارد سایت arzjoo.com بشید با توجه به قیمت لحظه ای می تونید محاسبه کنید.