Image default
اخبار

کوبایی‌ها برای دستیابی به اقتصاد جهانی به بیت کوین روی آورده‌اند!

گزارشات عنوان می کنند که معاملات بیت کوین (BTC) راه های جدیدی را به روی شهروندان کوبا باز کرده تا از این طریق از شر تحریم های اقتصادی ایالات متحده که سال هاست از آن رنج می برند، رهایی پیدا کنند.

گزارشی که توسط U.S. News منتشر شد، ادعا می کند که نفوذ اینترنت همراه در کوبا، باعث شده است تا مردم این کشور به طور فزاینده ای از ارزهای دیجیتال به‌ عنوان ابزاری برای خرید آنلاین، سرمایه ‌گذاری و معامله استفاده کنند.

“باز کردن درهای جدید” به سوی خرده فروشان

از آنجا که مردم کوبا به کارت‌ های بدهی یا اعتباری بین ‌المللی دسترسی ندارند، خریدهایی که به‌ وسیله ارزهای دیجیتال صورت می ‌گیرند، فرصت خوبی برای مصرف کنندگان است. جسیون سانچز (Jason Sanchez)، از شهروندان کوبا در مصاحبه خود با یو اس نیوز عنوان کرد که ارزهای دیجیتال درهای جدیدی را به روی مردم کوبا باز کرده‌ است.

این شهروند ۳۵ ساله اظهار داشت که در حال حاضر به‌ وسیله بیت کوین قادر به خرید لوازم برای مغازه تعمیر و فروش قطعات تلفن همراه خود در هاوانا از یک فروشگاه آنلاین در چین می باشد.

الکس سوبرینو (Alex Sobrino)، بنیان ‌گذار کانال تلگرامیCubaCripto تخمین زده است که در حدود ۱۰۰۰ شهروند کوبایی از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. وی افزود:

به‌ وسیله تلفن ‌های همراه‌ خود از ارزهای دیجیتال استفاده می‌ کنیم تا بتوانیم خرید آنلاین انجام دهیم یا حتی برخی از مردم به‌ وسیله این ارزها اتاقی را در یک هتل رزرو می ‌کنند.

با وجود کارت های اعتباری غیر معمول، بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتال در این کشور باید از بستگان خارج از کشور بخواهند تا به آنها برای ورود بازارهای ارزهای دیجیتال کمک کنند یا به کانال های رسانه های اجتماعی مانند CubaCripto مراجعه کنند.

در این گزارش آمده است که برخی صرافی ‌ها در ازای پول نقد، بیت کوین می ‌فروشند. استفاده از تلفن همراه یا لپ تاپ برای انجام تراکنش نیز یک گزینه دیگر است.

راه حلی برای مقابله با تحریم های اقتصادی

در حال حاضر چیزی در حدود ۱۳۰۰ نفر از مردم کوبا در حال استفاده از Fusyona هستند که ادعا می شود، اولین صرافی ارزهای دیجیتال در کوباست. این پلتفرم به افرادی که در خارج از کشور زندگی می کنند، اجازه می دهد تا از طریق یک صرافی بزرگ تر با کارمزد حداکثری ۱۰ درصد بتوانند حواله های ارزی را به کشور ارسال کنند یا در ۹ صرافی ارزهای دیجیتال مختلف سرمایه ‌گذاری کنند. آدریان سی لئون (Adrian C. Leon)، بنیان ‌گذار Fusyona، در گفتگو با یو اس نیوز گفت:

برای افرادی که در خارج از کوبا به سر می برند، ارزهای دیجیتال فقط یک گزینه به حساب می ‌آیند. اما برای کوبایی‌ ها یک ضرورت است و می ‌تواند راه‌ حلی برای انزوای آنها در جامعه اقتصاد جهانی باشد.

سوبرینو خاطرنشان کرد که عدم اطمینان و ترس از اینکه دولت چگونه می تواند نسبت ارزهای دیجیتال و بازار نوظهور آنها واکنش نشان دهد، همچنان پابرجاست.. Fusyona در برزیل ثبت شده اما مذاکراتی را با مقامات بانک مرکزی کوبا آغاز کرده است تا بررسی کنند آیا این پلتفرم می تواند به تایید رسمی دولت برسد یا نه.

وی عنوان کرد: “ما نگران هستیم که دولت ما را محدود کند، فعالیت ما را ممنوع کند و بگوید که فعالیت ‌ما غیرقانونی است.”

بنا بر گزارش ها، بانک مرکزی کوبا در اوایل هفته جاری اعلام کرده بود که در حال بررسی مزایا و خطرات ارزهای دیجیتال است.

لازم به ذکر است که در ماه جولای نیز، آلخاندرو گیل فرناندز (Alejandro Gil Fernandez)، وزیر اقتصاد کوبا عنوان کرد که دولت برای بررسی میزان استفاده‌های بالقوه ارزهای دیجیتال در خصوص تراکنش‌های داخلی و بین المللی خود در حال مشورت با متخصصین می باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از