Image default
اخبار

مخالفت دولت آلمان با عرضه‌ی لیبرای فیس‌بوک‌ در اروپا!

دولت آلمان مخالفت خود را با صدور مجوز برای توسعه‌ی استیبل کوین لیبرا در اتحادیه‌ی اروپا اعلام کرده است. بر اساس گزارش مجله خبری هفتگی آلمانی اشپیگل، توماس هیلمن (Thomas Heilmann)، نماینده اتحادیه دموکرات مسیحی (CDU) که مسئولیت سیاست بلاک چین در این اتحادیه را به عهده دارد، مخالفت خود را با پروژه لیبرای فیس بوک اعلام کرد.

اجازه ندهید استیبل کوین های خصوصی وارد بازار شوند

هیلمن اظهار داشت که در ائتلاف بزرگ بر سر این موضوع توافق شده است که “اجازه ندهید استیبل کوین های خصوصی وارد بازار شوند.” وی در ادامه توضیح داد:

تاکنون اقتصاد با اقدامات انجام شده توسط بانک های مرکزی کار بزرگی در مقابله با بحران و تورم انجام داده است. هنگامی که یک ارائه دهنده‌ی ارز دیجیتال بر بازار مسلط شود، کار برای رقبا بسیار دشوار خواهد بود.

با این حال، این گزارش خاطرنشان می کند که دولت فدرال در استراتژی بلاک چین خود، توسعه ارز دیجیتال دولتی را پیش بینی می کند.

ارز دیجیتال عمومی اروپا

هیلمن اظهارات خود را در مورد ادعای برونو لو میر، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه مبنی بر اینکه اروپا باید ارز دیجیتال عمومی خود را در نظر بگیرد که می تواند ارز دیجیتال فیس بوک را به چالش بکشد، بیان کرد.

در جلسه وزرای دارایی اتحادیه اروپا در هلسینکی، لو مایر عنوان کرد که وی درباره پتانسیل ارز دیجیتال عمومی اروپا با همتایان خود در این قاره گفتگو خواهد کرد. وی همچنین ابراز نگرانی کرد که ارائه استیبل کوین لیبرا می تواند خطراتی را برای مصرف کنندگان ، ثبات مالی و حتی حاکمیت کشورهای اروپایی ایجاد کند.

پذیرش لیبرا در سوئیس

بر خلاف آلمان و فرانسه، مارک برنسون (Mark Branson)، مدیر نظارت بر بازار مالی سوئیس چندی پیش عنوان کرد که این آژانس برای همکاری بین المللی و نظارت بر نحوه‌ی قانون گذاری شبکه‌ی ارز دیجیتال فیس بوک آماده است.

برنسون تصریح کرد که فقط با هماهنگی و مشاوره بین المللی می توان شرایط لیبرا را مدیریت کرد.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments