Image default
اخبار

کسب بیش از ۳۰٫۰۰۰ هزار EOS با پرداخت تنها ۱۰۰۰ دلار توسط یک هکر!

یک هکر با پرداخت ۱۰۰۰ دلار ای‌او‌اس (EOS) توانست بیش از ۱۱۰ هزار دلار ارز دیجیتال EOS را از طریق یک حفره امنیتی در بازی EOSPlay به سرقت ببرد.

گفتنی است که یک اشکال در بازی EOSPlay به فرد مهاجم اجازه می دهد که با استفاده از پلتفرم EOS REX که یک سرویس مالی غیرمتمرکز بزرگ بوده و در ازای واحد پردازنده مرکزی (CPU) بیشتر در بلاک چین EOS، ارز دیجیتال EOS وام می ‌دهد، مبلغ ۳٫۰۰۰۰ EOS به سرقت ببرد.

براساس این گزارش، هکرها برای اطمینان از پر شدن بلاک از تراکنش های خود از REX استفاده کرده اند و این امر، به آنها امکان پیروزی مداوم در EOSPlay را داده است. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، طبق گفته وب سایت DeFi.Review، پلتفرم EOS REX، با یک اختلاف زیاد از سایر رقبا، بزرگ ترین پلتفرم مالی غیرمتمرکز است و در زمان نگارش این مقاله نیز، دارای ۳۳۱ میلیون EOS می باشد.

این گزارش به نقل از جرد مور (Jared Moore)، از کارآفرینان صنعت ارزهای دیجیتال عنوان می کند که این هکر برای شروع این حمله حدود ۳۰۰ EOS (1200 دلار) هزینه کرده بود، که شامل تعدادی تراکنش‌ ثانویه بود که نشان دهنده پیروزی هایی متوالی در برنامه غیر متمرکز (DApp) ای او اس (EOS) می باشد.

مدیر ارشد فنی شرکت Block.One: شبکه EOS تحت تأثیر قرار نمی گیرد

دنیل لاریمر (Daniel Larimer)، مدیر ارشد فنی شرکت توسعه ‌دهنده EOS یعنی Block.One، در توییتر خود نوشت که این هک بر روی شبکه تاثر نمی گذارد، بلکه باعث بار اضافی بر روی شبکه شده است، در نتیجه، هیچ پهنای باند اضافه‌ای در شبکه به ‌طور رایگان موجود نیست. وی عنوان کرد:

EOS به‌ درستی کار می‌کند. این درست مانند وقتی است که هکرها شبکه اتریوم یا بیت کوین را به وسیله تراکنش‌ های با کارمزد بالا سرریز می ‌کنند. شبکه در زمان حمله برای دارندگان توکن از کار نیفتاد و فقط باعث شد که پهنای باند اضافی رایگان برای استفاده در دسترس نباشد.

رشد ۸ درصدی EOS با وجود اخبار منفی پیرامون این ارز دیجیتال

در همین حال، برخی از کاربران از جمله خود مور اظهار داشتند که هک بلاک چین EOS را مسدود کرده و ادعا می کنند که این شبکه از طریق برنامه های غیرمتمرکز و کیف پول آن قابل استفاده نیست. یکی دیگر از کاربران EOS در مورد مشکلات این پردازنده گزارش داد و عنوان کرد که شبکه مورد حمله قرار گرفته است. یک کاربر دیگر نیز در ردیت خاطرنشان کرد که این شبکه علیرغم ادعاهایی مبنی بر توقف حمله EOS در عرض یک ساعت، اما بلاک چین EOS، با استناد به داده هایی از EOS Blocks.io همچنان فعال بوده است.

با وجود اخبار منفی پیرامون EOS، این ارز دیجیتال شاهد رشد چشمگیری بوده است. براساس داده های Coin360، قیمت این آلت کوین در طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۸٫۳ درصد افزایش یافته است. همچنین لازم به ذکر است که این کوین با افزایش چشمگیر در قیمت خود توانست، بیشترین میزان سود حاصل شده را در بین ۲۰ ارز دیجیتال برتر به خود اختصاص دهد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از