Image default
اخبار

خزانه‌ داری ایالات متحده: فن‌آوری‌های مالی ناسازگار پایدار نمی‌مانند!

سیگال مندلکر (Sigal Mandelker)، معاون وزیر خزانه ‌داری ایالات متحده آمریکا اظهار داشت که ارزهای دیجیتال می‌توانند به خط مقدمی در جنگ با تروریسم تبدیل شوند.

مطابق بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در وب سایت خزانه ‌داری ایالات متحده، مندلکر اظهارات خود را در طول نوزدهمین کنفرانس سالانه بین المللی ضد تروریسم بیان کرد.

همچنان سلطه پول نقد بر بازار حاکم است

مندلکر اعتراف کرد که بیشتر سازمان‌ های تروریستی همچنان به ابزار‌های سنتی تامین مالی تروریسم مانند پول نقد وابسته هستند. وی همچنین عنوان کرد، معتقد است که ارزهای دیجیتال می ‌توانند به ابزار بعدی تامین مالی ترورسیم تبدیل شوند. وی خاطرنشان کرد:

سازمان‌ های تروریستی و حامیان و طرفداران آنها به ‌طور مداوم به دنبال راه‌ های غیر قابل تشخیص و ردیابی برای جمع‌ آوری و انتقال دارایی ها هستند. در حالی که اکثر گروه ‌های تروریستی همچنان به سیستم مالی سنتی و انتقال دارایی ‌ها به صورت نقدی متکی هستند، بدون انجام اقدامات لازم، این امکان وجود دارد که ارزهای دیجیتال به ابزار بعدی تروریست ‌ها تبدیل شوند.

حماس نیز سعی در استفاده از بیت کوین داشته است

وی همچنین خاطرنشان کرد که سازمان حماس در ماه فوریه از طریق رسانه های اجتماعی خواستار ارسال کمک‌‌ های مالی از طریق بیت کوین (BTC) شد و ادعا می شود که تا ماه مارس، دو آدرس کیف ‌پول بیت کوینهر کدام حداقل ۵۰۰۰ دلار دریافت کرده اند. ماندلکر افزود:

وی گفت: “در حالی که ممکن است این مقدار، پول زیادی به نظر نرسد، بررسی ها نشان می دهد که حواله های ارسال شده‌ی مرتبط با تروریسم کمتر از ۶۰۰ دلار در هر تراکنش است. همانطور که می دانیم هزینه انجام یک حمله تروریستی می تواند بسیار کم باشد. اما هزینه های انسانی برای قربانیان همیشه فوق العاده زیاد است. ”
شبکه های غیر سازگار از بین می روند

به گفته ماندلکر، وی معتقد است که ارزهای دیجیتال، تحولاتی در حوزه نقل و انتقال دارایی هستند که به “انرژی و تخصص فوق العاده ای نیاز دارند.” با این وجود وی هشدار داد، در صورتی که سیستم نتواند از فعالیت‌ های مالی غیرقانونی حوزه‌ی ارزهای دیجیتال جلوگیری کند، هرگز نمی‌ توان با آنها سازگار شد. وی اظهار داشت اکنون زمان آن فرا رسیده است که از متخصصان تکنولوژی استفاده کنیم. ماندلکر افزود:

در غیاب تضمین‌های لازم برای محافظت از ایالات متحده آمریکا در مقابل تروریست‌ ها، سازمان ‌های تبهکاری و سایر کسانی که مردم را تهدید می کنند، این کشور برای از بین بردن شبکه‌ ها و تکنولوژی ‌های ناسازگار با سایر کشور‌های جهان همکاری خواهد کرد.

کنگره چندان مطمئن نیست

به نظر می رسد که اظهارات اخیر مندلکر با اظهارات پاتریک مک‌ هنری (Patrick McHenry)، نماینده‌ی کنگره آمریکا مغایرت دارد. مک ‌هنری معتقد است که که هرگونه تلاش برای متوقف کردن بیت کوین بیهوده است. وی عنوان کرد:

“دنیایی که ساتوشی ناکاموتو، نویسنده‌ی وایت‌ پیپربیت ‌کوین ترسیم کرده است و و دیگران در حال ساختن هستند، نیرویی غیرقابل توقف است.”

همانطور که کوین تلگراف در اوایل این هفته گزارش داد، مندلکر نیز اخیراً اظهار داشت که استیبل کوین لیبرای فیس بوک باید بالاترین استانداردهای مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم را رعایت کند.

نوشته های مرتبط

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 موضوعات نظر
0 پاسخ های موضوع
0 دنبال کننده ها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
موضوعات داغ
1 نویسندگان دیدگاه
فرض پور ماچیانی آخرین نویسنده های نظرات
  عضویت  
جدیدترین قدیمی تیرین بیشترین رای
اطلاع از
فرض پور ماچیانی
Guest
فرض پور ماچیانی

همیشه قدرت هش دستگاه رو با پیچیدگی فعلی مقایسه کنید