Image default
اخبار

سهم سگویت از تراکنش‌های بیت کوین به بیش از ۵۰ درصد افزایش یافت!

طبق آمار transactionsfee.info، میزان تراکنش های سگویت بیت کوین (BTC) با ثبت یک رکورد تاریخی به ۵۰٫۵ درصد کل تراکنش ‌های موجود رسید.

راه حل سگویت برای تراکنش های بیت کوین

سگویت یک به روزرسانی پیشنهادی برای بیت کوین کور است که با هدف محافظت از تغییرپذیری و کاهش کارمزد تراکنش‌ ها در شبکه بیت کوین به اجرا درآمد. در ابتدا، این به ‌روزرسانی با هدف حل تغییر پذیری تراکنش ها که یک نقطه ضعف شناخته شده در نرم افزار بیت کوین است، صورت گرفت. با این حال، سگویت طیف وسیعی از مزایای دیگری را نیز ارائه می دهد و در حال حاضر، کانون توجه آن از رفع مشکل تغییر پذیری به سوی حل مشکل مقیاس پذیری بیت کوین تغییر کرده است.

سایت operationfee.info در توضیح آمار ارائه‌ شده، خاطرنشان می کند که یک تراکنش بیت کوین می تواند چندین خروجی داشته باشد و بنابراین می تواند وجوه را به چندین گیرنده منتقل کند. تراکنش‌‌ های سگویت در این سایت، تراکنش‌ هایی در نظر گرفته شده‌ اند که حداقل یکی از خروجی‌ های آن به آدرس سگویت ختم شده باشد.

میزان پرداخت های سگویت بیت کوین. منبع: transactionfee.info

روندهای تاریخی تراکنش های بیت کوین

میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین در ماه آوریل در مقایسه با ماه مارس، به میزان ۲۰۰ درصد افزایش یافت. این در حالی است که در ماه آوریل و در صورتی که سهم تراکنش‌ های سگویت از کل تراکنش‌ ها به ۴۰ درصد رسیده بود و بلاک‌ ها از حد یک مگابایتی خود عبور کرده بودند، حجم تراکنش ‌های روی زنجیره‌ای (on-chain) بیت کوین ۴۳ درصد افزایش یافته و سبب پر شدن بیشتر بلاک ‌ها شد. گفتنی است که میانگین استفاده از سگویت در سال ۲۰۱۸ تنها ۲۶ درصد بود.

جیمسون لاپ (Jameson Lopp)، مدیر ارشد فناوری شرکت Casa در ماه فوریه گذشته و در حالی که حجم تراکنش‌ های بیت کوین به بالاترین حد خود از تاریخ ژانویه سال ۲۰۱۸ و ثبت رکورد قیمت ۲۰ هزار دلاری برای بیت کوین رسیده بود، عنوان کرد:

تقاضای تراکنش کمتر، بهبود الگوریتم ‌های تخمین کارمزد، پذیرش سگویت و دسته‌ بندی تراکنش‌ ها باعث شده است که از فضای بلاک به صورت بهینه تری استفاده شود و رقابت کمتری نیز برای دسترسی به این منبع کمیاب صورت گرفته است.

لازم به ذکر است که نسخه ۰٫۱۶٫۱ نرم‌ افزار بیت کوین کور در تابستان سال جاری منتشر شد. نسخه اصلی جدید شامل ویژگی های جدید، رفع اشکالات مختلف و بهبود عملکرد و همچنین ترجمه های به روز شده می باشد.

نوشته های مرتبط

7
دیدگاه بگذارید

avatar
7 موضوعات نظر
0 پاسخ های موضوع
0 دنبال کننده ها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
موضوعات داغ
7 نویسندگان دیدگاه
نفس علیزادهسادی درویششارودیمیکاییلمجتبی چلبی آخرین نویسنده های نظرات
  عضویت  
جدیدترین قدیمی تیرین بیشترین رای
اطلاع از
نفس علیزاده
Guest
نفس علیزاده

با لپ تاب میشه استخراج کرد؟

سادی درویش
Guest
سادی درویش

استخراجش به چه شکل است ؟ درآمد داره؟

شارودی
Guest
شارودی

سلام هر دستگاه چند واح ارز میده بهمون

میکاییل
Guest
میکاییل

سلام استاد
میخوام از این راه کسب و کار راه بندازم شدنیه؟

مجتبی چلبی
Guest
مجتبی چلبی

سلام و‌تشکر فراوان از تلاش بی پایان شما . من از طریق وب سایت شما با CryptoTab آشنا شدم حالا یه سوال دارم آیا امکان این هست که کسانی که عضو CryptoTab هستم همدیگر را ادد کنن که به مشکل گروهی با هم کار کنن ؟

جهرمی
Guest
جهرمی

سلام ممنون از مطالب خوبتون
کلی جامع بود

طهماسب
Guest
طهماسب

سلام لطفا یک فیلم آموزشی جامع درباره ترید در اکسچنج غیر متمرکز تهیه بفرمایید