Image default
اخبار بلاکچین

ورود تکنولوژی بلاک چین به سازمان غذا و دارو آمریکا

سازمان غذا و داروی ایالات متحده از برگزاری یک نشست عمومی با عنوان «دوران جدید امنیت غذایی هوشمند» خبر داد. بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی این سازمان، FDA از رایزنی های لازم با سهامداران بین المللی خود در خصوص طراحی موضوعات جدید در زمینه چالش های پیش روی سلامت عمومی و اجرایی سازی قانون مدرن سازی امنیت غذایی خبر داده است.
گفته می شود FDA قصد دارد سیستمی دیجیتال، قابل ردگیری و امن تر برای حمایت از مصرف کنندگان مواد غذایی راه اندازی کند.
در طرح های پیشنهادی مبتکرانه مطرح شده در این اجلاس، تکنولوژی های به روز همچون بلاک چین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء و همچنین سنسورهای توسعه دهنده سیستم های دیجیتالی بحث شده که گفته می شود مصرف کنندگان می توانند با استفاده از آنها، منابع تولیدی مواد غذایی را ردیابی کرده و اطلاعات مورد نیاز در خصوص این محصولات را از این طریق به دست آورند.
لازم به ذکر است، این ابتکار FDA نخستین بار در ماه آوریل سال جاری میلادی توسط دکتر شارپلس، معاون کمیسیون سیاست های تغذیه ای این سازمان مطرح شده است.
FDA در بیانیه خود تاکید کرده که استفاده از تکنولوژی های جدید می تواند تا حد زیادی، زمان لازم برای ردگیری منبع اصلی تولید مواد غذایی کمک کرده و مصرف کنندگان از این طریق، خطرات حاضر در این مسیر را تا حد زیادی شناسایی کرده و در خصوص آنها اطلاعات لازم را کسب نمایند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از