ترکیه از بلاک چین در مدیریت دولتی این کشور استفاده خواهد کرد

0 41

دولت ترکیه از طرح های جدید خود برای ایجاد زیر ساخت شبکه بلاک چن ملی در این کشور خبر داد که گفته می شود بر اساس تکنولوژی لجر توزیعی کار کرده و قرار است از آن در مدیریت دولتی این کشور استفاده شود.
وزارت صنایع و تکنولوژی ترکیه این طرح ها را در چشم انداز تعیین شده دولت این کشور برای سال 2023 رونمایی کرده است. در سند چشم انداز مذکور دولت ترکیه، بر راه اندازی و توسعه تکنولوژی بلاک چین و لجرهای توزیعی و به کار گیری آن در سیستم مدیریت دولتی این کشور تاکید شده است.
ترکیه در سند چشم انداز 2023 خود، طرح های مربوط به توسعه بلاک چین را با نام پروژه «استارت آپ ژنوم» معرفی کرده و با اشاره به به روند رو به توسعه روز افزون بلاک چین، سرعت رشد توسعه این تکنولوژی را 101.5 درصد در سطح جهانی اعلام کرده است.
بر اساس این طرح، ترکیه قرار است یک پلتفرم با منبع آزاد را در این کشور راه اندازی کرده و گفته می شود از آن در بسیاری از بخش های مدیریت دولتی مانند صدور مدارک دانشگاهی، ارائه خرمات دولتی به شهروندان استفاده خواهد شد.
در همین حال، وزارت صنایع و تکنولوژی ترکیه از برنامه خود برای همکاری با نهادهای رگولاتوری این کشور برای تدوین مقررات مربوط به استفاده از بلاک چین خبر داده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از