Image default
اخبار

کره‌ی شمالی به دنبال توسعه‌ی یک ارز دیجیتال!

بنا بر گزارش ها، کره شمالی در مراحل اولیه توسعه‌ی یک ارز دیجیتال مشابه بیت کوین (BTC) است.

پیونگ یانگ در تلاش برای فرار از تحریم هاست

براساس گزارش وایس نیوز، این پروژه برای کمک به جمهوری دموکراتیک خلق کره (DPRK) و به منظور جلوگیری از تحریم های بین المللی و یافتن راهی برای فرار “سیستم مالی جهانی تحت سلطه ایالات متحده” طراحی شده است.

الخاندور کائو دی بنوس (Alejandro Cao de Benos)، یکی از مسئولین پروژه‌ی ارز دیجیتال کره شمالی در صحبت‌های خود گفت که این ارز شبیه به بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال خواهد بود. دی بنوس که نماینده ویژه کمیته ارتباطات فرهنگی دولت کره شمالی نیز هست، افزود:

هنوز در مراحل ابتدایی ایجاد توکن‌ ها قرار داریم. در حال حاضر ما در مرحله‌ی بررسی بخش‌های مفید این فناوری هستیم تا بر روی آنها کار کنیم و فعلا برنامه‌ای برای دیجیتال سازی وون (واحد پول کره شمالی) نداریم.

بر اساس این گزارش، سفیر کره شمالی در سازمان ملل این خبر را تکذیب یا تایید نکرده است. یکی از سخنگوهای کره شمالی در سازمان ملل در واکنش به این خبر عنوان کرد: “من در جایگاهی نیستم که جواب شما را بدهم.”

کره شمالی ایالات متحده را به انتشار شایعات متهم می کند

همانطور که کوین تلگراف پیش از این گزارش داده بود، کمیته تحریم ‌های کره شمالی در شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که هکرهای کره شمالی به منظور سرقت بودجه برای تأمین برنامه سلاح های کشتار جمعی خود، اقدام به دزدیدن پول های بانک های خارجی و صرافی های ارزهای دیجیتال می کنند. این کمیته تخمین زده است که کره شمالی نزدیک به ۲ میلیارد دلار برای توسعه این برنامه ‌ها تخصیص داده است.

در پاسخ به چنین ادعایی، پیونگ یانگ عنوان کرد که آمریکا و سایر نیروهای متخاصم، به دنبال شایعه پراکنی در مورد اهداف و فعالیت های این کشور می باشند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از