اخبار

استخراج

تجارت

اخبار

نرخ هش بیت کوین، رکورد ۱۰۲ کوینتیلیون هش را پشت سر گذاشت!

نرخ هش سافت فورک

نرخ هش شبکه بیت کوین (BTC) برای اولین بار در تاریخ این ارز دیجیتال، رکورد ۱۰۲ کوینتیلیون هش را پشت سر گذاشته است.

بیت کوین صفر دیگری به نرخ هش اضافه می کند

بر اساس داده های منبع نظارتی Blockchain، نرخ هش که تابعی از میزان امنیت شبکه بیت کوین می ‌باشد به ۱۰۲٫۸ کوینتیلیون هش رسیده است.

نرخ هش شبکه بیت کوین. منبع: Blockchain

این دستاورد پس از ثبت رکوردهایی جدید در سال جاری به دست آمده است. این رکوردها طی چند مرحله و با گذشت چند ماه محقق شده اند.
نرخ هش به میزان توان محاسباتی مربوط به پردازش معاملات بیت کوین اشاره دارد. هرچه مقدار هش بیشتر باشد، رقابت بین ماینرها برای بدست آوردن پاداش بلاک نیز بیشتر است.

از ماه دسامبر سال ۲۰۱۸، نرخ هش از پایین ترین میزان خود که در حدود ۳۱ کوینتیلیون در ثانیه بوده، افزایش پیدا کرده و رشدی ۲۳۰ درصدی را شاهد بوده است.

طرفداران بیت کوین به دنبال افزایش قیمت

علیرغم کاهش تقریبی قیمت بیت کوین، رشد کنونی نرخ هش باعث برانگیختن صاحب نظران شده است.

همانطور که بسیاری از افراد عنوان کرده اند، روند صعودی جدید نرخ هش می‌ تواند نشانه ای برای افزایش قیمت آتی بیت کوین باشد. نرخ هش پس از ماه ها روند نزولی، در ماه ژانویه شروع به رشد کرد و پس از آن نیز در ماه آوریل شاهد افزایش قیمت نیز بودیم.

هودلونات (Hodlonaut) از لایتنینگ تورچ نیز در این باره اظهار داشت که این آمار بیانگر اعتماد موجود بین ماینرهاست. وی در ادامه پیش بینی کرد:

آخرین دوره تنظیم مجدد باعث افزایش قیمت ۱۰٫۳۸ درصدی شد. ما تقریبا در میانه مسیر دوره تنظیم مجدد هستیم و افزایش قیمت ۱۱٫۸۵ درصدی دیگری در پیش داریم.

سایر افراد نیز پیش بینی های خوش بینانه تری را ارئه داده اند. مکس کایزر یکی از حامیان برتری بیت کوین بر آلت کوین ها بارها و بارها بر نظر خود در خصوص افزایش شدید نرخ هش و قیمت بیت کوین در آینده ای نزدیک تاکید می‌کند.

لینک ثبت نام در سایت بایننس

قبلی «
بعدی »

۴ دیدگاه ها

  1. عالی بود مچکرمسلام.چرا واس ساخت کیف پول همش ارور میده..
    لطفا راهنمایی

  2. با توجه به اینکه تعداد بیت کوین محدود بود به ۲۱ میلیون گزارش شده است آیا بهتر نیست برای استخراج به سمت ارزهای دیجیتال دیگر رفت که احتمال استخراج آنها بیشتر خواهد بود؟

  3. خیلی عالی ممنون از شما با اطلاعات خوبتون

  4. سلام. ببخشید پشتوانه این ارز چیه من متوجه نمیشم اگه چک به کسی بدی تو حسابت باید پول باشه من اگه تولید کنم چطور میتونم به کسی بفروشم رو چه حسابی طرف مقابل میخره ازم چه ارزشی داره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.