نرخ هش بیت کوین، رکورد ۱۰۲ کوینتیلیون هش را پشت سر گذاشت!

4 64

نرخ هش شبکه بیت کوین (BTC) برای اولین بار در تاریخ این ارز دیجیتال، رکورد 102 کوینتیلیون هش را پشت سر گذاشته است.

بیت کوین صفر دیگری به نرخ هش اضافه می کند

بر اساس داده های منبع نظارتی Blockchain، نرخ هش که تابعی از میزان امنیت شبکه بیت کوین می ‌باشد به 102.8 کوینتیلیون هش رسیده است.

نرخ هش شبکه بیت کوین. منبع: Blockchain

این دستاورد پس از ثبت رکوردهایی جدید در سال جاری به دست آمده است. این رکوردها طی چند مرحله و با گذشت چند ماه محقق شده اند.
نرخ هش به میزان توان محاسباتی مربوط به پردازش معاملات بیت کوین اشاره دارد. هرچه مقدار هش بیشتر باشد، رقابت بین ماینرها برای بدست آوردن پاداش بلاک نیز بیشتر است.

از ماه دسامبر سال 2018، نرخ هش از پایین ترین میزان خود که در حدود 31 کوینتیلیون در ثانیه بوده، افزایش پیدا کرده و رشدی 230 درصدی را شاهد بوده است.

طرفداران بیت کوین به دنبال افزایش قیمت

علیرغم کاهش تقریبی قیمت بیت کوین، رشد کنونی نرخ هش باعث برانگیختن صاحب نظران شده است.

همانطور که بسیاری از افراد عنوان کرده اند، روند صعودی جدید نرخ هش می‌ تواند نشانه ای برای افزایش قیمت آتی بیت کوین باشد. نرخ هش پس از ماه ها روند نزولی، در ماه ژانویه شروع به رشد کرد و پس از آن نیز در ماه آوریل شاهد افزایش قیمت نیز بودیم.

هودلونات (Hodlonaut) از لایتنینگ تورچ نیز در این باره اظهار داشت که این آمار بیانگر اعتماد موجود بین ماینرهاست. وی در ادامه پیش بینی کرد:

آخرین دوره تنظیم مجدد باعث افزایش قیمت 10.38 درصدی شد. ما تقریبا در میانه مسیر دوره تنظیم مجدد هستیم و افزایش قیمت 11.85 درصدی دیگری در پیش داریم.

سایر افراد نیز پیش بینی های خوش بینانه تری را ارئه داده اند. مکس کایزر یکی از حامیان برتری بیت کوین بر آلت کوین ها بارها و بارها بر نظر خود در خصوص افزایش شدید نرخ هش و قیمت بیت کوین در آینده ای نزدیک تاکید می‌کند.

4
دیدگاه بگذارید

avatar
4 موضوعات نظر
0 پاسخ های موضوع
0 دنبال کننده ها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
موضوعات داغ
4 نویسندگان دیدگاه
ستایش عبدیسوسنمحمد علیصبری متین آخرین نویسنده های نظرات
  عضویت  
جدیدترین قدیمی تیرین بیشترین رای
اطلاع از
ستایش عبدی
Guest
ستایش عبدی

عالی بود مچکرمسلام.چرا واس ساخت کیف پول همش ارور میده..
لطفا راهنمایی

سوسن
Guest
سوسن

با توجه به اینکه تعداد بیت کوین محدود بود به ۲۱ میلیون گزارش شده است آیا بهتر نیست برای استخراج به سمت ارزهای دیجیتال دیگر رفت که احتمال استخراج آنها بیشتر خواهد بود؟

محمد علی
Guest
محمد علی

خیلی عالی ممنون از شما با اطلاعات خوبتون

صبری متین
Guest
صبری متین

سلام. ببخشید پشتوانه این ارز چیه من متوجه نمیشم اگه چک به کسی بدی تو حسابت باید پول باشه من اگه تولید کنم چطور میتونم به کسی بفروشم رو چه حسابی طرف مقابل میخره ازم چه ارزشی داره