قطع برق ۴۵ واحد استخراج ارزهای دیجیتال در یک کشور!

Aerial view over rooftops in Osh city, Kyrgyzstan
0 22

دولت قرقیزستان از قطع برق 45 واحد مایننیگ یا همان مزارع استخراج ارزهای دیجیتال به دلیل مصرف بالای برق در سه منطقه مختلف این کشور خبر داد.
بر اساس گزارش منتشر شده در خبرگزاری AKIpress قرقیزستان، «آیت محمد نظروف» از مسئولین بلند پایه قرقیزستان در پی وقوع این حادثه هشدار داد که عملیات ماینینگ ارزهای دیجیتال بر اساس قوانین داخلی این کشور تخلف محسوب می شود.
به گفته نظروف، 45 واحد ماینینگ کشف شده در مجموع حدود 136 مگا وات برق مصرف کرده اند که این میزان بیش از برق مصرفی کل سه منطقه یاد شده در این کشور است.
لازم به ذکر است کشور قرقیزستان به دلیل بهره مندی از برق بسیار ارزان قیمت، از جمله بستر های شکل گرفته مناسب برای انجام عملیات ماینینگ در آسیا محسوب می شود.
وزارت اقتصاد قرقیزستان در ماه آگوست از تقدیم لایحه ای در خصوص ارائه برنامه ای جامع برای وضع مالیات بر ماینینگ ارزهای دیجیتال به پارلمان این کشور خبر داد. دولت این کشور معتقد است این کار می تواند تا حد چشمگیری به افزایش درآمد ملی قرقیزستان کمک کند.
استفاده از ارزهای دیجیتال از سال 2014 به طور رسمی در این کشور ممنوع اعلام شده و همچنین استفاده از بیت کوین و یا سایر این دسته از ارزها به عنوان وجه پرداخت نیز خلاف مقررات ملی این کشور محسوب می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از