Image default
اخبار بیت کوین

“BTC” در گوگل محبوب تر از “بیت کوین” است!

ترندهای سِرچ موتور جستجوی چینی بایدو در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد که علاقه چینی‌ها به بیت کوین تا حد زیادی به اخبار تغییرات قیمت این ارز دیجیتال بستگی دارد. این در حالی است که براساس داده های Google Trends، عبارت BTC نسبت به bitcoin در جستجوهای گوگل محبوبیت بیشتری یافته است.

علاقه‌ی چینی ها به بیت کوین از اخبار سرچشمه می گیرد

الکس کروگر، از تحلیلگران و معامله‌گران مطرح بازار، در توییتر خود عنوان کرد همانطور که توسط جستجوهای بایدو نشان داده شده است، توجهات نسبت به بیت کوین در چین با توجه به اخبار تغییرات شدید قیمت آن صورت گرفته است:

توجه چینی‌ها به بیت کوین در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است.

نمودار زیر از کروگر نشان داد که رشد توجهات به بیت کوین پس از دروغ آوریل امسال را مشاهده کرد. قله‌ های دیگر نمودار رسیدن بیت کوین به قیمت ۱۳٫۸۰۰ در ماه ژوئن و انتشار اخبار در خصوص ETF دروغین VanEck برای بیت کوین را نشان می‌ دهند.

به طور متوسط، علاقه چینی ها به بیت کوین در سال ۲۰۱۹ رو به افزایش است. در ماه ژوئن، بیت کوینیست گزارش داد که در میان افزایش کنترل سرمایه‌ها و جنگ تجاری با ایالات متحده ، علاقه به بیت کوین در چین رو به رشد است.

در سطح جهانی، داده های Google Trends نشان دهنده‌ی کاهش علاقه به بیت کوین از زمان رسیدن به بالاترین قیمت در  در آخرین هفته ژوئن ۲۰۱۹ می باشد.

این دوره، همان زمانی است که برترین ارز دیجیتال دنیا توانست به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۹ برسد.

مقایسه ترندهای گوگل و اطلاعات بایدو نیز حقیقتی تقریباً مشابه را نشان می دهد. نمودار Google Trends همچنین در اوایل ماه آوریل، اواسط می و اواخر جولای ظهور قله‌ها را نشان می دهد، دوره هایی که همزمان با افزایش قیمت بیت کوین بوده است.

در چند هفته گذشته، عملکرد قیمت بیت کوین با نوسانات پیاپی زیر ۱۰،۰۰۰ دلار سقوط کرده و بلافاصله  به سطح مقاومت ۱۰۳۰۰ دلار رسیده است.

محبوبیت ۷ برابری BTC نسبت به بیت کوین

در حال حاضر عبارت BTC در جستجوهای گوگل از bitcoin محبوب تر است. با بررسی نتایج جستجوها در گوگل، نشان می دهد که در ماه آگوست، علاقه زیادی نسبت به BTC در مقایسه با بیت کوین وجود داشته است.

با وجود کاهش قابل توجه از ماه سپتامبر، محبوبیت BTC در جستجوهای گوگل نسبت به واژه بیت کوین هنوز بیش از ۸۶ درصد می باشد.

حال این مسئله چرا اهمیت دارد؟ با توجه به این حقیقت که BTC، نام معمول در خصوص معاملات بیت کوین است، ممکن است که برخی از معامله گران با پیش بینی علاقه به BTC سعی در دستکاری بازار داشته باشند.

ربات‌های معامله‌گر بر اساس الگوهای الگوریتمی استخراج داده‌ها در خصوص جستجوی BTC و قیمت این ارز، وارد موقعیت‌های مبادلاتی و روندهای اجرای معاملات می‌ شوند و همین مسئله می ‌تواند به صورت غلط‌ اندازی جهشی بزرگ در میزان علاقه نسبت به بیت کوین را نشان دهد.

Trijo New ، یکی از رسانه حوزه‌ی ارزهای دیجیتال در سوئدیبرای اولین بار گزارشی در این باره منتشر کرد و نشان داد که این کار در رومانی آغاز شده است.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از