Image default
اخبار استخراج

سیبری، مکانی جذاب برای ماینرهای ارزهای دیجیتال!

در سیبری، برق ارزان، آب و هوای سرد و زیرساخت های صنعتی متروکه‌ی شوروی، منطقه ایرکوتسک را به مکانی جذاب برای کاشفان و ماینرهای ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است.

گفتنی است که یکی از بزرگ ترین نیروگاه های آبی روسیه در شهر برتسک قرار دارد و مزارع رو به رشد این منطقه از سد بزرگ و ژنراتور بزرگ برق موجود در آن تغذیه می کنند. همچنین، برق ارزان قیمت این منطقه باعث جذب ماینرها از همه نقاط جهان شده است و این منطقه را به یک مرکز بین المللی برای استخراج ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است.

علاوه بر برق ارزان، آب و هوای این منطقه نیز برای ماینرها مطلوب است: میانگین دمای سالانه در برتسک ۲۸ درجه سلسیوس یا ۸۲٫۴ درجه فارنهایت است. فصل گرم (به معنای حاکم نبودن یخبندان در این منطقه) چهار یا پنج ماه در سال طول می کشید و بقیه سال، یخبندان عمیقی بر آنجا حاکم است.

یکی دیگر از مزایای این منطقه، ساختمان های خالی بسیاری است که از زمان اتحادیه جماهیر شوروی باقی مانده است که در حال حاضر، برخی از این ساختمان ها، با برقی که دارند به مکان مناسبی برای استخراج ارزهای دیجیتال تبدیل شده اند. در این مناطق دور افتاده، ماینرها می توانند بدون ایجاد مزاحمت برای همسایگان خود، نیروگاه برق منطقه را در اختیار داشته باشند.

سه کمپانی Bitriver ،Cryptoreactor و Minery بزرگ ترین بازیگران سیبری هستند. این سه شرکت هتل‌ هایی را برای اقامت استخراج کنندگان فراهم کرده‌ اند و همچنین تیم‌ هایی را به منظور نصب تجهیزات مورد نیاز استخراج کنندگان دارند و نیروی امنیتی نیز کرایه می دهند!

شرکت Bitriver بیش از ۱۰۰ مگاوات برق مصرف می‌کند. این رقم برای Cryptoreactor بیش از ۴۰ مگاوات و برای شرکت Minery چیزی در حدود ۳۰ مگا وات است. در این شهر روس ها میزبان سرمایه گذارانی از کشورهای ژاپن، کره، برزیل، هند، اسپانیا، چین و بسیاری نقاط دیگر هستند.

ایلیا برومن (Ilya Bruman)، مدیرعامل شرکت Minery عنوان کرد، به عنوان مثال، در یکی از دو مزرعه استخراج شرکت Minery، حدود ۲۶ کانتینر بزرگ حمل و نقل ASIC وجود دارد که متعلق به ماینرهای ایالات متحده، روسیه، کره، هند، ژاپن و اسپانیا می باشد.

همچنین،  دیمیتری اوزرسکی (Dmitry Ozersky)، مدیرعامل Eletro.Farm ، یک شرکت استخراج که در حال ساخت یک مکان بزرگ در قزاقستان است، معتقد است که مزارع استخراج بیت کوین در سراسر روسیه اکنون دارای ظرفیت مشترک ۶۰۰ مگاوات برق هستند و تقریباً ۱۰ درصد از کل ۷ گیگاوات قدرت پشتیبانی از شبکه بیت کوین را در سراسر جهان تشکیل می دهند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از