اخبار

استخراج

تجارت

اخبار

طرح دعوی حقوقی علیه تتر مبنی بر دستکاری بازار!

تتر

تتر یک بیانیه مطبوعاتی را در وب سایت خود منتشر کرد مبنی بر این که تتر در انتظار شکایت هایی بر اساس تحقیقاتی است که آن را “نالایق و مزدور” می‌خوانند. “تتر نزدیک به شش ماه است که توسط دادستان کل نیویورک تحت بازرسی است. این شرکت و شرکت بیتفینکس تا تاریخ ۱۴ اکتبر فرصت داردند تا اسناد مربوطه را به دادستان کل نیویورک تحویل دهند.

جهش های عظیم و همبستگی های عجیب و غریب

تتر طی چند سال گذشته مورد بررسی دقیق قرار گرفته است، زیرا همچنان به چاپ صدها میلیون توکن دیجیتال با پشتوانه دلار خود ادامه می دهد. تنها در دو سال گذشته، موجودی در حال گردش USDT تقریباً ده برابر افزایش یافته است و از ۴۵۰ میلیون دلار به ۴٫۱ میلیارد دلار رسیده است.

مطالعه ای که توسط دانشگاه تگزاس در ماه ژوئن سال گذشته منتشر شد، مدعی شده بود که قیمت بیت کوین تا حد زیادی تحت تاثیر صدور توکن های جدید USDT قرار دارد. اخیرا تحقیقات انجام شده توسط TokenAnalyst.io نشان می دد که که وقتی تتر صادر می ‌شود، قیمت بیت کوین نیز در آن زمان تا ۷۰ درصد افزایش می ‌یابد.

تتر ادعا می کند، الگوی تجاری آنها دریافت پول از سرمایه گذاران سازمانی، صدور تعداد توکن ها معادل با پول دریافت شده و ارائه توکن ها به مشتریان می‌باشد. با این حال، تتر در شرایط استفاده از خدمات خود صراحتا مشخص کرده است که USDT را با دلار بازپرداخت نمی‌ کنند.

انجام بازرسی و  تحقیقات از تتر

ماه آوریل گذشته، دادستان کل ایالت نیویورک بازرسی هایی از تتر و شرکت مادر آن، آی‌فینکس (iFinex) که مالک صرافی محبوب بیتفینکس نیز می ‌باشد را آغاز کرد. این بازرسی ها مخفی کردن وجوه از دست رفته و ترکیب سرمایه های مشتریان و سرمایه های شرکتی متمرکز بوده است.

هم‌چنین در همان ماه آوریل، وکلای تتر عنوان کردند که تنها ۷۴ درصد USDT با ذخایر موجود پشتیبانی می ‌شود. شرکت تتر برای هر USDT در گردش، فقط ۰٫۷۴ دلار پشتوانه دارد.

گفتنی است که تتر هنوز هیچ نوع سندی را به دفتر دادستان کل نیویورک ارائه نکرده است. مهمتر از آن، تتر بعد از سال ها فعالیت و علیرغم وعده های عمومی بیشماری که داده است، هنوز نتوانسته حسابرسی امور مالی خود را تحویل دهند.

لینک ثبت نام در سایت بایننس

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.