افزایش ۷۴ درصدی سرمایه گذاری شهروندان بریتانیا در صنعت ارزهای دیجیتال

0 66

نهاد ناظر بر امور مالی بریتانیا (FCA) از افزایش 74 درصدی سرمایه گذاری در این کشور بر روی ارزهای دیجیتال و بخش های وابسته این صنعت در سال جاری میلادی خبر داد.
بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی این نهاد، تعداد شاخه های قابل سرمایه گذاری در صنعت ارزهای دیجیتال نیز از 50 مورد در سال 2018 به 87 مورد در سال 2019 افزایش یافته است.
نشریه فایننشیال تریبیون انگلیس با انتشار این گزارش، اعلام کرده که این سرمایه گذاری ها در دو بخش شاخه های سرمایه پذیر صنعت ارزهای دیجیتال و همچنین شاخه های فعال در تامین امنیت این دسته از ارزها انجام شده است.
«دیوید هفرون»، از پژوهشگران فعال در FCA نیز طی سخنانی، با اشاره به استقبال روز افزون عمومی از صنعت ارزهای دیجیتال، خواستار وضع قوانین مدون و جامع در بخش بازار این صنعت شد.
وی گفت: برای قانونی سازی فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتال، آمار فعلی ارائه شده، نقشی مشوق ایفا کرده و باعث بیرون راندن بازیگران بد از این میدان خواهد شد.
FCA همچنین در مارس سال 2019 میلادی، با انتشار گزارشی مشابه در خصوص آسیب های وارد آمده بر پیکر سرمایه گذاری های دیجیتال در سال 2018 که عمدتا ناشی از مواردی همچون کلاهبرداری، سرقت و یا پولشویی می شود را رقمی حدود 34 میلیون دلار برآورد کرده بود. با این حال، به دلیل افزایش میزان امنیت پلتفرم های مبادلات ارزی دیجیتال و دیگر سیستم های مورد استفاده در صنعت ارزهای دیجیتال، گفته می شود میزان آسیب رساندن افزارهای کلاهبرداری در سال 2019، کاهشی چشمگیر داشته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از