Image default
اخبار

ویس: کاردانو از EOS برتر است!

در سال ۲۰۱۷، هنگامی که پروژه های جدید و مهیج ارز دیجیتال اجرایی می شدند، یک اتفاق جدید می توانست تفاوت بزرگی ایجاد کند. برخی این کار را نوعی دستکاری بازار می دانستند و تا حدودی هم حق داشتند؛ دلیل آن بود که یک پامپ مصنوعی قیمت، باعث تورم می شد که در نهایت باعث دامپ قیمت ها می شد. اما امروز همه چیز فرق دارد.

ویس: کاردانو از EOS سبقت گرفته است

اکانت Weiss Crypto Ratings در توئیتی عنوان کرده است که باعث پامپ قیمت ارز دیجیتال کاردانو شده است. در این توئیت به جز وعده ارائه جزئیات بیشتر، از نحوه رخداد این اتفاق صحبتی به میان نیامده است:

به وضوح مشخص است که کاردانو از EOS برتر است. با وجود این مسئله که EOS زودتر در بازار عرضه شده، اما مشخص است که کاردانو برتری بیشتری نسبت به آن دارد. جزئیات بیشتر در این مورد در توئیت های بعدی ارائه خواهد شد.

طبیعتا بحث میان طرفداران پروژه های بلاک چین رقیب، بسیار گرم و پرشور است. برخی از واکنش های مربوط به این توئیت، اکانت وایس را به دلیل پست چنین ادعای بدون پشتیبانی، بی اعتبار دانسته اند:

نکته ی اول و آخر این است که این پست، چیزی جز کاهش اعتبار وایس نیست. آنها به شما مبلغ بیشتری پرداخت می کنند تا بازار گرمی برایشان ایجاد کنید. بنابراین خودتان این وایت پیپر و محصول اصلی را مقایسه کنید؟ هیچ پایه ای برای این ادعاها وجود ندارد.

از نظر فناوری، کاردانو یک قرارداد هوشمند لایه باز و پلتفرم dApp است که خود را نسل سوم می نامد. لایه اول، یک لایه تسویه حساب است که وظیفه اجرای تراکنش های این ارز دیجیتال را با استفاده از توکن اصلی ADA برعهده دارد و لایه دوم، محاسبات قراردادهای هوشمند را عهده دار است. این پلتفرم، از یک مدولار اختصاصی الگوریتم اجماع اثبات سهام معروف به اوروبوروس (Ouroboros) استفاده می کند.

کاردانو هنوز هم در روزهای اولیه خود را به سر می برد و هیچ یک از کاربردهای dApp را که EOS ، اتریوم یا ترون از آن بهره می برند، کسب نکرده است. با این حال، دلیل این اتفاق در توییت دوم این اکانت، که به اسنپ شات اخیر تست نت شلی اشاره می کند، روشن شده است:

کاردانو اولین اسنپ شات و بررسی تعادل تست نت شلی خود را به پایان رسانده است. آخرین مرحله استیکینگ، سرمایه گذاران را قادر می سازد تا برای اولین بار توسط توکن ADA کاردانو خود پاداش کسب کنند.

چارلز هوسکینسون (Charles Hoskinson)، رئیس IOHK، اخیرا با ارائه جزئیاتی در ویدئویی توضیح می دهد که چگونه کاردانو در مسیر عدم تمرکز قرار دارد. به گفته این پورتال رسمی، شلی یک محیط آزمایشی است که در آن کاربران و توسعه دهندگان توکن ADA می توانند در استخرهای سهام آزمایشاتی را انجام دهند و به ساخت مجموعه ای از استخرها در کاردانو کمک کنند.

کاردانو تنها پلتفرمی نیست که امکان کسب پاداش استیکینگ را ارائه می دهد. هفته گذشته صرافی کوین بیس با ارائه پاداش برای توکن XTZ ذخیره شده در این صرافی، امکان استیکینگ تزوس را فراهم کرده است. اتریوم همچنین در تلاش است تا به الگوی اجماع اثبات سهام تغییر یابد، اما با توجه به اندازه و پیچیدگی شبکه، احتمالا این انتقال نسبت به شبکه هایی که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند، زمان برتر خواهد بود.

لازم به ذکر است که در زمان نگارش این مقاله، هنوزهم هیچ واکنش قیمتی در این توکن مشاهده نمی شود، زیرا توکن ADA کاردانو در نمودار ارزش بازار همچنان رو به کاهش است.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments