Image default
اخبار

چانگ ‌پنگ ژائو: تائید بلاک چین توسط رئیس جمهور چین باعث پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال خواهد شد!

چانگ ‌پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، بنیان گذار و مدیرعامل صرافی بایننس اعلام کرده است که تائید بلاک چین توسط رئیس جمهور چین باعث پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال خواهد شد.

ژائو که بیشتر تحت عنوان CZ شناخته می شود، در مصاحبه‌ ای با Bloomberg Markets دیدگاه خود را در مورد تأثیر جهانی احتمال مداخله اخیر شی جینپینگ (Xi Jingping)، رئیس جمهور چین ارائه داد.

ما شاهد یک رقابت خواهیم بود

همانطور که گزارش شد، شی جینپینگ در ماه اکتبر خواستار تسریع چین در پذیرش فناوری های بلاک چین به منظور ایجاد نوآوری و تحولات صنعتی شد.

ژائو با تأکید بر پیامدهای احتمالی صحبت ‌های رئیس جمهور چین، به عنوان دومین اقتصاد بزرگ دنیا در خصوص فناوری بلاک چین گفت:

فوق العاده مثبت است. چین در حوزه فناوری پیشگام است، بنابراین چین سرمایه گذاری بسیار زیادی در فناوری بلاک چین و همچنین آموزش در این حوزه خواهد کرد. با توجه به اقداماتی که چین تاکنون انجام داده است، سایر کشورهای جهان نیز چاره ای جز پیروی یا پیشروی از این کشور نخواهد داشت. اما صادقانه باید عنوان کرد که پیشروی از چین اقدامی بسیار سخت است.

وی با اشاره به تلاش ‌های چین برای انحصاری کردن فناوری گفت: من فکر می کنم که شاهد یک رقابت در این زمینه خواهیم بود. ژائو در ادامه تاثیرات موضع مثبت چین نسبت به بلاک چین را گسترده تر دانست و با اشاره به فناوری بلاک چین به عنوان زیرساخت سایر نوآوری ‌ها اظهار داشت:

شما نمی توانید فقط در مورد بلاک چین اطلاعاتی کسب کنید، بدون اینکه درمورد ارزهای دیجیتال چیزی بدانید. بنابراین فکر می کنم افراد بیشتری بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال را درک می کنند. به همین دلیل، ما شاهد پذیرش بسیار گسترده نسبت به این ارزهای دیجیتال خواهیم بود.

وقتی در خصوص استراتژی بایننس در خصوص چین سوال شد، ژائو با احتیاط به این سوال پاسخ داد. می‌توان گفت این مسئله ناشی از اعمال محدودیت‌ های چین نسبت به صرافی های ارزهای دیجیتال است که در سپتامبر سال گذشته صرافی بایننس را مجبور کرد تا از چین خارج شود و به مالت منتقل گردد. وی عنوان کرد:

ما شدیدا از توصیه ‌ها پیروی می ‌کنیم و به تبلیغ فناوری بلاک چین می ‌پردازیم. از طرف دیگر ما به دنبال چندین طرح جدید در این زمینه هستیم و در هر جایی که بتوانیم کمک می کنیم.

در سپتامبر سال ۲۰۱۸، بایننس اولین سرمایه‌ گذاری استراتژیک خود در چین راپس از خروج از آن کشور انجام داد و با سرمایه‌ گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری، با یک نشریه حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال در پکن همکاری کرد.

در اوایل ماه جاری نیز بایننس پلتفرم مبادلات همتا به همتای خود را برای بیت کوین، اتر و تتر در برابر یوان چین عرضه کرد. همانطور که بلومبرگ نیز در این مصاحبه عنوان کرد، صرافی بایننس در معاملات فرابورسی بسیاری در حوزه ارزهای دیجیتال در چین دخیل بوده است که سودهای هنگفتی را نیز از این طریق کسب کرده است.

بر خلاف سایر بزرگان عرصه ارزهای دیجیتال، چانگ‌ پنگ ژائو در سخنرانی خود در کنفرانس بلاک شو (BlockShow) اعلام کرد که ارز دیجیتال بانک مرکزی چین مبتنی بر فناوری بلاک چین خواهد بود.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments