Image default
اخبار

FCA، نظارت بر قوانین مبارزه با پولشویی و قوانین مقابله با تامین مالی تروریسم را در زمینه ارزهای دیجیتال عهدار شد!

گزارشات منتشر شده حاکی از آن است که مرجع راهبرد امور مالی انگلیس (FCA)، در زمینه قوانین مبارزه با پولشویی و همچنین قوانین مقابله با تامین مالی تروریسم بر فعالیت شرکت‌ های فعال در زمینه ارزهای دیجیتال نظارت خواهد کرد.

طبق بیانیه رسمی منتشر شده، FCA بر فعالیت مشاغل ثبت شده در انگلستان که به حوزه دارایی ‌های دیجیتال مربوط می ‌شوند، نظارت خواهد کرد تا مطمئن شود که عملکرد آنها مطابق با مقررات و الزامات مربوطه است.

لیست الزامات مربوط به مشاغل مرتبط با ارزهای دیجیتال

در ادامه این بیانیه، FCA لیستی از ملزومات مربوط به مشاغل مرتبط با ارزهای دیجیتال آورده شده است که شامل شناسایی و ارزیابی خطرات مربوط به پولشویی و تامین مالی تروریسم، تلاش برای هدایت مشتری و تدوین سیاست ‌ها برای از بین بردن خطرات مربوط به پولشویی و تامین مالی تروریسم می باشد.

در این اطلاعیه آمده است: ما به صورت فعال بر پذیرش قوانین توسط این شرکت ‌ها نظارت خواهیم کرد و هر گاه شرکت‌ ها نسبت به تامین استانداردهای موجود کوتاهی کنند و یا برای تمامیت بازار مشکلی ایجاد کنند، اقدامات سریعی انجام خواهیم داد.

در ماه جولای سال ۲۰۱۸FCA هشدار داده بود که فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال برای کاربرانی که درباره این حوزه اطلاعات خاصی ندارند، خطرات بزرگی را ایجاد می کند و توصیه کرد محصولاتی مانند مشتقات ارزهای دیجیتال یا دارایی های دیجیتالی که به صرافی ‌های این حوزه مربوط می ‌شوند، برای سرمایه ‌گذاران خرد مناسب نیستند.

ارزهای دیجیتال
ارز دیجیتال، بیت کوین

اگرچه FCA هنوز هم در نظر دارد فعالیت سرمایه ‌گذاران خرد در حوزه مشتقات ارزهای دیجیتال را محدود کند، اما تابستان سال گذشته به این نتیجه رسید که بیشتر ارزهای دیجیتال، توکن ‌هایی برای مبادله هستند که اکثراً غیرمتمرکز هستند و در درجه اول به عنوان وسیله ‌ای برای مبادله استفاده می ‌شوند.

در آن زمان، این نهاد قانون‌ گذار تأکید کرد که چنین ارزهایی در محدوده نظارتی FCA قرار نمی‌ گیرند و خارج از حدود صلاحیتی آن هستند. در اواخر ماه نوامبر سال گذشته، پیرز ریدیارد (Piers Ridyard) مدیر عامل دفتر کل ثبت اطلاعات غیرمتمرکز «رادیکس» (Radix) به کوین تلگراف گفت که مقامات انگلیس نسبتاً به نوآوری‌های مربوط به حوزه ارزهای دیجیتال دید بازتری دارند. وی خاطرنشان کرد:

FCA سال هاست که در زمینه دیدگاه های خود در مورد ارزهای دیجیتال پیشرفت کرده است. از جمله نظارت و صدور اجازه آزمایشات این فناوری در محیط های آزمایشی، قبل از اینکه نیازی به صدور مجوزهای نظارتی نهایی باشد. بریتانیا عموماً خود را رهبر فین‌ تک می داند و FCA نیز خود را موظف می داند که جلوی پیشرفت‌ های فناورانه را نگیرد.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments