Image default
اخبار

کاهش ۴۰ درصدی بیت کوین SV با اعتراف وکلای کریگ رایت مبنی بر اینکه وی هیچ کلید خصوصی ندارد!

گزارشات منتشر شده حاکی از آن است که آلت کوین بحث برانگیز بیت کوین اس‌ وی پس از اینکه حامی اصلی آن نتوانست اثبات کند که به ۹ میلیارد دلار بیت کوین دسترسی دارد، در مدت یک شب با کاهش  ۱۷ درصدی روبرو شد.

داده های Coin360 و Cointelegraph Markets نشان می دهند که سرمایه ‌گذاران بیت کوین اس ‌وی که در هفته اخیر و بعد از افشاگری ‌های تازه ای که در پرونده کریگ رایت اتفاق افتاد، سودهای بزرگی به دست آورده بودند، ۲۴ ساعت دشواری را پشت سر گذاشته ‌اند.

مدارک رایت “شامل کلیدهای بیت کوین نبود”

پس از آنکه رایت قول داده بود ثابت کند کلیدهای خصوصی بیت کوین‌های منسوب به ساتوشی ناکاموتا را در اختیار دارد، بیت کوین اس وی که یکی از هاردفورک‌های بیت کوین است و رایت ادعا می‌کند بیت کوینِ اصلی است، به اوج قیمت های خود یعنی ۴۳۶ دلار رسید.

اما در این جریان، رایت ناامید شد. بنابه ادعای وکیل کریگ رایت، کد حاوی کلید خصوصی که از آن با عنوان «قاصد» یاد می ‌شود، و قرار بود هویت او را به عنوان مالک میلیون‌ها دلار بیت کوین اثبات کند، به هیچ وجه حاوی اطلاعاتی در مورد کلیدهای خصوصی نیست.

آندرس ریورو (Andres Rivero) در این باره به خبرگزاری cryptocurrency Decrypt عنوان کرد: فایلی که دریافت کرده است کلیدهای خصوصی را شامل نمی شود.

نمودار قیمت ۷ روزه بیت کوین SV. منبع: Coin360

حتی قبل از انتشار عمومی این خبر، افت قیمت بیت کوین اس ‌وی شروع به کاهش کرد و در زمان نگارش این مطلب به ۲۶۶ دلار رسیده است که قیمت آن ۴۰ درصد کمتر از اوج قیمت آن در ۱۵ ژانویه می باشد.

در حالی که قیمت بیت کوین در روزها و هفته‌های اخیر در سطوح بالاتری معامله می شده است، اما شانس بیت کوین اس‌وی به صورت تفکیک ناپذیری با پیشرفت ‌های کریگ رایت گره خورده است.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داده است، این حوادث باعث ایجاد طنز و به سخره گرفتن رایت در شبکه‌های اجتماعی شده است. بیت کوین اس‌ وی حالا موقعیت خود را به عنوان چهارمین ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار که به طور موقت کسب کرده بود، از دست داده است. هاردفورک دیگر بیت کوین، یعنی بیت کوین کش، جای بیت کوین اس ‌وی را در رتبه چهارم گرفته است.

در میان ۲۰ ارز دیجیتال برتر، فقط عملکرد دش از نظر میزان ضرر و زیان وارد شده با بیت کوین اس‌وی مطابقت داشته است. این ارز دیجیتال پس از رشد خوبی که در اوایل ژانویه داشت، ۱۵ درصد کاهش یافته است.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments