Image default
اخبار

۳۶ درصد از شرکت‌های کوچک و متوسط آمریکایی، پرداخت ارزهای دیجیتال را مورد پذیرش قرار می‌دهند!

براساس یک نظرسنجی انجام شده توسط یک شرکت بیمه‌ آمریکایی به نام هارتفورد استیم بویلر (Hartford Steam Boiler) که شرکت تابعه‌ مونیج آراِی (Munich Re) محسوب می‌شود،  حدود یک سوم شرکت ‌های کوچک و متوسط آمریکایی (SMEs) ارزهای دیجیتال را به عنوان روش پرداخت برای کالا و خدمات مورد پذیرش قرار می‌ گیرند.

نظرسنجی HSB نشان داد که احتمال پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان روش پرداخت توسط شرکت‌های کوچک و متوسط دو برابر بیشتر است. به طور ویژه، طول عمر ۴۷ درصد از مشاغل که ارزهای دیجیتال را پذیرش می کنند، در مقایسه با ۲۱ درصد از شرکت های با طول عمر بالاتر از ۲۰ سال، حدود ۵ سال یا کمتر بوده است.

به طور کلی، نظرسنجی انجام شده توسط زوگبی آنالیتیکس (Zogby Analytics) نشان داد که ۳۶ درصد از شرکت های کوچک و متوسط ارزهای دیجیتال را می پذیرند و ۵۹ درصد از این شرکت ها قبلاً از ارزهای دیجیتال برای مصارف خاص خود استفاده کرده بودند.

ارزهای دیجیتال

تیموتی زیلمن (Timothy Zeilman)، معاون شرکتHSB ، عنوان کرد که مشاغلی از مزایایی ارزهای دیجیتال بهره مند می شوند، با پرداخت های سریعتر و کارمزدهای کمتر روبرو هستند. اگرچه، خطرات زیادی نیز در این زمینه وجود دارد، خصوصاً از نظر کلاهبرداری سایبری و حملات رایانه ای. HSB در مورد این موضوع به روز است زیرا بیمه و خدمات سایبری را ارائه می دهد. این مقام اجرایی در ادامه خاطرنشان کرد:

مجرمان فضای سایبری در جستجوی منابع مالی هستند و کلاهبرداری می تواند یک مشکل جدی باشد.  تعددی از صرافی های ارزهای دیجیتال مورد هدف حملات هکر‌ها قرارگرفته‌ اند و یا به طرح کلاهبرداری تبدیل شده ‌اند و در نتیجه میلیون‌ها دلار از دسترس مالکان خارج شده است. کسب و کارهای نوپا به ویژه دسته‌ای از کسب و کارها که اخیرا فعالیتشان را آغاز کرده‌اند قادر به تقلب نیستند.

به گفته زیلمن، مجرمان فضای سایبری برای حمله به کسب و کارهای کوچک از از طرح های مختلفی مانند حملات کامپیوتری، آلوده کردن کامپیوتر‌ها به بدافزار و حملات فیشینگ استفاده می ‌کنند.

ارز دیجیتال

با توجه به اینکه صرافی های ارزهای دیجیتال بدون تداخل و به‌ طور موازی با سیستم بانکی فعالیت می‌ کنند، قوانین معدودی در این حوزه اعمال شده است. بنابراین، در مورد مسائل مربوط به کلاهبرداری، شرکت ‌های کوچک و متوسط آمریکایی باید به تنهایی عمل کنند. زیلمن افزود:

صاحبان مشاغل کوچک قبل از پذیرش ارزهای دیجیتال باید تمام مهارت های خود را در مورد فناوری بیاموزند و اطمینان حاصل کنید که آنها از امنیت کافی و بیمه برای محافظت در برابر کلاهبرداری سایبری و خسارت مالی برخوردار هستند.

گفتنی است که این نظرسنجی به درخواست شرکت هارتفورد استیم بویلر و توسط زوگبی آنالیتیکس (Zogby Analytics) در اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی و در میان ۵۰۹ شرکت در مقیاس کوچک و متوسط در سراسر ایالات متحده اجرا شده است.

۷۵ درصد از کسب و کارهای شرکت کننده، دارای درآمد سالیانه‌ کمتر از ۵ میلیون دلار بوده و تعداد کارکنان آنها کمتر از ۱۰۰ نفر بوده است. نمونه‌‌ آماری نشان می دهد که ۴۱ درصد از این شرکت‌ ها دارای کمتر از ۲۵ کارمند هستند.

جالب اینجاست که، یک نظرسنجی انجام شده توسط شرکت تحلیلی Harris Insights و استارتاپ crypto Gem نشان داد که نیمی از شهروندان آمریکایی متمایل به خرید بیت کوین هستند و این مسئله نشان دهنده محبوبیت ارزهای دیجیتال در این کشور است.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments