Image default
اخبار

پیتر شیف: بیت کوین هیچ ارزشی ندارد!

پیتر شیف (Peter Schiff)، یکی از مدیران دارایی و طرفداران آزادی خواه طلا، مدت هاست که نسبت به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بدبین است. در حقیقت، شیف گاها اظهار نظرهایی در خصوص ارزهای دیجیتال بیان کرده است.

وی یک بار دیگر عدم بیزاری خود را نسبت به بیت کوین اعلام کرده است. این بار موضوع برای شیف شخصی بود و تحلیلگران حاضر در توییتر نیز سریعا واکنش نشان دادند.

شیف ۲،۰۰۰ دلار کمک مالی به صورت بیت کوین دریافت کرد

در ماه جولای سال گذشته، پیتر شیف یکی از آدرس های بیت کوین خود را پس از اینکه آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano)، یکی از طرفداران ارزهای دیجیتال و فناوری های مرتبط به آن از وی درخواست کرد، در توییتر منتشر کرد.

اگرچه شیف بیان کرده بود که به نظر او ارزهای دیجیتال حتی به عنوان دارایی قابل تراکنش در دنیای واقعی هیچ ارزشی ندارند، اما بسیاری از افراد سریعا چند ساتوشی به آدرس او ارسال کردند. طولی نکشید تا موجودی این آدرس به بیش از ۰٫۲ بیت کوین برسد که در حال حاضر حدود ۲٫۰۰۰ دلار ارزش دارد.

نکته جالب این بود که شیف این کمک های مالی را نقد نکرد. در عوض وی به یک هودل کننده تبدیل شد. این یک انتقاد مهم به صنعت بیت کوین است که علاقه شدیدی به هودل کردن ارزهای دیجیتال در آن وجود دارد.

با این حال، جالب تر این است که به نظر می رسد شیف دیگر نمی تواند بیت کوین خود را هودل کند. شیف توییت زیر را برای ۱۸۰،۰۰۰ دنبال کننده خود ارسال کرد.

بیت کوین
ارز دیجیتال

در این توییت، وی بیان کرد که به تازگی تمام بیت کوین های خود را از دست داده است، که شامل بیت کوین های اهدا شده و ۱۰۰ دلار بیت کوین دیگر بود که به عنوان هدیه دریافت کرده بود. شیف در توضیح این اتفاق در توییتر نوشت:

کیف پول من به نوعی خراب شد و گذرواژه آن دیگر معتبر نیست. من می دانستم که داشتن بیت کوین ایده بدی است، اما هرگز نمی‌دانستم تا این حد بد است.!

با توجه به این نکته، پیتر شیف گفته است که به نظر او بیت کوین “ذاتا بی ارزش” است و اظهارنظرهای قبلی خود را مجددا تاکید کرده است.
برای کسانی که نمی‌دانند باید گفت شیف پیش از این گفته بود که در خصوص بیت کوین بدبین است و احساس او این است که این ارز دیجیتال به هیچ عنوان همانند طلا که یک دارایی امن است نمی ‌باشد. وی حتی در سال اعلام کرده بود که انتظار دارد قیمت بیت کوین تا ۱۰۰۰ دلار نیز کاهش یابد.

با در نظر گرفتن انتقادهای اخیر و اظهارات قبلی وی، افراد مرتبط با ارزهای دیجیتال حاضر در توییتر سریعا به اظهارات وی اعتراض کردند. پامپلیانو، کسی که به طور موثر مسئولیت بسیاری از دارایی های شیف را بر عهده داشت، به او گفت که شاید خود شیف رمز عبور را گم کرده باشد. اما نظر شیف چیز دیگری بود که و مدعی شد که کیف پول، رمز عبور را فراموش کرده است.

جارد تیت (Jared Tate) از دیجی بایت (Digibyte) با توجه به مشکل پیش آمده نوشت اگر شیف به درستی از بیت کوین استفاده کرده باشد و از عبارت سید یا کلیدهای خصوصی نسخه پشتیبان تهیه کرده باشد، می‌ تواند به راحتی به سرمایه خود دست یابد، یعنی این بیت کوین ها طبق گفته شیف برای همیشه از دست نرفته است.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments