اخبار

استخراج

تجارت

اخبار

هارد فورک های زیاد بیت کوین در سال ۲۰۱۸

هارد فورک های بیت کوین در سال ۲۰۱۸ در پیش روی دنیای ارز دیجیتال است. ترس و هیجانی که در مورد رسیدن به تاریخ ۱ آگوست ۲۰۱۷ داشتیم و ایجاد بیتکوین کش یک لحظه خیلی مهم بود. هر چند چندان برای آینده بیت کوین خطری نداشت و حتی باعث افزایش ارزش آن نیز شد.

از آن موقع به بعد فورک‌های بیتکوین مثل عرضه اولیه سکه خیلی عادی شده‌اند و به نظر می‌رسد روند ایجاد فورک‌های بیت کوین در سال ۲۰۱۸ هم ادامه خواهد داشت و شرکت‌های مختلف به دنبال ایجاد نام‌های جدید بیت کوین خواهند بود.

هارد فورک های بیت کوین در سال ۲۰۱۸

بیت کوین کش به طور قطع مشهورترین فورک شناخته شده بیتکوین است که به راحتی در بین ۵ ارز دیجیتال بازار از حیث ارزش کل قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۷ فقط ۱۹ فورک ثبت شده بیتکوین وجود داشت. هر چند بنا به گفته‌های لکس سوکولین مدیر استراتژی جهانی فینتک موسسه تحقیقاتی (Autonomous) با توجه به ۵۰ فورکی که در سال جاری رخ خواهد داد، عدد کوچکی است.

این عدد هنوز هم می‌تواند افزایش یابد چرا که یک سری سرویس‌ها وجود دارند که با داشتن دانش برنامه‌نویسی ابتدایی می‌توانید دست به شبیه سازی بزنید. این موضوع اثر خیلی بزرگی روی بازار ارزهای دیجیتال می‌گذارد.

برای چه فورک صورت می‌گیرد؟

هارد فورک های بیت کوین در سال ۲۰۱۸

بیشتر بخوانید:

هارد فورک بیتکوین کش یا بیت کوین؛ کدام یک پیروز خواهند بود؟

دلایل زیادی برای انجام فورک از بلاک چین بیت کوین وجود دارد مثلا در مورد بیت کوین کش ارتقا قابلیت‌های بیتکوین مد نظر بود اما در بعضی دیگر از این فورک‌ها، دلایل دیگری وجود دارد. جورج کیمیونیس مدیر کیف پول مجازی (Coinomi) می‌گوید:

متاسفانه اغلب پروژه‌های فورک که در حال حاضر شاهد آن هستیم برای بدست آوردن سود صورت می‌گیرد. اگر چند سال آینده به امروز نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که آنها فقط به این دلیل ایجاد شده بودند که چشم سرمایه‌گذار را کور کنند و هیچ کمکی هم به پروژه بلاک چین نمی‌کنند.

او همچنین به فاز جدیدی در بازار عرضه اولیه سکه اشاره می‌کند که تا حدی از جوش و خروش اولیه خود فاصله خواهد گرفت. فورک ابعاد جدیدی به سکه‌ها اضافه می‌کند. رت کریگتون توسعه دهنده‌ای که روی فورکی خصوصی برای بیتکوین کار می‌کند می‌گوید:

فورک‌های بیت کوین خود مثل یک آلت کوین دیگر هستند. شاهد عرضه فورک‌های جدیدی از بیت کوین خواهیم بود و بعضی از آنها جایگاه چند ارز را در بین ۱۰۰ ارز برتر بازار خواهند گرفت.

خطرات هارد فورک های بیت کوین در سال ۲۰۱۸

خیلی مشکل است که این فورک‌های کوچک بتوانند خطری داشته باشند حتی فورک‌هایی مثل: بیت کوین گلد و بیت کوین الماس نیز که به سرتیتر خبرها تبدیل شدند نتوانستند کمک زیادی به محیط بلاک چین بکنند. حتی بیت کوین کش نیز به یک کلاه‌برداری از طرف افرادی مثل: ژیان وو (موسس شرکت Bitmain) و راجر ور (سرمایه‌گذار مشهور) تعبیر شد. فرقی بزرگی وجود دارد بین افرادی که قصد بهبود بلاک چین را دارند با آنهایی که فقط می‌خواهند پول دربیاروند.

 

ما در ارزجو دسترسی به خدمات خرید و فروش بیت کوین را برای شما سهولت بخشیده‌ایم، اما همانطور که در اطلاعیه درباره سرمایه‌گذاری روی بیتکوین به شما توصیه کردیم، به هیچ عنوان بدون شناخت کافی از بازار، در این عرصه سرمایه گذاری نکنید. مقالات وبلاگ ارزجو تنها جنبه تحلیل و بررسی این حوزه را دارند و مطالب درج شده در آن اعم از پیش‌بینی یا سخن متخصصان، قطعی نیستند و جنبه تهییج یا ترغیب افراد به ورود به این بازار را ندارند؛ بنابراین هیچ مسئولیتی برای این مجموعه ایجاد نمی‌کنند. تنها هدف ما افزایش دانش و آگاهی در این زمینه است.

لینک ثبت نام در سایت بایننس

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.