چین عامل کاهش شدید قیمت ارز دیجیتالی بیت کوین

0 ۶۶

قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال بار دیگر در سراشیبی سقوط گرفته و احتمالا پس از کره جنوبی و هند که تاثیر شدیدی بر قیمت بیتکوین داشتند، این بار چین عامل این کاهش شدید قیمت باشد.

بهای بیت کوین در حالی به حدود ۶۰۰۰ دلار رسیده که چند هفته قبل در برخی بازارها هر واحد از آن در برابر ۲۰,۰۰۰ دلار مبادله می شد.

از چین که قبلا مبادله ارزهای دیجیتال و ICO های داخلی را ممنوع کرده بود، اخباری مبنی بر ممنوعیت کامل (حتی در صرافی های خارجی) به گوش رسید که ضربه ای محکم به قیمت بیتکوین بود.

ممنوعیت‌های چین، کمر بیت کوین را شکست

با این حال پایین بودن تعرفه برق در این کشور باعث شده که استخراج و تجارت آن بسیار پرسود باشد. به همین دلیل افرادی که به هر قیمت مصمم به این کار بودند با استفاده از ارزهای خارجی داد و ستد ارزهای دیجیتال را صورت داده یا به هنک کنگ نقل مکان می کردند.

علاوه بر بیت کوین، تمام ۵۰ ارز اول بازار ارزهای دیجیتال ،‌ سقوط شدیدی را تجربه کردند. اتریوم، بیتکوین کش و ریپل حتی سقوطی بیشتر از بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته داشته اند و در سراشیبی بزرگی قرار دارند.

بحث کند بودن شبکه بیتکوین به علاوه اخبار کره جنوبی، هند و حالا چین،‌ در یک ماه گذشته به شدت در قیمت این ارز تاثیر گذار بوده و موجب نگرانی شدید در میان سرمایه گذاران شده است.

اگر شما هم از پول های رایج خسته شده اید و به دنبال یک سایت معتبر و مطمئن برای سرمایه گذاری و خرید و فروش ارزهای دیجیتالی هستید می توانید از سایت ارزجو برای این امر استفاده کنید و هم چنین از مشاوره کارشناسان و مشاوران با تجربه تیم ارزجو در این زمینه بهره ببرید.

لینک ثبت نام در سایت بایننس

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از